Život v plné rychlosti: Příběh Juana Manuela Fangia

• Argentina Fangio: El hombre que domaba las máquinas (více)

Juan Manuel Fangio byl králem Formule 1 a na začátku 50. let pětkrát vyhrál titul mistra světa – a to v době, kdy se nepoužívalo žádné ochranné vybavení. (Netflix)

zette

Ackoliv zavody F1 nesleduji, jeji historie je uchvatna. Tento dokument je o argentinske hvezde 50. let, film je velmi prehledne zpracovany, s celou radou zajimavych informaci. Historie tohoto sportu je natolik bohata a jen ukazuje, ze vetsim vyvojem neprosel snad zadny jiny sport. ()

luka4615

Krásně zpracovaný dokument o jednom z největších závodníků našeho věku, jež je provázán unikátními dobovými záběry, rozhovory se slavnými závodníky a Juanem Manuelem Fangiem samotným. Na A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story Vás rovněž zaujme i cit tvůrců pro dobový detail, který byl vtisknut do dramatizací některých zlomových životních okamžiků tohoto fenomenálního závodníka. Pokud jste tedy fanoušky motorsportu a F1, tento počin je přesně tím pravým! Skvělá práce! (Netflix) ()

Trevor

Škoda že vcera som videl dokument Senna kde Ayrton za najlepšieho jazdca označil neznámeho pretekára z motokár vedľa ktorého sa vypracoval až do kolotoča formuly 1 a v tomto dokumente označi Fangia. Staršie zábery sú skvelé ale predsa len dokument v porovnaní s tým o Sennovi zaostal. ()

Dunadan

Fantastický dokument plný úžasných archívnych záberov aj pútavých rozhovorov s luďmi z fachu! Juan Manuel Fangio je dodnes považovaný za akéhosi krstného otca Formuly 1, výnimočnú, nesmierne talentovnú osobnosť a jedného z najlepších pilotov všetkých čias, čomu rozhodne napovedajú aj jeho mimoriadne štatistiky (zisk viacerých titulov majstra sveta vo farbách rôznych tímov je už dnes absolútne nepredstaviteľnou vecou). V súčasnom období bez kráľovnej motoristického športu tak ide o ďalšiu výbornú záležitosť, ktorou si môže netrpezlivý fanúšik skrátiť čakanie na štart novej sezóny. 9.5/10 ()

majec4

Konecne sa mi podarilo daco pozriet o "Krstnom otcovi" F1. Roky pocuvam aky bol Fangio dobry pretekar no bral som to viac menej ako bachorku pre deti. Netusil som ze tie tituly vyhral prakticky vzdy v inom aute. Vzdy som si myslel ze sedel v Alfe celu karieru. Bol to fakt pan jazdec, pacili sa mi hlavne rozhovory s Fangiom samotnym prostrednictvom archivnych rozhovorov. Pacili sa mi aj nazory zucastnenych majstrov sveta, ktory sa vyjadrovali s obdivom k dobe, v ktorej sa Fangiove tituly zrodili. Taky Rosberg fakt nechapal co v tych rokoch dokazovali. Starsi Majstri obohatili film o plno skvelych osobnych nazorov a zazitkov, ako napriklad Jackie Stewart ked sa zdoveril, ze pocas aktivnej kariery bol priblizne na 60tke pohrebov svojich kolegov, superov, kamaratov, ktory zahynuli pocas divokych 60. resp. 70. rokov. Netflix v spojeni s F1 sa mi velmi paci. ()

agassi68

Každý zo súčasných aj bývalých hviezd formule 1 sa vyjadril o tom, kto bol najlepší. Niečo podobné síce hovorili aj o Sennovi, no samotný Ayrton sa tiež vyjadril jasne - Fangio.. ()

Maximilianus

Nie som ani v najmenšom fanúšikom Formuly ani žiadného pretekania, ale tento dokument bol veľmi pútavý, dobre odrozprávaný, pretkaný skvelými dobovými zábermi a vďaka nemu som sa opäť dozvedel niečo nové, rozšíril si obzory a spoznal ďalšiu zaujímavú osobnosť dejín. 7,5/10. ()

LordMysti

Kvalitních dokumentů z prostředí F1 není zase tolik a tento navíc popisuje ranné začátky éry F1 s největší závodní legendou. Vše včetně parádních záběrů a strhující atmosféry. ()

Tomas_PO

Tak Netflix definitívne potvrdil, že motoristické dokumenty mu idú. Pre tých, čo Fangia poznali, to je istotne príjemná spomienka a pre mladšiu generáciu pekné spracovanie jeho životného príbehu a to ako motoristicky, tak štatisticky, ale aj ľudsky. Použitých je veľa dobových záberov, aj vyše 70 rokov starých, jedno zachované interview a samozrejme rozhovory s ľuďmi, ktorí majú k F1 čo-to povedať. ()