Ostrov pokladů (TV seriál)

• italský

Treasure Island in Outer Space

Space Island

Dobrodružný / Sci-Fi

Itálie / Západní Německo, 1987, 5x100 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (22)

Zaujímavý a v danom prevedený prekvapivý počin, ktorý mal čosi do seba v dobe keď bežal v TV ma moc zaujal, bolo na čo pozerať. /65%/(9.2.2012)

Tradičný dobrodružný román Roberta L. Stevensona... ako sci-fi.(26.11.2005)

Čistě z nostalgie, panebože jak tohleto už dlouho nedávaly, viděl jsem to jako malej a už tehdy jsem to neuvěřitelně žral a těšil se na každý díl, tuším že byly buď 4 nebo 8..? Nevím jestli to dávaly v Magionu, ve Veze nebo zcela mimo tyto dva legendární dětské pořady. Co si ale dost dobře pamatuji do dneška, tak to bylo jméno vesmérné lodi Hispaniola (šedivá kruhová loď) a kapitána Johna Silvera hrál ho tehdy Anthony Quinn, špatné nebyly ani ty všechny speciální efekty. Víc už si ale momentálně nevybavím. Drahokam, který by potřeboval znovuobjevit a vydat na dvd..(24.11.2009)

Poměrně zdařilá sci-fi variace na slavný pirátský román. V dětství jsem tenhle seriál měl velice rád, po shlédnutí pár dílů na jednom ze satelitních programů už to sice nebyl takový zážitek jako tenkrát, ale přesto se pořád jedná o slušný seriál o jehož reprízu v nějaké z českých televizi bych se docela přimlouval.(1.8.2003)

Pred mnohými, mnohými rokmi to bolo pre mňa ako blesk z jasného neba a seriálu som veľmi fandil. Dnes sa to jeho kúzlo vytratilo a predpokladám, že z roka na rok sa bude vytrácať ešte viac, až skončí ako jeden z viacerých príkladov polokultového braku. Aj keď je to celkom obstojná televízna zábava.(18.2.2011)

Ako malý som bol z toho totálne "vyplesklý", dokonca si matne spomínam na niektoré pasáže. Celkom rád by som si to pozrel znovu, pravdepodobne sa to však už nikdy nikde v TV neobjaví.(4.12.2007)

Pripájam sa k tým pár komentárom čo tu sú: ako malý chalanisko som to úplne žral... A veľmi dúfam, že to ešte niekedy uvidím...(29.6.2008)

Ach, to boli časy...(19.8.2010)

Neviem ako by ma bavil dnes, ale ako dieťa som ho miloval.(17.9.2006)

• Valentin

Hodně špatné, převedení jednoho z klasických pirátských románů do vesmíru se nepovedlo. Jako sci-fi to za moc nestojí, jako Ostrov pirátů taky ne.(2.3.2012)

Videl som to veľmi veľmi dávno, niektoré pasáže si pamätám ako keby som ich videl včera, ale zvyšok len hmlisto. Na svoju dobu celkom slušný sci-fi.(5.1.2014)

Panebože, na toto si spomínam ! Ale celé roky som to nevedel nájsť (ktovie prečo). Celkom OK pokus o R. L. Stevensona vo vesmíre (utkvelo mi v pamäti aj pár prekvapujúco drsnejších akčných scén... no, scénok...). Také 80s sci-fi ako má byť, s hranato-oblou estetikou vozidiel (vznášadlá) a kompov, ktorá pôsobí pomerne zastarane už dnes, nieto ešte o 300 rokov v budúcnosti. ;-) Spomínam si aj na piráta s prostetickou nohou, v ktorej mal zamontovanú drobnú chladničku. :-))) No hej, pár dielov som určite videl. Kupodivu to bola čisto európska produkcia, za čo jej patria menšie plusové bodíky(30.8.2011)

Skvelé skvelé, jednoducho skvelé! Ako decko som sedel pri TV ako prikovaný. Škoda, že v TV už dlhšie nebežala jeho repríza.(2.9.2010)

• haffen

Nejdem hodnotit. Za deckych cias by som mu dal plnych 5* bez rozmyslania, pretoze to bol serial, ktory ma uplne uchvatil. A vlastne koho nie? Dnes by som si ho opat velmi rad pozrel, len sa bojim, ze uz by stratil svoje caro, kvality a jeho hodnotenie by slo mozno dolu... A mozno by vyhrkla nostalgicka slza... Mozno je aj dobre, ze uz zostane len v spomienkach... mozno... mozno...(26.2.2011)

• teltri

Ach, to boli časy .. Ja som tomu veľmi nerozumel ale atmosféra vzialenej planéty bola uchvacujúca a tajomná :-)(22.10.2014)

Ako dieťa som tento seriál neskutočne prežíval. V tej dobe určite skvelý projekt.(9.7.2012)

V poslednej tretine osemdesiatych rokov sa natáčali technologicky oveľa lepšie vedeckofantastické filmy a seriály, ale tento prevyšuje svoje nedostatky hereckými výkonmi. A nostalgiou, veď som bol iba malý chlapec, keď to dávali v televízii.(8.10.2013)

Ťažko povedať, ako by som to hodnotil v prípade, že by som to videl nedávno, ale keď som bol malý, tento seriál som pozerával s veľkým zaujatím. Hlavne kvôli atmosfére a tajomnu. A postave Anthoho Quinna.(21.8.2011)

• J. K. Lister

Tenhle, myslím (asi čtyřdílný sci-fi seriál pro děti a mládež) jsem ještě viděl ve slovenském znění a nijak mne nenadchl, asi proto že to byl seriál pro děti. Jedno se dá ale uznat. Vesmírné plavidlo se podobalo havarujícímu raketoplánu na LV 426 ve Scottově filmu Vetřelec. A prý že se nápady nevykrádají.(19.1.2012)

Seriál mojho detstva.(1.1.2013)

<< předchozí 1 2