Zářivá hvězda

Flaming Star

Western

USA, 1960, 101 min (SE: 88 min)

Nadprůměrný western, spíše indiánka z dob, kdy Indiáni ještě nebyli ryzími klaďasy. Zajímavě a chvílemi s překvapivými zvraty vyprávěný příběh o rasovém neporozumění a rodinné soudržnosti.(28.7.2018)

• nascendi

Vo filme zaznie titulná pieseň iba pri titulkoch a ako herec, nedokáže Elvis upútať ani vo westerne.(21.1.2009)

Jasně, že se na tohle lidé šli dívat jenom proto, že v tom hraje Elvis Presley. Ale on sám o sobě snímek vůbec není špatný a není to proto, že tam Elvis hraje. Na začátku trochu zapěje, na konci ho vidíme od pasu nahoru nahého, ale snímek sám o sobě je docela příjemně drsný, což jsem ani nečekal. Elvisova role je lépe napsána než zahrána.(11.4.2017)

Elvis Presley vo westerne od Dona Siegla /Souboj u Silver krik, Dirty Harry/. Film ma velmi dobry rozjazd a uvodnu pesnicku a slusne dialogy. potom v strede nastupila trochu nuda, ale len trochu. Zaver film pootom dost zachranil a u mna potiahol do nadpriemeru, Okrem Elvisa som si vsimol aj vybornu Barbaru Eden : 70 %(28.5.2016)

Elvis je tu férovej killer. Rozdává rány bílejm i rudejm, bez rozdílu. Frajer prostě. Neohlíží se na barvu kůže. Jde mu hlavně o to dát někomu pořádně přes držku.(31.3.2011)

Film se mi líbí. Na rozdíl od jiných westernů nenadržuje ani jedné z bojujících stran. Je tu rodina Sama Burtona, která pro bělochy není dost bílá a pro indiány dost indiánská. Elvisovi to tu herecky sedlo, neboť není detailně snímaná jeho mimika, kterou se naučil ve filmech používat až v pozdějších letech.(16.4.2015)

Velmi povedená indiánka o rodině složená s farmáře se svým synem z předchozího vztahu a jeho indiánské ženy mající společně syna, tedy míšence. Vše klape jak má a nevlastní bratři se velmi dobře snáší. Jak se na ně ale dívají obě strany, tedy farmáři a indiáni je více než jasné. Vše se nejvíce zvrhne po vykopání válečné sekery kiowských indiánů, což bohužel nezůstane bez tragických následků. I ono bratrské pouto dostane vážné trhliny. Zajímavostí je, že si míšence zahrál Elvis Presley a velice dobře. Poklidná krev po otci a zároveň bojovný indiánský duch je v jeho podání naprosto uvěřitelný. Přínosem také je, že tu není moc jeho písniček byť to na začátku ani nevypadá. Jedna úvodní a do pěti minut hned další skrze své role, ale jinak nic. Je to dobře, neboť to neruší děj a hutná dramatická atmosféra je tak po celou dobu zanechána. Dá se říci, že se jedná o Elvisovu větší akčnější westernovou roli. Tento film se právem řadí mezi westernovou klasiku.(21.1.2016)

U nás celkom neznámy western, ktory je dosť ťažko zohnať. Ani by som o ňom nevedel, keby u mña film nevzbudil zvedavosť v hlavnom predstaviteľovy, Elwis Presley. Presley dokázal že je všestranny talent s ktorým sa jednoducho človek musí narodiť. Tu hrá v jednom z tých filmov ktoré neurazia ani neprekvapia, dej má zaujímavu rasistickú zapletku ktorà dopredu napovedá že budú problémy. Ako čas pri pozeraní filmu unikal tak aj dej sa ľahko predvídal, a nepotešil ma ani záver ktorý so mnou emočne nepohol, čo asi nebol Siegelov zámer. 61%...(25.10.2019)