Epizody(3)

Krásna a inteligentná Tracy Whitneyová je dokonale šťastná: má zaujímavú prácu a hlavne, čoskoro sa vydá za muža, ktorého miluje a ktorého jej nepochybne závidí polovica Philadelphie. V okamihu, keď ju obvinia a usvedčia zo zločinu, ktorý nespáchala, je ale všetko inak. Ocitá sa v drsnom prostredí juholouisianskej väznice, kde má podľa rozsudku stráviť 15 rokov. Jediné, na čo dokáže myslieť, je utiecť a pomstiť sa. Keď zachráni dcérku riaditeľa väznice, udelia jej milosť a Tracy má konečne možnosť vysporiadať sa s tými, ktorí ju obrali nielen o pokojný rodinný život, ale aj o možnosť získať ho späť. Zápis v trestnom registri jej znemožňuje nájsť si akúkoľvek slušnú prácu, a tak sa z nej pod rukou priekupníka Günthera Hartoga stáva prvotriedna zlodejka a podvodníčka. Jej hlavným konkurentom vo fachu je šarmantný Jeff Stevens, odchovanec kočovného cirkusu, majster trikov a znalec ľudských pováh. Ich cesty sa preto zákonite skrížia. (florigera)

alica009

Dva dni mi tento miniseriál mátal v hlave ako spomienka z detstva, ktorú som sa snažila vypátrať. Nepamätala som si názov, ani žiadne mená hercov či režiséra, iba mená postáv Tracy a Jeff, žáner, základnú zápletku a hodinky v úvodných titulkách... Vypátrala som ho :) A pozrela si znovu. A aj po toľkých rokoch a množstve kvalitných filmov musím konštatovať, že je skvelý! Bez zaváhania dávam 5 hviezd. 80-té roky sa niekedy považujú za trápne - tento film má z nich však iba to najlepšie. Romantických, krásne nevinných hrdinov, aj napriek tomu akí sú hustí (naozaj sú), prefíkaní a inteligentní a fešáci v neposlednom rade.. Fakt, Tom Berenger, Madolyn Smith - výborné herecké výkony a zároveň aj veľmi pohľadní.. takým romantickým spôsobom, ako už súčasní herci nie sú, vždy je tam kus tvrdosti, či chladu. Z tohto pohľadu je to už pomaly historický film, keď si to uvedomím, rok 1986. Doba sa zmenila.. Ale späť k filmu. Pomimo týchto mojich sentimentálnych citov, je to aj remeselne výborne zvládnuté dielo. Príbeh, napätie a gradácia, prostredia, kamera, všetci - čo je obdivuhodné - vážne všetci herci aj vo všemožných vedľajších úlohách - výborne zahraté, žiadna falošnosť. Z nadhľadu našej cynickej doby by sa tomu síce dala vyčítať istá naivita a nevierohodnosť niektorých príbehových zvratov, ale mne osobne to nevadí, patrí to akosi k tej dobe, k tej atmosfére... Koniec koncov, každý film je v zásade rozprávka, pokiaľ to nechce byť čisto realistický dokument. A toto je naozaj krásny film, navždy bude mojou príjemnou spomienkou na detstvo, o to príjemnejšou, že ani roky mu neubrali na kvalite na rozdiel od,čo ja viem, ninja korytnačiek alebo dempsyho a makepeaceovej :) ()