Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Morien

(1001) -"How do you do?" -"How do you do what?!" Jsem mírně, ovšem jen mírně na vážkách, jak tuhle Sněhurku ohodnotit. Na jednu stranu je to první film, který jsem kdy viděla v kině (a dokonce si tu návštěvu i pamatuji, usazení v sále, zhasínání světel a otevírání "the doors of perception"). Na druhou stranu film o spásné síle uklízení příliš nenaplňuje moje představy o poutavé pohádce. A to pořád mluvím z pozice toho dítěte v kině. Film jsem si tedy pustila znovu, abych se na něj podívala jako vzdělaný profesionál, nicméně jsem zjistila, že jsem pořád prosté dítě a kromě jednoho vtipu a několika mírně hororových momentů mě na tom nic nebaví. ()

Madison

Klasický Disneyho zmysel pre jemnosť, cit, lásku a zároveň aj metaforické zlo je pre diváka pohladením. Animácia, ktorá dovtedy nemala obdoby, hudobné prevedenie jednoznačne poteší a aj obohratý jasný a s ničím novým neprichádzajúci príbeh o víťazstve dobra nad zlom, lásky nad nenávisťou, dokáže očariť svojou rozprávkovou atmosférou. Vďaka Bohu, že nie som odkázaná na to, aby mi pílila uši novodobá hračka v rukách detských výrastkov, Hannah Montana, ale že stále nachádzam radosť pri sledovaní úprimne romantickej a predsa nesmrteľnej disneyovke. ()

Hakha

Některé moderní animáky, které běží v kinech se ani nepřibližují tomuto skvostu, který od roku svého vzniku v ničem nezestárnul. Roztomilá animace a celkově pozitivní energie mě posadila do kolen... ()

Ainy

Nádherná klasická pohádka zpracovaná Disney studiem do celovečerního animovaného filmu. Z dětství si ho pamatuji jen snad jednou, moc v televizi tato pohádka nebývala a velice silně na mne zapůsobila. Nádherné zpracování, opravdu nádherné. Z dnešních počítačově vyráběných filmů typu pohádek na Minimaxu je mi zle. Není nad pracný, klasicky animovaný film :-) ()

3DD!3

Asi jedna z nejtypičtějších a nejlepších klasických Disneyovek. Krásná Sněhurka, legrační trpaslíci a roztomilá zvířátka jsou jasnou volbou pro příjemně strávenou hodinku a půl. No a teď, protože se už cítím jako Klimba si půjdu schrupnout. ()

Falko

Nepamätam si, ci som niekedy v detstve tento animovany film videl, ale zazitok bol aj teraz dost velky. Najviac obdivujem animatorov, ako mohli tak krasne nakreslit a vo farbe natocit takyto film uz v roku 1937. To je hlavny dovod, preco si tento film zasluzi jednoznacne plne hodnotenie, aj ked sa dospely divak moze chvilkami nudit... 19.03.2010 _______ Adriana Caselotti - (Sněhurka) +++ Roy Atwell - (Doc) +++ Lucille La Verne - (Královna) +++ Moroni Olsen - (Čarovné zrcadlo) +++ Harry Stockwell - (Princ) +++ Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith +++ Produkcia: Walt Disney +++ ()

Jezinka.Jezinka

Jako vedoucí na táboře jsem jednou večer začala svému oddílu na dobrou noc vyprávět o Sněhurce a jeden chlapec mě přerušil s tím, že to musím vyprávět správně, protože on viděl film a ví, jak to bylo doopravdy. Mluvil o tomhle dokumentu, který popisuje týrání svěřené osoby, návod k trestnému činu vraždy, vydírání, výrobu omamných látek a taky ukazuje dokonale sehraná zvířátka při úklidu trpasličí chaloupky. Na veverky leštící talíře a zametající podlahu, kterým snaživě pomáhají burunduci (jiný druh veverky), na kolouška olizujícího nádobí, snaživou želvu a hopkající zajochy se nedá zapomenout. Disney byl génius. ()

ClintEastwood

První celovečerní kreslený film, z dílny slavného Walta Disneyho, jehož animace jsou i dnešní optikou překrásné. A co teprve v roce 1937? Šest plus jeden sympatických trpaslíků, jedna nádherná dívka, zlá královna, mluvící zrcadlo a tak dále. Kdo by neznal tuhle klasiku, vždyť to je povinná četba v tištěné i filmové podobě. Já jsem viděl i jednu verzi, kterou by asi o Vánocích v televizi vysílat nemohli... ()

D.Moore

Stále krásná záležitost, která zřejmě nikdy nepřestane být kouzelná. V tomhle byl Walt Disney opravdu geniální.Obzvlášť ta smršť nápaditých gagů musela být ve své době něco neskutečného. Mimochodem teprve když si člověk pustí verzi s českým dabingem, může zalitovat, že princ nedostal více prostoru - jeho písně totiž nazpíval fenomenální Karel Hála. ()

kulyk

MeganámrdSPOILER! Což znamená, milé děti, že by jste dále neměly číst, neboť bych vám mohl vyzradit části děje či dokonce celý jeho průběh, víte? Víte, viďte? Tak vyčůrat zuby, vyčistit to a spát. Se strejdou! - Slečna nasere opatrovnici, v lese kuchne majordoma, pohlavně vytíží sedmero liliputů a když od nich čapne nějaký ekl moribundus, pročež prakticky uhyne, okolo jdoucí nekrofil ji omylem zase rozpumpuje. Nic zajímavého, buďme upřímní. Která z nás něco takového neprožila alespoň šestkrát, že. Trojice stars za průlom v animaci i za kouzlo, které dodnes z filmu zavání. ()

