Lineup (festivalový název)

The Lineup

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1958, 86 min

V ČR trestuhodně neznámý šťavnatý chlapácký krimithriller o pašování heroinu, který se zaryje do paměti hlavně geniální dvojicí nájemných zabijáků v podání Eliho Wallacha a Roberta Keitha, poutavým přímočarým dějem a nadupanou režií tak trochu přehlíženého klasika Dona Siegela. Ale mohlo to být ještě lepší - například kdyby "leemarvinovského" policajta hrál třeba... Lee Marvin. ;) 80 %(22.8.2016)

ARE YOU GOING TO SAY ANYTHING? YOU'RE DEAD!!! Hodně našlapanej snímek. Vrah Eli Wallach se svým mentorem Robertem Keithem jsou úžasní a strašně se mi líbí jak dělají svou práci. Bohužel dosti neprofesionální byl únos ženy a dítěte. Kluci sice nemohli za to, že holčička dala zlatou ránu barbie panence a tím nemohli dokončit kontrakt, ale jít za Panem, mít ty dvě v autě a čekat, že Pán půjde s nimi. Hloupost. Aspoň že se s tím Tanečník nesral a konec rozjel ve velkým. Když do pekla, tak na pěkným koni.(15.4.2017)

Ještě než se Eli Wallach nesmazatelně zapsal do dějin filmu a pamětí fanoušků jako nejcharismatičtější (a nejvtipnější) špinavec spaghetti westernu v majstrštyku Sergia Leoneho, proháněl se ulicemi Frisca coby vyšvihnutý a vyšinutý nájemný zabiják pod bedlivým koučováním svého poeticky založeného kolegy. A šlo mu to setsakra dobře. The Lineup je svižná a napínavá noirová-zas-tak-moc-ne kriminálka, jejímiž hlavními klady jsou jednak fantastická práce se sanfranciskými exteriéry (a Siegelova režie obecně) a zejména zmíněné famózní ústřední duo zabijáků, Julian a Dancer. Ve chvíli, kdy tahle dvojka vystřídá v centru pozornosti párek tuctových a absolutně nezajímavých vyšetřovatelů, se tenhle film teprve pořádně rozjíždí a vyšvihuje do ranku pamětihodných žánrovek. A to i přesto, že po dějové stránce nenabízí nic převratného.(26.1.2016)

Don Siegel stylové hitmany umí. A když je hraje Eli Wallach, není co řešit. Přípravka na The Killers(24.1.2009)

Od Dona Siegela jsem sice nečekal nic průměrného, ale i tak béčko The Lineup velmi mile překvapilo. Ploché charaktery sice chvílemi bijí do očí, ale všechno se dá překousnout, když vaše vnímání otupí velmi rychlé tempo a hlavně parádní dvojice ultimátních "hitmanů" v podání Eliho Wallacha a Roberta Keitha. Tohle se Donovi povedlo.(26.1.2010)