Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

Zombiepod

Vcelku priemerný rodinný animák, ktorému najviac prihráva unikátne a krásne vizuálne prevedenie. Knihu nepoznám, a čo sa príbehu týka, nebolo to pre mňa to pravé. Vtipné to veľmi nebolo, postavy nemali tú správnu šťavu, ktorá robí takéto animáky tým, čím sú. Napriek tomu je film primerane milý a veľmi dobre sa naň pozerá. Pre milovníkov podobného výtvarného štýlu vo filmoch je to fajn jednorazovka. ()

oveckaoa

Přiznám se, že jsem byl skeptický, když jsem viděl trailer říkal jsem si to nebude nic pro mě nicméně to bylo solidní. Největší plus je vyprávěč ten kocour, který je vtipný a občas utrousí i slušnou hlášku. Z ostatních postav pobavila ta holka navíc pěkně zpívá a ty dvojčata jinak příběh je průměrný animák chůva vypadá jak matka hlavního hrdiny vykradená z animáku Lorax a ke konci jde hodně vidět, že to točil režisér zataženo občas trakaře 2 (knírek). Ohledně přístupnosti bych to nějak neřešil animák Princezna a žabák je místy taky temný a nikomu to nevadí v Úžasňákových umírají dokonce lidé a nikdy to skoro nikdo nevzpomínal a v Shrekovi 1 a 2 se baví o honění penisu a podobných věcech zabíjejí se tam zvířata a přesto na to děti stále koukají. ()

Grezocrusk

Animak o nefunkčnej rodine v ktorej rodičia ich odmietaju a nakoniec opustia.Ako náhradu im daju chúvú a následne chcu prredat aj dom.Celkovo som nevydržal pozreť celu pohadku , väčšinu som iba počuval a videl v pozadi ale má to iba jednu priamu liniu kde je hned po 15 minutach očividne ako to skonči.Určite nič extra ale zas nie ani otrasne, no neodporučam púštať pokial máte na výber niečo lepšie. .Hodnotenie 40% ()

silentname

"The Willoughbys" je celkom netradičným animovaným filmom. Ak máte záujem, môžete si ho pozrieť na Netflixe. A je super, že aspoň takto prichádzajú nejaké filmové novinky, ktoré mám možnosť si pozrieť. Myslím si, že v rámci animovaných komédií toto celkom dobre funguje. Má to celkom zaujímavé postavy, dobré stop-motion animácie a dobré momentky, ktoré som si užil. Film je dostatočne kreatívny a vie ako má podať svoju tému. Osobne si len neviem predstaviť, že by som to dovolil pozrieť si mojim deťom. Možno keby boli trošku staršie, no neviem si predstaviť mať päťročného alebo sedemročného syna, s ktorým by som si toto pozrel. Myslím si, že by z toho bol celkom zmätený a nevedel čo si o tom myslieť. Má to niekoľko momentov, ktoré sú dokonca celkom temné. A hoci neurobia niekedy ten posledný krok k tomu, aby to bolo vysoko drastické, tak minimálne tie nápady tam sú. A potom som si uvedomil, že to robila Kanada. A všetko dalo viac zmysel. Tam si totiž nezaväzujú tvorcovia ruky nejakými limitmi. Tie majú posunuté trošku ďalej než ich americkí susedia a preto tie filmy potom pôsobia trošku silnejšie. Vedia využiť potenciál toho čo sa im ponúka. A film využíva veľmi dobre aj to, že je animovaný a prináša celkom dobrý humor. Sú tu pasáže kedy to trošku spomalilo a myslím si, že jednotlivé filmové tretiny sú trošku nevyvážené. Robíme jedno, potom prejdeme k druhému, tretiemu a dojdeme k štvrtému a potom piatemu. Nemôžem povedať, že je to nezvládnuté, no rozhodne sa tomu snažili dať trošku veľké množstvo informácií a aj to tak vyzerá. Za pozornosť podľa mňa stojí, no poviem ešte úprimne na záver jedno. Film je maximálne absurdný. Ale vie s tým pracovať. Hodnotenie: B ()

Olík

Strašně podivný „animák“....sice originální stylizace s neobvyklým jádrem věci, ale…. Ponuré povídání o nesympatických postavách a jejich neveselém bytí. Nevím, na koho bylo mířeno, ale dětský divák z toho celého vyjde v lepším případě pouze s nezájmem o podobné kousky, v horším s vypadáváním vlasů a koktavostí. ()

• V pořadu The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (od r. 2014) řekla Alessia Cara, že jedním z její celoživotních snů je nadabovat nějakou roli v animovaném filmu. Producenti tohoto filmu viděli rozhovor a okamžitě ji kontaktovali. (ČSFD)