Silverův návrat na ostrov pokladů (TV seriál)

Return to Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie, 1986, 6x55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (20)

Perfektní pirátský dobrodružný seriál mého mládí, seriál, při kterém jsem ve vysílání Vegy nebo Magionu ani nedýchal..Jsem moc rád, že jsem ho tu objevil. Jen tak mimochodem, ten Silver (Brian Blessed - v českém znění Jan Schánilec) je pro mě i teď po letech jeden z nejlepších představitelů Dlouhého Johna. Špatný nebyl ani starý Jim Hawkins (Christopher Guard). Seriál nebo celovečerní film byl skutečně překládán jako "Silverův návrat na ostrov pokladů". Chtělo by to, ho zopakovat, protože opravdu jen stěží si vzpomenu na jednotlivé fragmenty z tohoto ve své době strašně moc oblíbeného seriálu srovnatelného třeba se slavným Jackem Holbornem.(3.4.2008)

Docela dobrý dobrodružný seriál a hlavně skvělý Brian Blessed jako John Silver. Jestlipak ještě někdy televize odvysílá takový seriál místo všech těch Lostů, Prison Breaků a Dobrých čtvrtí.(17.6.2008)

Koncem 80. let se pro mě sledování tohoto seriálu stalo takovým malým svátkem, byl jsem holt ve věku, který je podobným romantickým dobrodružným příběhům hodně nakloněný. Netvrdím, že jde o nejlepší kousek daného žánru, ale v každém případě o žánrový nadprůměr, kterému vévodí Brian Blessed coby Dlouhý John Silver. Charismatický, vychytralý a na jednonohého zatraceně dynamický. Hodnotím s výrazným odstupem, ale snad nepřeháním, když celkový dojem nechám na 80 %. Tenhle seriál by si zasloužil opakování.(18.4.2008)

Možná nejlepší zpracování tohoto nádherného příběhu..(9.7.2013)

Oblíbený seriál mého dětství, který bych si velice rád zase někdy zopakoval.(22.5.2010)

VELMI MATNĚ si vzpomínám na seriál s Johnem Silverem... Ale pokud je to tenhle (jiný jsem nenašel), tak ten byl vážně super. Ale nevím, proč se mi do toho plete vesmírná raketa...(22.5.2008)

Opět nostalgická vzpomínka na jeden z nejlepších seriálů mého dětství, který je bohužel opět součanými TV ignorován. Paměť přece jen není dokonalá a proto jsem rád, že jsem si ho mohl po mnoha letech připomenout - svělá výprava, casting, hudební doprovod a herecké výkony (zejména Brian Blessed). Jednoznačně všem doporučuji. SPOILER - v komentáři od badajajuak je chyba, berla je naplněna nikoliv perlami, ale diamanty a jinými drahokamy - SPOILER(27.4.2009)

Kultovní seriál mého dětství. Byl překládán jako Silverův návrat na ostrov pokladů (jestli se nemejlim he he, zelenáči). Vystupoval zde jeden ze zásadních herců mých oblíbených "dětských" seriálů Nick Brimble, který se kromě téhle perly účastnil takových pecek jakými byly seriály Robin Hood či Vilém Tell ----- Po mnoha letech opět viděno a seriál neztratil nic ze své zábavnosti a působivosti. Výborný dobrodružný kousek s charismatickými postavami.(6.4.2007)

Pro mě nezapomenutelný seriál z dětství.(15.8.2008)

Pro mě kultovní seriál z dětství. dobrý komentář Karlos80(6.11.2011)

Dobrodružný seriál plný pirátov a skrytého pokladu, kde sa na tieto seriály hrabú dnešné dobrodružné filmy? Dúfam, že sa to objavý aj na DVD, alebo to zopakuje niektorá z československých televízii.(3.2.2010)

Brian Blessed .. pro mě nejlepší Long John Silver, kterej se kdy objevil na plátnech kin, nebo obrazovkách televizí..(5.12.2006)

John Silver v podání geniálního explozivního Briana Blesseda a dabingu Jana Schánilce.(2.3.2015)

To uz je doba, co to davali. Cely nazev byl tusim Long John Silvers Return to Treasure Island. Nejlepsi byl Brian Blessed jako Silver. Je to jen dalsi slavna postava, u ktere si clovek muze rict, Blessed ji zahral nejlepe. A nesmim zapomenout na zabavneho Bena Gunna.(8.1.2006)

Toto byl jeden ze seriálů mého dětství a bez nadsázky ho můžu hodnotit, jako snad nejlepší snímek s pirátskou tematikou spolu s Jackem Holbornem. Brian Blessed je skvělý - nejde mu nefandit. Výborný děj, výborní herci a piráti. Co jiného si k báječnému dobrodružství ještě přát. ;-)(15.4.2009)

Seriálová klasika mého dětství plná dobrodružství a romantiky. Škoda, že takovéto seriály už dnes v televizi nevidíme..(20.10.2015)

Skvelý seriál môjho dectva, všetci do toho čumeli a Brian Blessed sa stal okamžite najlepším vzorom ako má vyzerať pravý pirátsky kapitán. Tento seriál vzbudil inakší záujem u detí hrať sa na pirátov :) Doma sme mali aj stolnú hru, ktorá sa volala Ostrov pokladov a hrali sme ju ako diví..(3.1.2016)

Velmi kvalitně zpracovaný seriál o Johnu Silverovi. Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů mého dětství.(23.9.2010)

Naposledy jsem to viděl ještě někdy za komančů na ORF, rodiče mi to překládali a já se těšil na každý další pokračování. Vzpomínám si hlavně na poslední díl, kdy Silver uniká ze zajetí a svou proslulou berlu má naplněnou perlama... http://www.youtube.com/watch?v=tK25r2CLreM&feature=related(24.11.2007)

viděno v 80. letech na ORF 1 a bavilo mě to velmi :-) Brian Blessed je nejlepší John Silver, co znám(20.7.2013)