Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

kingik

Nejsem moc na kreslené filmy, ale tohle je nádhera. Animace po těch letech stále fantastická. Kdo ještě neviděl, měl by se podívat na příběh, na kterém se zub času nijak výrazně nepodepsal. Kreslené filmy sice nijak a nikdy prožívat nebudu, ale přesto film je kvalitně zpracovaný. 80% ()

Snorlax

Člověka zamrzí, že princ má tak malý prostor, když byl v češtině obdařen sametovými hlasy. K samotnému filmu zřejmě není co dodat. Lze jen obdivovat reálnost pohybů, kterou tehdejší animátoři dokàzali vyrobit bez použití počítačových efektů. ()

Legas

Nádhera, prostě nádhera! První klasický Disney, kterého jsem viděl. Když jsem byl tak v 1.třídě, byli jsem na Sněhurce se školou. Líbila se mi. Ale až teď jsem z ní nadšen. Sněhurka je velice roztomilá, vtipná, nádherná (až magická) animovaná pohádka pro děti i dospělé. Rozplýval jsem se nad ní jak malé děcko - možná i víc. Lesní zvířátka mě dojímala k slzám, trpaslíci byli úžasní a ty písničky...i v českém znění je to nádhera. Hned teď potřebuji další dávku: Krásku a zvíře. Vytvořil jsem si nebezpečný návyk na klasické disneyovky ;-) ()

Webb

Tak tady se zub času vůbec nepodepsal a skvěle jsem si užil tuto pohádku, kterou znám celou nazpaměť. Tehdy to musel být naprostý trhák a Oscar byl naprosto po právu zasloužený. Škoda, že se dnes podobně kvalitní animáky už moc netočí. [7,5/10] (Walt Disney) (Technicolor /// Produkce: Walt Disney /// Scénář: Ted Sears, Richard Creedon /// Kamera: Maxwell Morgan /// Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith /// Hlasy: Roy Atwell, Stuart Buchanan, Adriana Caselotti, Eddie Collins, Pinto Colvig, Marion Darlington, Billy Gilbert, Otis Harlan, Lucille La Verne, James MacDonald, Scotty Mattraw, Moroni Olsen, Harry Stockwell /// Oscar: Walt Disney (za filmové novátorství) /// Nominace na Oscara: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Anderton

Na relatívne krátku stopáž je tu priliš mnoho pesničiek, ktoré dej neposúvaju dopredu, iba využívaju roztomilosť trpaslikov a zvieratiek. Pesnička-trocha z deja-pesnička, zase niečo z deja atď. Treba brať ale do úvahy dobu vzniku a tu neuveriteľnú piplačku pri výrobe tohto milého filmíku. To, že neobľubujem muzikálové animáky, je ale čisto iba otázkou vkusu. Na tej istej kvalitatívnej úrovni ako Pinocchio, alebo Dumbo. 70%. ()

Hedka

Kráľovná medzi rozprávkami. Vizuálna nádhera a špičková úroveň. Originálna, ešte ručná animácia. Je to krásne, emotívne, poučné a zábavné filmové umelecké dielo. Svojou nadčasovosťou dokáže očariť aj dnešné deti. Pre mňa osobne najdokonalejší Disney. ()

Frajer42 odpad!

To je nějaký davový žert? Tuhle pohádku jsem viděl tak nějak nechtěně po částech. Když jsem se na ni chtěl podívat od začátku do konce, tak jsem skončil asi někde ve 4. minutě. Poté jsem to musel, v zájmu zachování mého zdraví, vypnout. Já vím, je to staré a kdesi cosy, ale to nic nemění na tom, že na tu neustále se trhající animaci se prostě nedá dívat a to se raději ani neodvažuji zmíňit zpívané pasáže, které jsou minimálně v českém znění úděsné. Ano, možná v roce 1937 to byl obrovský trhák, který by si získal snad i mě, ale dnes? Pokrytectví pryč. Lidi vzpamatujte se. Tohle se může dnes líbit maximálně dětem a ty tady snad nehodnotí. Nebo ano? Je 21. století. Netvrďte mi, že kvalita tohoto nesmyslu nebyla od roku 1937 překonána. Probuďte se! ODPAD! ()

boshke

Nemohu si pomoci, ale ta kýčovitost (já vím, lépe svět Walta Disneyho popsat nelze) ten dobrý pocit z návratu do dětství snad i přebíjela. Ze zvířátek jsem rostl a děj se děsně vlekl (za polovinu filmu stihneme uklidit a umýt si před jídlem obličej). Ale nostalgie to byla pořádná a i přes výtky jsem si Sněhurku celkem užil... 70% ()

Mia...

Nádherná klasická Disneovka :-) Ale musím říct, že ikdyž tuhle pohádku Disney nevymyslel, tak do ní přeci jen mohl trochu zasáhnout, protože ten konec mi přijde moc uspěchaný a nelogický, stačilo by i scénu navíc mezi polibkem a odchodem. Jinak krásná pohádka ... Disney jako vždy opět nezklamal. ()

swamp

Walt Disney..a ještě k tomu v životní formě! :) Kdo by neznal tuhle muzikálovou pohádku?! Pokud se někdo takový najde..rychle do půjčovny..tohle je povinnost! ()

Mariin

Tak tohle patří k absolutní světové špičce. Když jsem to viděl cca jako 7letý ještě za socialismu, netušil jsem, že to není nový film. Rok vzniku 1937! Vše poctivě kreslené. Naprosto pozitivní obsah, bez cynismu, vulgarit a narážek. Výtvarné i hudební skloubení - něco úžasného! Při poznávání starších amerických filmů jsem si už nejednou uvědomil, že máloco z úspěšné evropské tvorby 50.-70. let, nemělo svou předlohu již dávno v USA. A to se týká též animáků... ()

nascendi

Klasická rozprávka zo všetkých klasických rozprávok najklasickejšia. Aj po takmer 80 rokoch od vzniku nemajú Pixari nadbytok konkurencieschopných diel. V Snehulienke sa stretla bezchybná predloha s výtvarným riešením a hudobnými vsuvkami. Rozprávka je navyše vtipná a na slovenské pomery má výborný dabing, takže malé deti nie sú jazykovo dezorientované zásluhou Markízy a JOJ, ktoré využívajú zámerne vytvorené diery v zákonoch. ()

iamek

Nádherné ! První animovaný celovečerák nemohl dopadnou lépe. Studio Walta Diyneyho se vytáhlo. Jen škoda, že už Walt Disney netočí tak kouzelné snímky. Neuvěřitelná klasika. ()

dopitak

Dialogy druhého dabingu (1970) jsou skvostné. I tak bych ale rád slyšel ten původní. Eda Cupák měl bohužel ačkoliv v roli prince, jen velmi malý prostor. Konec byl nějaký odfláklý, než jsem otočil prostěradlo na prkně, už byl konec. Katakombes Milou Kinematografos. ()

Chrustyn

Nádherný klasický animák, který sice není tak zábavný jako dnešní počítačové animáky ale rozhodně je nezapomenutelný. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra