Willoughbyovi

Lois Lowry (kniha)

Kris Pearn

Aaron L. Gilbert

Ken Schretzmann

Ani pořádně nedokážu říct proč, ale hodně jsem se bavil. Styl animace mi ze začátku moc neseděl, časem jsem si na to zvykl. Ricky jako vyprávěč/kočka je originální, rodiče jsou super, ale nejlepší jsou dvojčata, vše co řeknou je dokonalé. Škoda jen že se to hodně zpomalí ke konci, slušel by tomu kratší runtime.(14.5.2020)

6,5/10. Krásně stylizovaný, hřejivě sepsaný a poměrně originálně vypointovaný animák, kterému sice chybí AAA hodnoty, přesto vyvolá potřebné emoce. K deštivému odpoledni naprosto vyhovující! A ironický kocour-vypravěč v podání Rickyho Gervaise top! Více: https://www.youtube.com/watch?v=HySTdw6Ye1o&t=14s(6.5.2020)

Druhý celovečerný animák pána Pearna sa spíš snaží upozorniť na veci, ktoré Bohužial v čoraz viacerých rodinách sa objavujú – nie je nič horšieho ako vidieť deti trpieť. Spôsob, akým na to ide pán režisér, nie je zlý – avšak sú tu ešte rezervy. Postavy jednotlivých mladých ľudí mali v sebe väčší potenciál, ako aj skvelá „Nanny“. Počas sledovania príbehu mladých Willoughbyovcov som myslel na to, že Bohužiaľ je tu stále vysoký počet takých rodín, kde rodičia nevenujú dostatok pozorností svojim deťom. Zabúdajú na to, že najväčším darom je mať dobrých a hlavne zdravých detí. Osobné hodnotenie: 70% (***) (29.4.2020)

Přiznám se, že jsem byl skeptický, když jsem viděl trailer říkal jsem si to nebude nic pro mě nicméně to bylo solidní. Největší plus je vyprávěč ten kocour, který je vtipný a občas utrousí i slušnou hlášku. Z ostatních postav pobavila ta holka navíc pěkně zpívá a ty dvojčata jinak příběh je průměrný animák chůva vypadá jak matka hlavního hrdiny vykradená z animáku Lorax a ke konci jde hodně vidět, že to točil režisér zataženo občas trakaře 2 (knírek). Ohledně přístupnosti bych to nějak neřešil animák Princezna a žabák je místy taky temný a nikomu to nevadí v Úžasňákových umírají dokonce lidé a nikdy to skoro nikdo nevzpomínal a v Shrekovi 1 a 2 se baví o honění penisu a podobných věcech zabíjejí se tam zvířata a přesto na to děti stále koukají.(2.5.2020)

"The Willoughbys" je celkom netradičným animovaným filmom. Ak máte záujem, môžete si ho pozrieť na Netflixe. A je super, že aspoň takto prichádzajú nejaké filmové novinky, ktoré mám možnosť si pozrieť. Myslím si, že v rámci animovaných komédií toto celkom dobre funguje. Má to celkom zaujímavé postavy, dobré stop-motion animácie a dobré momentky, ktoré som si užil. Film je dostatočne kreatívny a vie ako má podať svoju tému. Osobne si len neviem predstaviť, že by som to dovolil pozrieť si mojim deťom. Možno keby boli trošku staršie, no neviem si predstaviť mať päťročného alebo sedemročného syna, s ktorým by som si toto pozrel. Myslím si, že by z toho bol celkom zmätený a nevedel čo si o tom myslieť. Má to niekoľko momentov, ktoré sú dokonca celkom temné. A hoci neurobia niekedy ten posledný krok k tomu, aby to bolo vysoko drastické, tak minimálne tie nápady tam sú. A potom som si uvedomil, že to robila Kanada. A všetko dalo viac zmysel. Tam si totiž nezaväzujú tvorcovia ruky nejakými limitmi. Tie majú posunuté trošku ďalej než ich americkí susedia a preto tie filmy potom pôsobia trošku silnejšie. Vedia využiť potenciál toho čo sa im ponúka. A film využíva veľmi dobre aj to, že je animovaný a prináša celkom dobrý humor. Sú tu pasáže kedy to trošku spomalilo a myslím si, že jednotlivé filmové tretiny sú trošku nevyvážené. Robíme jedno, potom prejdeme k druhému, tretiemu a dojdeme k štvrtému a potom piatemu. Nemôžem povedať, že je to nezvládnuté, no rozhodne sa tomu snažili dať trošku veľké množstvo informácií a aj to tak vyzerá. Za pozornosť podľa mňa stojí, no poviem ešte úprimne na záver jedno. Film je maximálne absurdný. Ale vie s tým pracovať. Hodnotenie: B(1.5.2020)