Zástupce šerifa z venkova má za úkol převzít v New Yorku vězně. Tento westernově laděný příběh s "texasansky" vypadajícím Eastwoodem je kupodivu jednou z prvních akčních krimi vůbec. A slušně natočenou. Eastwood zde našel svůj drsňácký styl, kterého se drží dodnes. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=knbuMs5_aTI&feature=related(27.11.2009)

Clint Eastwood jako drsný zástupce šerifa z Tex...- pardon - Arizony se ocitá v džungli velkoměsta. O charismatu Eastwooda asi nemá cenu psát, snad jen to, že už jeho přítomnost zvedá hodnocení filmu do nadprůměru. Atmosféra New Yorku konce šedesátých let má jistě také něco do sebe a i když po stránce scénáře nejde o takovou nálož jakým později bude Dirty Harry, tak jde o slušnou předzvěst (chcete-li velmi volný prequel) k této legendární sérii.(1.11.2008)

• Hapretor

Hoďka a půl o tom, jak C. Eastwood překypuje šarmem "Casanovy" a ocumlá každou hezkou slečnu na počkání, pak zmlátí pár chlápků v baru podobně jako "Steven Fekál", pak honí jednoho krypla na motorce, a pak odlítne vrtulníkem. Nijak zajímavý, ani akční snímek - celkem dost pronuděný. S Eastwoodem znám mnohem lepší filmy.(8.5.2011)

Naprosto tradiční Eastwood v naprosto tradiční Eastwoodovské krimi. Opět si zahrál tvrdého policistu, který si z Arizony udělá výlet do New Yorku, aby si odvezl vězně patřícího právě do jeho domoviny. Jenže ouha, on dokáže drsnému kovbojovi utéct, čímž ho pouze víc naštve a motivuje k zběsilým činům. Hodně dobrá, napínavá a drsná krimi. Eastwood prostě byl v té době záruka kvality a i když z dnešního pohledu je už docela omšelá, stále je to kvalitní filmová zábava.(29.8.2007)

Hodně se mi na tomhle filmu líbilo, že to vypadalo jako příprava diváků na to co přijde. Do tohoto roku byl Clint Eastwood známí jako drsný muž z mnoha westernů a během sedmdesátých let pak jako hodně drsný polda. Tady je jeho postava někde uprostřed. Člověk, co je srdcem kovboj, se ocitne v nechutném New Yorku, kde bude muset ukázat, jak drsný je polda. Avšak ne všechno se mi na tom filmu líbilo tak, jako právě jeho zařazení v herecké kariéře Clinta. Myslím, že třeba vyobrazení New Yorku jako stoky bylo opravdu hodně nadnesené. A co si budeme povídat, on ani stát Texas, teda stát Arizona nebyl zrovna růžový sad. Čekal jsem malinko víc než-li jsem v konečeném zúčtování dostal, ale podívat se na to není ztráta času.(20.4.2014)

• - Ve filmu vejde šerif Coogan (Eastwood) do nočního klubu kde se na plátně promítá Tarantula, v němž si Eastwood střihl malou roli (nebyl uveden ani v titulcích). (Roztržitý Luke)

• - Původně měl film režírovat Alex Segal, který ale odstoupil těsně před začátkem natáčení. (facojurka)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)