Reklama

Reklama

WarHunt

Trailer

Obsahy(1)

Děj filmu se odehrává v roce 1945, kdy americké letadlo ztrácí kontrolu po střetu s rojem tajemného peří a havaruje za nepřátelskou linií uprostřed německého Černého lesa. Major Johnson (Mickey Rourke) vysílá skupinu vojáků na záchrannou misi, aby získali tajný materiál, který letadlo převáželo. Vojáci se pod vedením seržanta Brewera (Robert Knepper) spolu s nově přiděleným tajemným Walshem (Jackson Rathbone) vydávají hluboko do lesa hledat místo havárie. Brzy objevují mrtvá těla nacistů, kteří patrně jak se domnívají, pátrají po stejném letadle. Sami se v lese neustále točí v bludném kruhu a začíná boj o zdravý rozum a přežití. (DJMaroko)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Americká jednotka si to za II.SV musí v německých lesích rozdat s germánskými čarodějnicemi. Námět úplně v pohodě, lesy docela hezké a sem tam to má i slušnou atmosféru. Jenže jak už to u podobných záležitostí na pomezí B a C bývá, když dojde na něco zajímavého, zblázní se kameraman se střihačem a dost často tu hraje velkou roli tma. Pár momentů to sice mělo, ale i tak se to dalo natočit lépe a radostněji. No a co se Rourkea týče, tak mi připadalo, že sem zabloudil z jiného filmu. 40% ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Nadpřirozený horor z druhé světové. Kameraman tu kouzlí s temným lesem víc, než by si takový film zasloužil. Ta mlha, zemitost, temno! Dobrý nápad, nudný scénář a plastový Rourke, který je naštěstí pořád ve tmě. Kdyby z toho režisér nechtěl udělat akční film, ale inspiroval se víc u Eggerse nebo Oze Perkinse, mohlo to být časem béčko klasické. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Rok 1945, Německo kdesi v lesích nějakých 160 km od Stuttgartu. Němci hledají grimoár stejně jako Američané, jejichž letadlo zde havarovalo. Jednotka vojáků má najít trosky letadla, zjistit, zda někdo nepřežil, ale hlavně je k ní přidělen voják Walsh, pracující pro majora Johnsona. V letadle byl totiž tajný náklad a major ho chce. Problém je, že les není pouze hluboký, nýbrž je začarovaný. Tři čarodějnice zde žijí po staletí ve starém mlýně, v jehož podzemí se nachází tajemství jejich věčného života. V hlavní roli les, který nezklamal. Nekonečné řady stromů, mlha, větvoví porostlé mechy a ve stínech číhá smrt. Film vychází z fascinace nacistů okultismem, kdy mnozí, včetně Hitlera, věřili, že k získání vlády nad světem jim mohou pomoci magické artefakty. Za mě spokojenost, byť poslední čtvrtina byla dosti chaotická. Boj sice nepostrádal napětí, jenže kvůli rychlému střihu a nadmíru dynamické kameře, kdy postavy se vynořovaly ze stínů a zase v nich mizely, jsem se poněkud ztrácel. Pro lesy mám slabost, čarodějky fajn, z proříznutých hrdel krev stříkala proudem. Oddechovka, co rychle uteče a ještě rychleji na ni zapomenete.... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak kouzlo včerejška se neopakovalo, ale po pravdě jsem to ani nečekal. Když jsem si  z tohoto filmu pustil ukázku, nevypadalo to tak blbě jak blbé to nakonec bylo. Ono ruku na srdce, když se dnes někde objeví Myšák Rourke pořádně vytuněný injekčními výplněmi, nikdy to není žádná oscarová záležitost... Malou chvilku jsem si dokonce myslel, že se jedná o volné pokračování War Pigs. Noční pád C47 do německých lesů byl zpracovaný parádně, jednotka výsadkářů ze 101. taky vypadala obstojně a kupodivu debilní nebyly ani ty jejich dialogy a výstroj. Tady někdo moc dobře věděl co dělá a jak by to mělo vypadat. No jo, jenže pak serža pošle hlídku vylézt na strom zda v dáli někde neuvidí světýlko. Ta za ním jde a najednou se v hustém černočerném lese objeví tajemný mlýn jak z reklamy na holandské kakao...  A pak už to šlo celé do kopru.  Což o to, zimní les byl super. Že se bloumat germánskými lesy mezi staletými smrky nevyplácí poznaly mnohem dříve tři legie Publia Quinctilia Vara. Člověk by se v tomhle bál málem i jen tak na houbách. Kamera si skvěle užívala všechny ty vývraty a tlející houby v mokré půdě. Nechci spoilerovat, ale musím. Když se pak Amíci dostanou do chlívku perníkové chaloupky (mlýna) a koukají jak se ježibába těší až je vykrví a zblajzne, přál jsem si už jediné. Ať už je proboha konečně zavře do pece. Jenže pak se tam objeví starej Myšák Rourke, odhodí hůl, vyndá thomsona a kam se hrabe Jeníček s Mařenkou se svojí lstí s lopatou! Na závěr si už jen řeknete, ne tohle nemělo vzniknout páč je to úplně zbytečné céčko. Přitom za ty prachy, s těma mundůruma, kamerou, lesem... Dalo by se natočit cokoliv skousnutelného. Takže dávám za jedno havraní brko a pryč z lesa! * ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Obecně mě už sice americký válečný filmy z druhý světový, ve kterých Amíci bojují proti Němcům, přestaly dávno bavit, ale když se v nich objeví něco čarodějnictví, černé magie, oživlých mrtvol, vředovitých mutací, nebo třeba i záhadný Rourke s páskou přes oko, rád udělám výjimku. Ano, WarHunt není válečný film, je to fantasmagorické pseudohorrorové béčko, zasazené do válečného prostředí. Námět o čarodějnicích a stromu života, živeném krví bojovníků, je v rámci žánru slušný, ale jeho zpracování není bohužel příliš působivé. Vadila mi třeba přemíra digitálního sajrajtu, a taky mě dost otrávilo finále ve větrném mlýně, ve kterém bylo prd vidět. Ale zaokrouhlím nahoru, lepší tyhle lobotomický mozkový klystýry, než třeba romantický komedie, nebo podobnej humáč. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen v lotyšské Rize. Navzdory tomu děj filmu odkazuje na tzv. Schwarzwald – Černý les v zalesněném pohoří v jihozápadním Německu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. (DJMaroko)

Reklama

Reklama