Open Source

• Austrálie

Akční

USA, 2020, 98 min

• rublik05

Zbytečný a hlavně totálně nesmyslný snímek, který silně hazarduje s divákovým zdravím. Willis si opět vybral film, ve kterém se objevuje spíše sporadicky, prakticky vůbec nezasáhne do děje a nemá zde ani jednu kvalitní scénu. Co se týče ostatních herců, amatérismus v přímém přenosu. Děj, odehrávající se víceméně celý ve staré opuštěné budově, postrádá jakýkoliv smysl, postavy se chovají brutálně nelogicky a vše působí dost primitivně. Nechápu, jak tvůrce vůbec napadlo natočit něco tak příšerného. Nízkorozpočtový akčňák úplně o ničem, naprostá ztráta času. 0/10.(8.10.2020)

• beso74

Je to smutné, ale pravdivé - Bruce Willis po vzoru svojich kolegov (N. Cage, A. Banderas, W. Snipes či  S. Seagal), uviazol v bahne pseudoakčných filmov určených predovšetkým pre digitálne káblovky. Spoločným znakom tohto filmového odpadu je sterilná akcia sprevádzaná katastrofálnou bojovou choreografiou, scenárom zľahka načrtnutým na dve strany, množstvom apatických nehercov, ktorých výkonu, sa žiaľ, prispôsobí aj hlavná herecká ex-hviezda. K tomu je ešte samozrejme nutné  pripočítať iritujúcu hudbu a podvyživenú výpravu. Hard Kill je klasickou ukážkou takéhoto sajrajtu. Dej nedáva žiaden zmysel, takmer celý sa odohrá v jednej opustenej budove, kde sa obe strany snažia protivníka zastreliť nejakým náhodným výstrelom od boka alebo regulérne ukecať k smrti. Jedinou postavou, ktorá sa podobá na ľudskú bytosť a sa aj o niečo snaží je bývala hviezda profi wrestlingu Natalia Eva Marie. Naopak, najhoršie na tom je asi hlavný predstaviteľ záporáka Sergio Resutto, ktorý je úplne na smiech. Popravde, streľby je tu habadej, v drvivej väčšine sa však páli do neznáma. Na konci dôjde aj na kontaktný spôsob boja, ale ani ten príliš nepresvedčil. Samotný Willis sa sem tam na obrazovke objaví a pokeca, hrať nemá čo a ani sa príliš nesnaží. Pozrite si to len v prípade, ak ste si mysleli, že v horšie filmy ako tie posledné už BW nenatočí a chcete sa, tak ako ja, uistiť, že ste sa mýlili...(25.2.2021)

• baclajean

Žeby sa po Nicolasovi Cageovi aj Bruce Willis rozhodol pokračovať vo svojej kariére v druhotriednych, prvoplánových akčných filmoch tohto typu? SPOILER ALERT: Zabijaci sa medzi sebou rozprávajú, namiesto nevraživosti, ktorá je prezentovaná, výkony tak amatérske, že sa k tomu ani nehodno bližšie vyjadrovať. Hlavný zloduch vyzerá, že by sa ho nezľakla ani mačka, a nepomáha tomu ani zvraštené čelo, vďaka ktorému sa snaží vyzerať drsne. Teší ma, že v stave hlbokého podčíslenia zbraní aspoň pred bojom vzali zbrane tých "prieskumníkov", ktorých v budove eliminovali, inak by to už naozaj bolo na facepalm. Vojdú traja zabijaci, ale náš hrdina zabije len prvého, so zvyšnými na seba pozerajú a nič sa nedeje, dokonca druhý zabijak prejde dopredu a je všetkým ostatným úplne odokrytý a nechránený, no nikto nič nespraví a on si pohodlne príde po svojho práve raneného kolegu a odtiahne ho nazad, zavrú za sebou dvere, ktorými pred chvíľou prišli, a ide sa ďalej. Iná scéna - uprostred prestrelky jednému zasekne samopal, a on sa nekryje, skrátka začne prezerať svoju zbraň, akoby sa nechumelilo. ďalšia scéna - dvaja ozbrojenci nájdu ženu, ktorú hľadajú, no ich reakcie sú také pomalé, že kým stihnú vystreliť alebo čokoľvek spraviť, Bruce Willis stačí vyjsť z dverí, zakričať na ňu, aby sa zohla, ona sa zohne, a on ich oboch zastrelí. Takže toto naozaj nie. V prípade tohto na hlavu postaveného akčného braku naozaj platí, že obal predáva. Okrem obalu však nič odporúčaniahodné.(26.10.2020)

• Jaro.Krafcik

Jasné Willis a jeho nové filmy sú fakt o ničom. Aj tu nejde o žiaden dobrý film. Ale tých 15% je málo aj na Willisa. Preto dávam aj druhú hviezdu lebo hodnotenie odpad si to určite nezaslúži, boli a budú horšie akčné filmy. Snáď mi dnešna premiéra filmu Tenet napraví chuť, ale po takmer pol roka čakania na návrat do kinosály určite. 2*(27.8.2020)

• Lacike

Som pussy, sračka, proste slaboch a zase som neodolal a pustil si najnovší video-zet-blockbuster mojej obľúbenej akčnej hviezdy, ktorá je už dlhé roky za zenitom a evidentne už na filmy jebe. Jeden z jeho dvorných súčasných režisérov ho po nemocnici a odľahlom dome zobral vyvenčiť do nejakého opusteného továrenského komplexu v ktorom sa zídu dve bandy super duper drsniakov a predstierajú, že si idú po krku. Zámienka je nepodstatná. Hlavne, že sa od dvadsiatej minúty všetci zmätene naháňajú a sem tam po sebe vystrelia. Akcia je mizerná a chaotická. Eskandari naďalej piluje svoj um jak totálne skurviť každý záber. Vlastne ani neviem kto nakoniec prežil. Poslednú tretinu som už výrazne pretáčal. Willis sa tam tradične mihne a akurát tak sedí v limuzíne alebo postáva v nejakom sklade. Hlavný hrdina je exborec zo Zúfalých manželiek, ktorý potom čo prestal kosiť trávnik, tak si nechal zarásť jak xicht tak aj hruď. Charizmu má ale stále nulovú. Jediné, čo sa mi páčilo, boli vlasy jednej drsniačky nafarbené na modrofialovo, či čo to bola za farba. Tie ma bavilo sledovať. Tak za ne dávam jeden bod. 1/10.(27.8.2020)

• - V čase 1:14:55 je jasně vidět, že pouta na rukou Evy (Lala Kent) nejsou vůbec dotažené. (Ace.A.T.L.)