Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

Toren

6,5/10. Krásně stylizovaný, hřejivě sepsaný a poměrně originálně vypointovaný animák, kterému sice chybí AAA hodnoty, přesto vyvolá potřebné emoce. K deštivému odpoledni naprosto vyhovující! A ironický kocour-vypravěč v podání Rickyho Gervaise top! ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Uletený príbeh aj animácia, dá sa povedať ide to na hrane bizárdnosti, dá sa povedať štýlom ako z dielne od Burtona ale dalo sa to zniesť. /55%/ ()

Nevka

Animace je sice pohodová a zajímavě "upletená", ale jinak mě Willoughbyovi docela zklamali. Příběh nemá dostatek nosných pilířů, které by ho dělaly zajímavým nebo zábavným. I proto člověka moc nezaujme, což je pro mě u animáků klíčové. Celkově bych tuhle rodinku kvalitativně přirovnal třeba k UglyDolls. Z námětu se dalo totiž vytěžit více, a já musím dát 2 hvězdičky. Sice jsou docela silné, ale pořád jsou jen dvě... ()

D.Moore

Nádherná stylizace i animace, zběsilé gagy a skvělý (původní) dabing, to vše mě bavilo... Asi tak půl hodiny. Pak se mi Willoughbyovi bohužel trochu okoukali a hlavně jsem si všiml, že jim tak nějak chybí pořádný, zajímavý nebo aspoň smysluplný příběh. A to je velká, velká škoda. Na jedno podívání, proč ne, ale obávám se, že žádná repríza už nebude. ()

Slartibarkfast

Za originalitu jedna hvězda, jinak příšernost. Když jsem si navíc všiml, kdo sepsal předlohu k tomuto bizarnímu dílku, bylo mi okamžitě jasné, odkud vítr vane. Tu vyčpělou rašpli už nepouštějte k psacímu stroji! 20% ()

silentname

"The Willoughbys" je celkom netradičným animovaným filmom. Ak máte záujem, môžete si ho pozrieť na Netflixe. A je super, že aspoň takto prichádzajú nejaké filmové novinky, ktoré mám možnosť si pozrieť. Myslím si, že v rámci animovaných komédií toto celkom dobre funguje. Má to celkom zaujímavé postavy, dobré stop-motion animácie a dobré momentky, ktoré som si užil. Film je dostatočne kreatívny a vie ako má podať svoju tému. Osobne si len neviem predstaviť, že by som to dovolil pozrieť si mojim deťom. Možno keby boli trošku staršie, no neviem si predstaviť mať päťročného alebo sedemročného syna, s ktorým by som si toto pozrel. Myslím si, že by z toho bol celkom zmätený a nevedel čo si o tom myslieť. Má to niekoľko momentov, ktoré sú dokonca celkom temné. A hoci neurobia niekedy ten posledný krok k tomu, aby to bolo vysoko drastické, tak minimálne tie nápady tam sú. A potom som si uvedomil, že to robila Kanada. A všetko dalo viac zmysel. Tam si totiž nezaväzujú tvorcovia ruky nejakými limitmi. Tie majú posunuté trošku ďalej než ich americkí susedia a preto tie filmy potom pôsobia trošku silnejšie. Vedia využiť potenciál toho čo sa im ponúka. A film využíva veľmi dobre aj to, že je animovaný a prináša celkom dobrý humor. Sú tu pasáže kedy to trošku spomalilo a myslím si, že jednotlivé filmové tretiny sú trošku nevyvážené. Robíme jedno, potom prejdeme k druhému, tretiemu a dojdeme k štvrtému a potom piatemu. Nemôžem povedať, že je to nezvládnuté, no rozhodne sa tomu snažili dať trošku veľké množstvo informácií a aj to tak vyzerá. Za pozornosť podľa mňa stojí, no poviem ešte úprimne na záver jedno. Film je maximálne absurdný. Ale vie s tým pracovať. Hodnotenie: B ()

Arsenal83 odpad!

Nie, že nezaujalo, ale tá "rozprávka" je vyslovene rušivá, dialógy ukričané, postavičky nesympatické a ešte tu máme aj akože hororové prvky s mačkou v krabici. Neviem, ktoré dieťa by toto malo zaujať. Možno len to v kolíske, čo celý deň spí. ()

ARI50

Přesně ten typ pohádek co nemusím, nesmyslný příběh hrozná animace chudáci děti co na to narazí hrozný. ()

honajz2

Sorry, ale to se nedalo. Už trailer předpovídal něco hrozného, ale pořád jsem tak nějak doufal, že by mě to nakonec mohlo příjemně překvapit. Hm. Tak ne, no. Co se mi mělo na Willoughbyových líbit? Neskutečně nesympatické děti, z nichž ta holka mi byla tak protivná, že jsem si přál, aby už konečně zhebla? Ty ostatní nesympatické postavy? Debilní děj? Který se vyvíjí tak strašně hloupě, že to vypadalo, jako by scénář vymýšlel někdo za pochodu? Trapný humor? Nefunkční fantasy prvky? Nebo, to že je to celé strašně protivné, otravné a sledovat to hodinu a půl je utrpení? A animace mi, odpusťte, připadala hnusná a vůbec mi nesedla. Jako jo, udělat animák, kde jsou největšími záporáky rodiče a na to tradiční poselství o rodině kašle, to by bylo (dejme tomu) originální. Jenže se k ní ve finále stejně upne (byť trošku jinak), tak co s tím. Ale tak jo, máme tady rodiče, s kterými se děcka (spíš rodiče s nimi) neusmíří a nakonec nejsou zase všichni jedna rodina, ale co s tím, když mě ten film byl ze srdce protivný. Už nikdy víc a na animáky od Netflixu si dám pozor - stojí za prd. 1* ()

