Píše se rok 2300. Dvanáctiletý Jim (Itaco Nardulli) pobývá na Sicílii ve zpustlém hostinci svých rodičů, kam zavítá zvláštní cizinec Billy Bones (Ernest Borgnine) hledající úkryt před nepřáteli. Záhy umírá následkem užívání drogy astronautů zvané „drek“, ale stihne Jimovi předat mapu, kde je zakreslen poklad legendárního vesmírného piráta Flinta. Jim prchá před Bonesovými nepřáteli do Říma, kde potkává hraběte Ravana, jenž zorganizuje výpravu za pokladem na vzdálenou planetu. Členem posádky se stává i Dlouhý John Silver (Anthony Quinn). (J.Connor)

ezop1012

Moje hodnotenie pochádza z detskych čias, odvtedy som ho nevidel, takže automaticky dávam jednu hviezdičku dole za možno skreslenú predstavu. V tej dobe ani roky po tom som nič podobne nevidel, seriál mal výborný scenár a aj hudbu, v podstate tak retrospektívne ma nič nenapadá, čo by som mohol kritizovať. Hlavným ťahúňom bol Anthony Quinn a Ernest Borgnine, na iných si nespomínam, efektu v tej dobe boli pre detského diváka úchvatné. A hlavne hudba bola tak smutná niekedy, možno, keby som to pozrel zas, tak by bolo moje hodnotenie nižšie, každopádne nechystám si pokaziť spomienky a viac sa na toto už nepozriem. Realne je to tak na max 3/5 ()