Peklo je pro hrdiny

• Kanada

Válečný / Drama

USA, 1962, 90 min

• Lacike

Vojnovy film v ktorom sledujemem boje v zakopoch. Väcsinu casu sa tam len nudne keca a ziadna postava ma nezaujala. Steve McQueen cely cas trpi a pre zmenu ako jediny toho vela nenahovori. Na konci sa konecne dockame nejakej väcsej bitky, ale uz mi bolo celkom jedno, kto to prezije. Vysledkom je dost nudny film. 4/10.(31.8.2016)

Skvělý komorní válečný film s výborným hereckým osazenstvem - pochopitelně v čele se Stevem McQueenem jako nepříliš vzorovým - zato v boji neocenitelným vojákem. Vedle několika výborných dramatických okamžiků (Jablko? -Závin! ) se tu vyskytuje i pár vychytávek, které jsme už někde viděli (házení helmou, zoufalé umírání, pohazování si s náloží) - jenomže to bylo v Ryanovi - tedy mnohem "později". Alespoň se Spielberg dívá na dobré filmy (viz. mrtvé ryby ukradené z Mostu u Remaggenu). Ústředním tématem filmu je voják, který není příliš spokojený s mašinérii, v níž slouží, ale ví (a co je důležitější - také podle toho jedná) že v boji musí odevzdat maximum a že jednou prostě nastane okamžik, kdy nelze smrtelné nebezpečí a smrt samu brát jinak než jako nutnou součást svého úkolu.(14.7.2005)

Nemůžu si pomoct,ale Siegelovi asi na chuť nikdy nepřijdu.Jeho filmy jsou technicky velmi dobře zvládnuté,ale jako by Siegel nedokázal dát filmu dostatečné tempo.Všechno se tak nějak nezábavně vleče.Po Dirty Harrym,Útěku z Alcatrazu a Cooganovu triku jsou pro mě Hrdinové jen dalším průměrným filmem.Nic nezachránil ani Steve McQueen.(6.3.2008)

PIKE, IF THEY MAKE A PUSH, WE'RE DEAD!! Steve McQueen tady byl neuvěřitelně tvrdej a každýmu by nejradši hned ustřelil palici. Naprosto skvělí. Oblíkli ho do rozevláté vojenské bundy, dali mu M3ku, strniště, ledovej pohled, granáty a heslo Apple. Tohle byla jedna z nejdrsnějších rolí jaký jsem kdy viděl. Potěšil samo sebou i pan Coburn, který tu griloval nácky jako stejky na BBQ.(12.12.2016)

Hrozně se mně líbilo, jak se v tomto filmu Amíci chovali tak nějak vysmátě. Šedesátá léta jsou rozhodně dobou, kdy si ještě plno válečných veteránů tehdejší dobu pamatovalo. Peklo je pro hrdiny je nicméně drsný film, ale nebojí se do něj hodit celou řadu dost absurdních situací. Nejlepší bylo, jak se jim tam u linie zničehonic objevil týpek, co měl bejt o asi třicet kilometrů dál s džípem. Tím sejmul strom, oni mu ho zabrali a pak jím strašili Němce na druhé straně linie, protože po nárazu v něm rachtal motor a oni si mysleli, že tam mají tank, čímž se zachránila celá situace, která byla jinak absolutně k posrání. Musím říct, že v rámci 90ti minut jsem byl fakt spokojený. Drsný, absurdní, občas k pousmání. Sice ne úplně tak, jak bych si válku představoval, ale v rámci filmu to nebylo zlé.(7.12.2014)