Reklama

Reklama

Hnízdečko

(festivalový název) (seriál)
  • Velká Británie The Nest
Trailer 1

Epizody(5)

Obsahy(1)

Emily má manžela s lukrativním zaměstnáním, bydlí v proskleném domě na pobřeží a pracuje na místní univerzitě. Jediné, co mít nemůže, je dítě. Osmnáctiletá Kaya, která vyrostla na opačné straně Glasgow, má úplně jiné problémy, včetně toho, jak se uživit. Jejich náhodné setkání při dopravní nehodě začne brzy vnímat jako šanci pro obě. Když se nabídne, že by Emily posloužila jako náhradní matka a porodila jejího potomka, rozbíhá se sled morálních dilemat i nečekaně nebezpečných situací. Psychologický thriller o hlubokých třídních rozdílech ve Velké Británii, který nikdy divákovi nenutí jeden názor na věc, si během lockdownu pustilo na BBC přes milion lidí a během půl roku ho vidělo kolem osmi milionů dalších diváků. Jeho autorka Nicole Taylor oceněná britskou cenou BAFTA za minisérii Three Girls reprezentuje jeden z mladých scenáristických hlasů, který se nebojí tvrdě jít přímo do témat rozdělujících Británii na dva tábory. (Serial Killer)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (2)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nenápadná, až pred našimi očami skrytá škótska dráma so silným sociálnym presahom a zároveň veľká sonda do právneho systému, do fungovania inštitútu náhradného materstva, čím sa otvárajú kultúrno-etické otázky. Koho to dieťa vlastne je, toho, kto to porodil, ten si ho nechal odnosiť a čo ak tam nie je tá správna genetická informácia, čo potom? Takéto problémy vymyslel človek, lebo chce byť silnejší ako príroda. Zároveň je to pohľad na škótske ulice, kde sa mal niekto šancu narodiť do správnej rodiny a niekto nie. Podľa mňa komplexný dramatický seriál s mnohými otázkami, na ktoré nie je vždy len jedna správna odpoveď. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Když jsem se o The Nest doslechl, tak jsem se těšil, že se podívám. Ani na chvilku jsem neměl pochyby o tom, že mě tahle minisérie zaujme. Tyhle série od BBC prostě mají něco do sebe. Navíc mě k tomu hned v úvodu natáhlo obsazení. Martin Compston (Line of Duty) a Sophie Rundle (Peaky Blinders) mě ve svých seriálech oba baví a těšil jsem se, jak jim to bude ladit dohromady. A nejen, že se podařilo obsazení, ale hlavně se vybralo i zajímavé a dostatečně kontroverzní téma. Náhradní mateřství je sice v UK legální, ale má to své háčky a to seriál ukazuje. K plusům je ještě třeba připočítat i lokaci. Glasgow je super a skotský přízvuk si nejde neoblíbit. Těch pět dílů uteče jako nic a nabídne slušnou dávku drama, tajemství a napětí. Mě osobně se to líbilo o začátku do konce a užil jsem si to. Takže nemám nejmenší pochyby o tom, že The Nest stojí za doporučení a sledování. ()

Reklama

Galerie (5)

Reklama

Reklama