Peklo je pro hrdiny

• Austrálie

• Kanada

Válečný / Drama

USA, 1962, 90 min

Nebýt těch autentických záběrů tak by to bylo skoro o ničem:-)Ne, teď vážně film se zaměřuje jen na jeden cíl (dobití německého kulometného hnízda), nepřítel skoro není vidět (důraz se zde klade především na americký tábor) a hvězdy jako McQueen nebo James Coburn teprve na začátku svých později hvězdných kariér zde nic vyloženě závratného nepředvedli ačkoli už za sebou měli film "Sedm statečných", který je de facto proslavil..Konec filmu byl sice dobrý, ale divák už takřka po 80. minutách (první výstřel padl snad až někde v 30. minutě) předem věděl jak to asi dopadne, jak s hlavním hrdinou, tak i se samotným koncem filmu. ps: Rob Roy: Zastávám úplně stejný názor co se týče Coburna, suma sumárum si zde zahrál snad jen dvacet minut a to ještě hodně kouskovaně..(19.1.2008)

PIKE, IF THEY MAKE A PUSH, WE'RE DEAD!! Steve McQueen tady byl neuvěřitelně tvrdej a každýmu by nejradši hned ustřelil palici. Naprosto skvělí. Oblíkli ho do rozevláté vojenské bundy, dali mu M3ku, strniště, ledovej pohled, granáty a heslo Apple. Tohle byla jedna z nejdrsnějších rolí jaký jsem kdy viděl. Potěšil samo sebou i pan Coburn, který tu griloval nácky jako stejky na BBQ.(12.12.2016)

Rozpočet $2,5milióna║ Vojnová dráma odohrávajúca sa na malom bojovom priestore prevažne v zákopoch, kde malá čata Amerických vojakov stráži určitý úsek zdevastovaného územia pre nepriateľom. Na svoju príbehovú jednoduchosť bez väčších dejových zápletiek to je slušne zvládnuté, nestihne to nudiť a tých 90minút ubehne ako voda, Steve McQueene opäť v jeho klasickom zadumanom profile kde si nikoho nepripustí k telu, po akčnej stránke fajn, príbeh je miestami odľahčení ale niekedy aj dosť vážny či surový ale nikdy to neskĺzne do nejakej báchorky, nuž jediná škoda že tento jednoduchý príbeh dohromady moc nového čo by zaujalo a obohatilo pohľad na vojnu neponúkne. /65%/(31.7.2009)

Klasický ešte čiernobiely vojnový film o vojakoch v zákopoch - neznámych, neslávnych, predsa hrdinských. Nesmie chýbať zmeska rôznych naturelov, aj podivínskych. McQueen, ktorý si v rovnakom roku zahral aj inom vojnovom filme, v roli jedného z nich - mlčanlivého drsňáka. Škoda, že to viacmenej stojí iba na ňom, aj keď niečo pohral aj ďalší statočný - Coburn. Vojnové scény sú v pohode, aj keď občas je vidno miesto výbuchov iba svetlice.(30.1.2019)

• Lacike

Vojnovy film v ktorom sledujemem boje v zakopoch. Väcsinu casu sa tam len nudne keca a ziadna postava ma nezaujala. Steve McQueen cely cas trpi a pre zmenu ako jediny toho vela nenahovori. Na konci sa konecne dockame nejakej väcsej bitky, ale uz mi bolo celkom jedno, kto to prezije. Vysledkom je dost nudny film. 4/10.(31.8.2016)