poster

Případy neviny (TV seriál)

 • USA

  The Innocence Files

Dokumentární / Krimi

USA, 2020, 9 h 33 min (Minutáž: 51–86 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kyrysar
  *****

  Je drsný a děsivý co se všechno může stát. Jedeš se projet s přítelkyní autem a vrátíš se domů za 28 let. Máma tě pošle jako 18 letého nakoupit a strávíš ve vězení 3 desetiletí, kdy nemůžeš ani na její pohřeb. Popereš se s přítelkyní, u toho jí kousneš a za 32 let ti v cele řeknou, že můžeš jít domů. A ty jen čekáš, kdy tě zastřelí, protože tě vedou za červenou čáru, kam nesmíš......a tak dále.....(20.4.2020)

 • Modeman123
  ****

  Každý právní systém má své mouchy. Ten americký má přímo masařky a tento dokument poukazuje na to (alespoň v rámci toho malého manévrovacího prostoru, který má k dispozici) proč. Spravedlnost je slepá, ale nejsem si jistý, zda to jednotlivcům po dvaceti letech v teplácích, je ideální tvrdit. Dokument, ač byl scénář velice dobře vystavěný, to mohl dotáhnout ještě daleko déle. Předkládá totiž témata a příběhy, které sice máme rádi, ale rozhodně existují i lepší varianty, na něž se můžeme podívat.(21.7.2020)

 • M.i.k.e
  ****

  silný,drsný a poměrně těžko představitelný dokument.Upřímně si nedokážu ani v nejdivočejších snech představit,že bych šel nakoupit,přičemž by mě zatkli za vraždu kterou sem nespáchal a domů se vrátil za 30 let.Netflix tyhle dokumenty umí,přesto jsem ale Innocence project odkládal primárně proto,že jsem se bál,že se vzhledem k počtu dílů a jejich stopáži bude zbytečně opakovat a motat v kruhu,tak jako se to povedlo u druhé řady How to make a murderer.Naštěstí to tady tak není a v rámci série je představeno hned několik případů,které krom nevinny "pachatelů ukazují co bylo konkrétně špatně - např.otisk zubů jako nezvratný důkaz,zatajování důkazů,neschopná policie,které šlo pouze o čárky ve statistice atd atd.Nejhorši na tom všem nakonec je,že těch pár lidí je pouze kapka v moři...80%(22.9.2020)

 • Maura
  ****

  Séria učebnicových príkladov sociálneho determinizmu. Bohatá na históriu súdneho systému v Amerike, ktorý vo svojom zlatom veku priniesol množstvo inovatívnych metód, ktoré dnes možno označiť za kontroverzné a pavedecké. Pocit, keď nespravodlivo odsúdeného pustia z basy po 30 rokoch, je asi neopísateľný. Tento dokument ho zachytáva pomerne presne. Stačí nasnímať tvár bývalého väzňa, ktorému sa v prvých hodinách na "slobode" podlamujú kolená a stráca orientáciu. Týmto ľuďom by mal platiť štát doživotnú rentu. Bohužiaľ, mnohí z nich si život dlho neužijú. Je to desivá, smutná a dôležitá správa o svete, ktorý sa "poslušných občanov" netýka. A je šokujúce, aký častý je v prípade nespravodlivo odsúdených prvok náhody.(9.5.2020)

 • Verky
  *****

  Dobre natočený, pútavý dokument o nespravodlivých odsúdeniach v Amerike. Tie praktiky policajtov, ich laxnosť pri vyšetrovaní, snaha o rýchle uzavretia prípadov za cenu toho, že pošlú na smrť alebo na doživotie niekoho nevinného. Človek sa až chytá za hlavu, aké banálne chyby sa stali, ako ľahostajne pristupovali k dôkazom alebo očitým svedkom alebo počúvali takzvaných odborníkov, ktorí vyslovene neboli odborníkmi lebo si prispôsobovali dôkazy k jednotlivým podozrivým a nehľadali iné metódy ani na sekundu o sebe nepochybovali. Milujem takéto dokumenty, vedia mi otvoriť oči, vidieť aké nedokonalé sú systémy v súdnictve USA(neviem ako u nás samozrejme) a ako ľahko človek nevinný môže sedieť desaťročia vo väzení a nemá ako dokázať nevinu. 5*(9.5.2020)