Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva profesionální zabijáci (Lee Marvin, Clu Gulager) dostávají zakázku. Jejich oběť, bývalý automobilový závodník (John Cassavetes), se nechá bez odporu zabít. Oba vrazi poté pátrají po miliónu dolarů, které závodník prý získal. Když prozkoumávají jeho život, zjistí, že se z určitých důvodů zapletl s gangstery. Zároveň se dozvědí, proč se nebránil smrti, a dostanou se na stopu svému zákazníkovi... (Karlos80)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

movie 

všechny recenze uživatele

Don Siegel v THE KILLER celkem rafinovaně využívá metodu flashbacku, dobře tím rozehraje a zauzluje celou historku - bohužel scény flashbacku, hlavně toho prvního, trvajícího snad 30 minut jsou poněkud nudné a nejde mi to přes pusu, ale v jeden moment jsem začal usínat. V druhé půli to pak zase dostane obrátky a hlavně se na scénu zase vrátí vynikající Lee Marvin. Za mě 70%, kdyby ty flashbacky byly trochu dynamičtější, jen bych to přivítal, musím uznat však ze na nich celý film stojí. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Don Siegel točil béčka ( případně levné filmy bez velkých hvězd ), ale proklatě zábavná béčka! Prošel si snad všemi žánry od sci-fi, přes válečné, kriminálky až po western. Minimálně dva jeho filmy jsou slavné kulťáky (Invaze lupičů těl, Dirty Harry ), ale první slovo, co vás v případě těchle snímků napadne, budou nejspíš "lusky" a "Clint Eastwood" ( nebo možná Magnum 44 :)), určitě ne jméno režiséra. Pokud bych si měl vybrat v našich končinách opravdu neznámého režiséra, o němž bych se toho rád hodně dozvěděl, vynechal bych provařeného béčkaře Cormana a vybral bych si béčkaře Dona Siegela. Zajímavý chlapík. Ale k filmu... -- Dva styloví zabijáci po podezřele snadném splnění "zakázky" pátrají po člověku, který si je objednal a proč se jejich oběť nesnažila zachránit, přestože věděla předem o nebezpečí. Na béčkový film důmyslně vystavěný scénář využívá flashbacků postav, které skládají střípky mozaiky do konečné podoby ( a la Občan Kane! ). Je to levné a lacinost je vidět i na technické stránce filmu, ale chladnokrevní zabijáci se s ničím neserou, jsou správně cyničtí až do úplného závěru ( ten potěší oko každého fandy podobných filmů ) a mají svůj styl ( další věc, která dělá z tohoto filmu pamětihodnou záležitost i přes jeho béčkovost ). Třeba Dirty Harry je určitě profesionálně na vyšší úrovni, ale v rámci béček nemůžu jít pod čtyři hvězdičky, protože tenhle kousek má své kouzlo. A taky je mi sympatické, jak Siegel umí "hodně zábavné muzziky za málo peněz". Nevzpomínám si na film staršího data, kde by hlavní nebo velké role hráli styloví chladnokrevní "hitmeni", nedivil bych se kdyby tento byl jeden z prvních...Marvin opět hraje to co po celá šedesátá léta ( viz komentář k Point Blank ). Zlé jazyky z IMDB dokonce tvrdí, že ač QT tento film nikde nezmiňuje, tak podobnost se stylovými zabijáky z PF je až nápadně podobná... ()

Reklama

EdaS 

všechny recenze uživatele

Pěkné. Naprosto boží hitman Lee Marvin, velmi zajímavý John Cassavetes a krásná mrcha Angie Dickinson (spolu s jedním budoucím prezidentem) v klasicky spolehlivé, chlapské režii Dona Siegela v noiru, u kterého mě vyloženě mrzelo, že není černobílý. Mimochodem, snímek byl původně natočený pro televizi, ale kvůli přemíře násilí ho radši dali do kin. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Po prvém shlédnutí (kdysi?) mě to opravdu nadchlo, bohužel, po druhém (včera 22.05.09) to prvotní kouzlo už nějak opadlo..Brutalita, cynismus apod. působili na člověka silně možná tenkrát před čtyřiceti lety, dnes působí film už trochu zastarale a směšně ale vyloženě špatný zase není...Co je však důležité dodat, tak že film byl vlastně původně povídkou od světoznámého spisovatele Ernesta Hemingwaye..Líbil se mě styl jakým byl film natočen (včetně těch různých dlouho-sáhlých flasbacků), i jeho barva, ve filmu vidíme spoustu nádherných sporťáků, zabiják Clu Culager byl skutečně velmi zajímavý, taková pravá ruka a prdelka Lee Marvina, pamatuji si že si pořád hrál se svýma černýma brýlema proti sluníčku a když je zrovna neměl na hlavě, nebo si je o něčí hlavu nečistil tak třeba v ruce a pořád dokola:-) Oba dva byli zcela rozdílné osobnosti a charaktery, frajeři ale to je právě navzájem spojovalo..Balkonová scéna v jejich podání byla hodně mrazivá! Zajímavá byla však i potvora Angie Dickinson (kdo by to do ní řekl?) a pozdější prezident USA Ronald Reagen se svou typickou patkou v roli gaunera. Zajímavé rozuzlení nakonec, bylo pak zcela nečekané, velmi zajímavé a poutavé.. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Solidní kriminálka netradičně poskládaná z dlouhých flashbacků, u které mě ale bohužel zajímal víc ten rámec o dvou nájemných zabijácích pátrajících po zmizelém milionu z bankovní loupeže. Výborní Lee Marvin (ve své typické roli) a Clu Galager (jako jeho vysmátý mladší kolega) i John Cassavetes, Dickinson je taky dobrá femme fatale, jen ten koženej Regan by měl zkusit místo herectví něco jinýho. Třeba prezidentování. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (8)

  • Virginia Christine hrála již v předchozí verzi filmu Zabijáci (1946). (Listeroman)
  • Film se natáčel v Riverside v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Režisér Don Siegel si ve filmu zahrál malou roli kuchaře. (Listeroman)

Reklama

Reklama