Ten, co nosí smůlu

Jinxed!

Komedie

USA, 1982, 103 min

Pěkná komedie, které vévodí Bette Midlerová. Sice to není nic extra, ale moc pěkně jsem se bavil.(31.8.2013)

• civalII

Nepovedená derniera tohoto jinak skvělého režiséra.(4.11.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,869,638Tržby Celosvetovo $-(7.9.2009)

Reziser Don Siegel /Dirty Harry 1, Utek z Alcatrazu/ natocil len taku priemernu komediu, ktora po pozreti rychlo vysumi z hlavy. Pribeh tu akysi je, a miestami aj ma nieco do seba. Ale US styl humoru predsa len europskemu divakovi /raz darmo, vyrastal som na filmoch Spencera, Hilla a De Funesa/ je dost vzdialeny, a zasmiat sa dohromady niet comu. Rozhovory su vsak na urovni, herecke vykony najma sympatacky Bette Midler tiez, ale ani zvysok hercov nezaostava : Ken Wahl, Rip Torn ..... Ako pikoska moze sluzit fuckt, ze pocas tocenia dostal pan Siegel srdcovu prihodu, a tak dotocit film musel talentovany Bloody Sam /Divoka Banda, Straw Dogs/. 66 %(2.8.2014)

• Visáč

Keď si z fakovania producentov urobíte trademark tak ako Peckinpah, môže sa stať, že na sklonku kariéry vezmete aj nevďačný job pomocného režiséra takéhoto filmu. S nímandom ako Ken Wahl (hral Newmanovho parťáka v Pevnosti Apačov v Bronxe) v obsadení. Holt, na kokaín a mexické prostitútky nejak treba zarobiť.(10.12.2012)

• - Po tom, čo Don Siegel dostal počas natáčania srdcovú príhodu, ho na režisérskej stoličke zastúpil Sam Peckinpah, jeho meno sa však v titulkoch neobjavuje. (beso74)

• - Medzi Bette Midler (Bonita Friml) a Kenom Wahlom (Willie Brodax) to počas natáčania poriadne škrípalo, svoju vzájomnú nenávisť sa ani nepokúšali zakrývať a po celý čas sa dostávali do vzájomných potýčiek. (beso74)

• - Scenárista Frank D. Gilroy dal odstrániť svoje meno z filmových titulkov a dal ho nahradiť menom Burt Blessing. (beso74)