C0r0ner

Obecně to není žádná velká sláva, ale když já mám ty animáky rád... Na čtyři hvězdičky to nakonec strhává animace, ta byla bezvadná a ono i ta hlavní pointa byla celkem originální, nicméně srovnání s Pixarem je samozřejmě nemožné, ten je přece jenom jinde. 70% ()

Martrix

Před hodnocením Willoughbyovi je potřeba si ujasnit škálu divnosti. V závislosti na míře podivínství ji totiž máme každý vystavěnou jinak. Třeba já: 1. Burton-divný 2. cool divný 3. nekorektně divný 4. divný 5. úchylně divný ... . První polovina tohoto animáku byla jen divná. Rozpačitě divná, protože se asi nikdo soudný nebude bavit nápadem, že z matky vypadne dítě, otec ho pokárá, vyhodí na chodbu a už se o něj nikdo nestará. Proč? Jaká je pointa? Není...tvůrci to takt prostě vymysleli. Zhruba od poloviny už se k té rozpačité divnosti přidalo i pár milých (ne vtipných) momentů a divák se mohl víc soustředit na pěknou a místy originální animaci. Já do té doby dumal, co koho vedlo k tomu, aby (v dnešní zpovykané době zvlášť) vytvořil tak nepřátelské prostředí, které se zvrhne ve scény, kdy se děti snaží zbavit rodičů a rodiče dětí a přitom to není myšleno jako nadsázka, nebo záminka k pointě...ať je to jak je to, rodina je rodina. V pojetí Lowryho knihy je to tak trochu potměšilá a cynická záležitost, která mi není po chuti. A to jsem tvor se zálibou v nekorektní humor a nic mi není svaté. Jako animák pro děti, bych Willoughbyovi nedoporučoval. Být originální a nedisneyovský za každou cenu není cesta, kterou by se měly ubírat filmy pro děti. ()

Mrkvič

Sledováno sice jen na půl plynu, ale originalitu nelze upřít. Rodiče a dvojčata jsem ještě sledoval skoro naplno. Pozdější cestování už moc ne. S dítětem se ale časem klidně znovu a rád podívám. ()

oveckaoa

Přiznám se, že jsem byl skeptický, když jsem viděl trailer říkal jsem si to nebude nic pro mě nicméně to bylo solidní. Největší plus je vyprávěč ten kocour, který je vtipný a občas utrousí i slušnou hlášku. Z ostatních postav pobavila ta holka navíc pěkně zpívá a ty dvojčata jinak příběh je průměrný animák chůva vypadá jak matka hlavního hrdiny vykradená z animáku Lorax a ke konci jde hodně vidět, že to točil režisér zataženo občas trakaře 2 (knírek). Ohledně přístupnosti bych to nějak neřešil animák Princezna a žabák je místy taky temný a nikomu to nevadí v Úžasňákových umírají dokonce lidé a nikdy to skoro nikdo nevzpomínal a v Shrekovi 1 a 2 se baví o honění penisu a podobných věcech zabíjejí se tam zvířata a přesto na to děti stále koukají. ()

ondraondra

Hodně zvláštní animák, a to po všech stránkách. Animace je zvláštní, ale přitom skvělá a originální. Humor je občas hodně divný a groteskní, něco na styl SpongeBoba. Někdy je to vtipné, někdy ne. Zápletka je taky celkem neobvyklá a celý film se žene tak strašně rychle dopředu, že jsem skoro ani nestihl postřehnout všechny události. Musím pochválit hudbu a originální znění. Není to nic přelomového, ale je to fajn. A kocour Ricky Gervais je frajer. 6/10. ()

JADIM

Tento netradičný Kanadský animák mi svojim dejom, komickým charakterom postáv a celkom "fantasy" vecami a situáciami pripomenul moderné knihy pre deti a mládež, najmä tie od Davida Williamsa, čo sú naozaj dobré knihy. Svojou minimalistickou animáciou to pekne vybočuje z davu a celkom dobre sa na to pozerá. Ten dej však môže po čase pripadať ako preťahovaný a už sa tam začína variť z vody a odhaľovať väčšinou iba to odhalené. Niektoré postavy sú tu doslova zatienené humorom a vyzerajú, akoby to boli roboty vyrábajúce vtipy (niektoré aj vtipné), ale občas vystúpia zo svojho tieňa a na chvíľu sa môžu stať dokonca aj hlavnými postavami. The Willoughbys nie je film, ktorý zaujme každou svojou scénou, ale keby sa o to bezhlavo pokúšal, ako rôzne iné animované "skvosty", tak by to bolo iba horšie. 6/10 (Videné 25.4.2020, CZ dabing) ()

Tejkina

Co tady musím ocenit je originalita příběhu. Nevím teda jestli cílová skupina (což jsou hlavně děti) úplně ocení vtipnou dějovou stránku, některé to asi spíš vyděsí, ale mě to přišlo jako dobrý nápad. A nakonec končí to dobře a tak to má přece u pohádek být, ne? ()

Wally

Jedná hvězda za pochybnou originalitu... Nechápu pro koho byl snímek dělán...pro dospělé strašně hloupé a pro děti nevhodné... Hrůza... ()