tahit

Pohádka, která nezestárla. Ne náhodou je i po tolika letech vzniku stále přepůvabná. Snad právě proto, že dovedla působivě upoutat okouzlující filmově malovanou řečí. Walt Disney zde dokonale dětskou optikou ztvárnil svého pohádkového ducha. V tomto ohledu byl opravdovým mistrem kresleného filmu a jeho ateliéry odvedly skvělou práci. Protože dá dětem to, po čem prahnou. Přestože romantika dětské fantazie je dnes asi jiná, je patrno, že tento hodně letitý pohádkový film má všechny předpoklady požitku jako dnešní produkce a dobře působí na dětskou duši. Nakonec občas i na dobrý kreslený film se podívám rád. ()

Xmilden

Tohle je nejkrásnější Sněhurka a ne ty hrané hrůzy z nedávné doby. Velmi se obávám vylepšovacích Disneyho plánů. Není totiž co vylepšovat. 85% ()

liborek_

Sněhurka od Disneyho je prostě dokonalost sama. A dětem stejně jako dospělým bude fuk, že je stará skoro sedmdesát let... Podobně jako u Dumba je animace velice krásná a má to, co většině dnešních animáků chybí... tedy kouzelný pohádkový příběh a něco, co se dá nazvat duší... Jednoduše řečeno, nejsou tyhle rané disneyovky tak chladné a vypočitavé, jako většina dnešních, technicky dokonalých kreslených filmů. Pokud k tomu navíc přičteme fakt, že je to úplně první animovaný celovečerák, který vyšel z hollywoodských studií, pak je bezpředmětné hodnotit toto průkopnické dílo níž než pěti hvězdičkami... ()

Real Tom Hardy

"HEIGH-HO! HEIGH-HO! IT'S HOME FROM WORK WE GO!" --------- Legenda a nestarnúca klasika. Aj po 80 rokoch stále rozbíja moderné celovečerné animáky. Definícia slov nadčasový a kreatívny. ()

darkrobyk

Moje srdcovka! Viděl jsem ji poprvé v kině, když mi bylo 6 let - stejně jako Kája Saudek a stejně jako jeho mně způsobila posedlost kresleným filmem a comicsem.... Akorát že teď už comics moc nekreslím, spíše ho čtu. Natáčení Sněhurky nebylo vůbec jednoduché a Disney stál před velkým rozhodnutím. Buď film vydělá, nebo on s celým studiem zkrachují....Vznik filmu byl nesmírně náročný a napínavý, vřele doporučuji knihu: B.Jachnin-Walt Disney. Čte se jedním dechem a o Sněhurce se lze dozvědět mnoho zajímavostí. Nebyla prvním Disneyovo barevným kresleným filmem, předcházel ho snímek Flowers and Tears (1932) / o 3 roky později byl natočen první hraný barevný film - oba systémem Technicolor, který byl na počátku 40.let vylepšen. Místo původních třech barevných pásů se začal používat jeden/. Disney byl posedlý myšlenkou vytvořit postavy - Sněhurka, princ, královna, myslivec - co nejvěrohodněji, naturalisticky. K tomu použil přístroj rotoskop ( patentovaný před několika lety u Fleischerů) umožňující převedení živých herců v postavy kreslené. Hloubka obrazu byla vytvořena systémem série fólií, které se kladly na sebe nebo zavěšovaly. Natáčení s nimi bylo však velmi náročné, a tak je tímto způsobem udělána jen část filmu. Puntíčkářský Disney neponechával nic náhodě. Posílal své kreslíře a animátory do přírody, zoologické zahrady, nutil je studovat přírodovědné knihy, fotografie, dokumenty. Les, ptáci, zvířátka - vše muselo vycházet ze skutečnosti. Technika animace, tedy forma, byla přednější, než obsah. Disney tak stvořil mistrovské dílo právem oceněné 8 Oscary....tedy ve skutečnosti jedním + sedmi malými. Úspěch filmu studio zachránil. Z dnešního pohledu neškodný příběh měl ve své době řadu odpůrců kvůli strašidelným scénám. Přiznám se, že i mě tehdy proměna královny v čarodějnici vyděsila, avšak žádné hluboké trauma jsem naštěstí neutrpěl. V některých zemích nebyl film pro děti přístupný, v Anglii například byl přístupný do 16 let jen v doprovodu rodičů. Dlouho po Disneyově smrti nesměla Sněhurka do TV ani na videokazety ( oprávněně, skutečný zážitek poskytne jen plátno kina). Bohužel, diktát peněz je neúprosný a tudíž není problém film stáhnout z internetu, sehnat na kazetě nebo zakoupit bonusy nacpané DVD s originálním digitálně vyčištěným filmem. Nejkrásnější kreslený film všech dob - to je Sněhurka a sedm trpaslíků! ()

kinej

Je pozoruhodné, že takhle starý film dokázal v rámci pohádek Disney překonat snad jen jednou maximálně dvakrát. Přitom je Sněhurka vlastně velice obyčejná pohádka, ze které je však i po letech cítit enormní množství energie a lásky do ní vložené. Kromě toho že se mi film líbil k němu cítím i neskonalý respekt k tomu, co dokázali tvůci ručně v roce 1939 vydupat ze země klasickými animačními metodami. Obdivuhodné jsou zejméná záběry se spoustou pohybujících se postav, z nichž je patrné že si v Diseny Studios svou práci nijak nezjednodušovali. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra