Najnovšie spracovanie dnes už legendárneho príbehu o slávnom upírovi sa odohráva v súčasnej dobe v Budapešti. Mladý obchodník Jonathan sa práve rozhodne oženiť so svojou snúbenicou Minou. Preto do mesta na Dunaji pozýva aj spoločných priateľov, s ktorými sa stretávajú na plese. Lucy, Minina priateľka sa zoznamuje s doktorom Sewardom, lekárom z psychiatrickej liečebne. Po plese, keď Jonathan práve predvádza spoločnosti svoj nový športiak, ho vyruší telefonát od nového klienta, ktorý sa s ním chce okamžite stretnúť. Gróf Vladislav Tepeš mu práve ponúka životný obchod, pri ktorom by zbohatol nielen on, ale aj jeho priatelia. Poverí ho kúpou domu pre svojho strýka, momentálne žijúceho v Rumunsku. Jonathan musí za strýkom odcestovať, aby zinventarizoval jeho majetok, za ktorý si chce kúpiť starý dom v Budapešti. Cesta sa nezačína dobre tesne pred odchodom sa poháda s Minou, ktorá má výhrady proti jeho odchodu tak blízko pred svadbou, na rumunských hraniciach ho ohrozuje samopalom colník a do tretice pri rýchlej jazde lesom počas prudkej búrky vyletí autom z cesty a zapadne v lese. Namiesto pomoci ho prepadne skupina domácich hľadačov pokladov a keď je už celkom zúfalý, na ceste zastane čierny koč, ktorý ho prišiel odviesť z lesa. Jonathan prichádza do starého zámku a stretáva sa s podivuhodným Vladislavom Tepešim starším... (oficiální text distributora)

kleopatra odpad!

Hovadina non plus ultra, která se přenesením do současnosti pokouší o jakési novum, ale přitom svým ubohým provedením bez jakéhokoli nápadu uráží jak Brama Stokera, tak Coppolu, i chudáky případné diváky. ()

Rex Mundi odpad!

Arci-hovadina na druhú, ktorá z môjho pohľadu prekonala hranice trápnosti a ohromila ma, kam až brak môže zájsť. Súhlasím zo všetkými komentármi, ktoré tu zatiaľ boli napísané a pridám čosi svojich dojmov. Celé je to ako príšerne úboho skopírovaný Coppola, herecké umenie nulové, výpravná stránka filmu taká lacná, že Harkerovo červené kabrio bolo asi najvyššou položkou rozpočtu (aj keď ho asi len požičali, keďže má maďarskú značku). Moja bezprostredná reakcia po skončení prvého dielu bola: „Snažia sa urobiť kópiu Coppolovho Draculu, ale ten by to takto nenatočil, ani keby celý rozpočet, vrátane honorárov hercov, bol štyri doláre!“. Čo ma najviac šokuje, sú komentáre užívateľov IMDb - najmä jeden: “prekvapivo verná adaptácia Brama Stokera, ktorá si zaslúži viac pozornosti“, „produkčný tím nielenže čítal a pochopil knihu Brama Stokera, ale ju aj previedli na plátno tak presne, ako to len bolo možné“, „z tohto pohľadu stojí nad väčšinou "románu verných" verzií, vrátane Coppolovho“...atď, atď, proste vychválené po nebo! Tí ľudia sú snáď slepí alebo z inej planéty! Minimálne zaradenie deja do súčasnosti adaptáciu poriadne znepresňuje! Masochisticky som si pozrela aj druhú časť, aj keď sa mi žalúdok obracal... Zatiaľ čo Berginov Dracula v prvej časti, vo svojej "dedovskej" verzii vyzeral ako s uschnutou kozmetickou maskou na tvári, v druhej časti tvorila jeho "mladistvý a sexi" look príšerne svietiaca čierna farba na vlasy (vyzerá ako prihriaty nemecký pasák). Ostatných hercov nebudem radšej ani komentovať. Žiadnemu Slovákovi alebo Čechovi (za ostatných po reakciách na IMDb neručím) tento film neodporúčam, pokiaľ sa zo zdravotných príčin nepotrebuje zbaviť obsahu žalúdka! ()

k212 odpad!

Coppola to pěkně schytal! Co říct než, že Italové to předělávkami fakt neumí a přítomnost hvězdiček domácí produkce to taky nezachrání. ()

HoneyBunny odpad!

Ukázkový příklad toho, proč existuje hodnocení odpad. Z té kopy (dobrá, řekněme Sněžky) nedostatků (trapní herci, trapný a stupidní scénář a vůbec trapnost, kam se podíváte) mě žralo asi nejvíc přenesení děje Drákuly do současnosti. Ta banda pitomých Italů (kteří se vtipně jmenují Mina, Jonathan atd.) dělá, jako by dneska nikdo neznal pověst o Drákulovi, ani že se jmenoval Tepeš (ne Tepiš, jak nám v tomhle bijáku pořád cpou), dokonce toho ani moc nevědí o upírech ("Co to má za rány na krku?" "Chcete říct, že je to upír, doktore?"). Když už něco posouvám do současnosti, tak k tomu, probůh, musím mít pořádnej scénář, nemůžu jen vykrádat. Příkladem budiž Velmi nebezpečné známosti. ()

klerik

Nešťastne obsadený a zahraný ústredný Dracula i Van Helsing. Niektoré vedľajšie (a hlavne ženské) postavy však prešli celkom zaujímavou transformáciou do dnešnej doby. Harkerov pobyt u Draculu mal však svoju atmosféru a Mina bola pre mňa najvýraznejšou postavou. Hrozne debilne však pôsobia skomolené (resp. správne ale nezaužívané) mená (Tepeš - Vlad Tepes (Dracula), Valenzi - Van Helsing). Opäť raz sa finále odflákne mimo Transilvánie, ale ako televízny počin sa mi to (minimálne prvá časť) zdalo obstojné... ()

Jinny odpad!

Tvůrci zaměnili Karloffa za Lugosiho, patnácté století za čtrnácté, děj se odehrává hlavně v Budapešti (protože na Prahu neměli) a Patrick Bergin by měl požádat o pomoc rodinu, když nemá na nájem. Hloupá a necitlivá vražda známého příběhu. ()

Martin741 odpad!

Tento film je urazka hororoveho zanru. Rezisersky a scenaristicky vykal, to je ta spravna skatula pre tuto ubohost. 0 % ()

Candida

Zatím nejhorší varianta Drakuly, jakou jsem viděla. Patrick Bergin sice hezký, ale zcela bezkrevný (že by to byl umělecký záměr??) ...Jediná hvězdička za výpravu, ta z celého dílka za něco stojí. ()

Swatcha odpad!

Autoři tohoto filmu se museli opravdu nadřít. Rozdíl mezi Coppolovým zpracováním a tímto pokusem je pouze ten, že se zásadní horrorové scény odehrávají ve dne (???), Drákula vyžvaní Harkerovi veškeré své plány již v polovině prvního dílu a vše je vrženo do současnosti (občas). Některé scény, např. erotický zážitek s Drákulovými nevěstkami, jsou doslova a do písmene opsané ... tedy až na to světlo. Je pravda, že jsem neviděl ani první ze dvou dílů do konce, ale jako fanda Stokerova románu jsem to prostě nedokázal. ()