• rikitiki
  ***

  Tak neuvěřitelně naivní, až je to půvabné. Tenhle film se perfektně hodí pro dvanáctileté kluky, kteří ho museli v 50. letech hltat s vytřeštěnýma očima a zatajeným dechem. Snímek s vysvětlujícími komentáři, jednoduchými zápletkami a s četnými střílečkami přesně míří na diváky, kteří jsou už staří na pohádky, ale ještě si udržují iluze o hrdinech a touží se jimi stát. /21. 8. 14./(21.8.2014)

 • vypravěč
  ****

  Čtivý rodokaps, vcelku nápaditě komponující obvyklé rekvizity, postavy a zápletky. Postavy jsou sice psychologicky neprokresleny, ale tento "tradiční" nedostatek vyvažuje rafinovaná stavba akcí, proměňující vyprávění v pozvolnou explozi. K nadprůměrnému vyznění rovněž přispívá nadhled a jazyková komika.(6.1.2012)

 • špaček421
  ***

  Ne zrovna moc inteligentní béčko, které je aspoň plné akce. Moc tomu nepomáhá ani komentář vypravěče, kterým je druhý hrdina, šerif, který po zranění nemůže střílet. Prvním hrdinou je Audie Murphy, válečný hrdina, který svou slávu po válce využil coby filmová hvězda, dokonce natočil i film sám o sobě a svých hrdinských činech za války. Jako westernový hrdina není nic moc. Pamatujete si Rickyho Nelsona z Rio Bravo? Takový je přesně Audie Murphy. Mladistvá tvář, žádné charisma, je prostě nudný. Příběh je neoriginální, a opět obsahuje milostnou linku s tou špatnou ženskou, která je tentokrát ještě jasněji zlá. Aspoň to nebyla taková nuda. Mihne se tu Lee Marvin, ale nic moc nezvládne udělat. Siegel později začal točit lepší filmy.(15.3.2016)

 • Martin741
  *****

  Pre mna vyborny western od rezisera Dona Siegla /Big Steal, Dirty Harry/. Film ma vyborne tempo, uvod divaka hned zaujme a vtiahne do deja. V strede sa to sice niekomu moze zdat nudne, ale ja som sa opat kralovsky bavil a nechal som sa unasat nielen vybornou reziou ale aj exteriermi. Dialogy su prepracovane a hoci som z hercov poznal len mladeho Lee Marvina, film si velmi rad zopakujem. Zaverecna strielacka je potom uz len dovrsenim a vybornym vyvrcholenim : 90 %(28.5.2016)

 • KarKulA
  **

  Začátek filmu byl poměrně svižný, tempo si ale bohužel nedokázal udržet. Lehce povrchní a tuctová westernová záležitost, která nenadchne ale ani neurazí, plná postav, které (až na jednu) přílišně ničím nepřekvapí. Popravdě, po pár dnech už si ani moc nepamatuji, o čem ten film vlastně byl. Lepší 2*.(20.2.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace