Hra s diamanty

• slovenský

Hra s diamantmi

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Romantický

USA, 1980, 112 min

Na Burta Reynoldse má tento film ještě dost vkus. Lesley-Anne Down s přehledem splňuje všechna kritéria nastupujícího ideálu krásy osmdesátých let. David Niven by si narozdíl od své filmové postavy penzi ještě býval nezasloužil, i když se bohužel jedná o jednu z jeho posledních rolí. Celkově je děj docela dobře zpracovaný i ta lupičská zápletka patří k těm méně nepovedeným. Závěrečná pointa je ale podána absolutně zkratkovitě - pochopit ji bezezbytku dá dost práce a stejně si nejsem jist, zda se tak v mém případě vůbec stalo.(10.7.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,656,125Tržby Celosvetovo $-(18.2.2010)

Komedie s prvotřídními dialogy, ale téměř nulovým dějem. Všichni tři hlavní herci mi připadali takoví unavení a zvadlí, k čemuž nepochybně přispěl i český dabing s uzívanými hlasy Vladimíra Čecha a Valerie Zawadské. K tomu přičítám "překvapivou pointu", která může překvapit leda někoho, kdo nikdy neviděl žádný film s Davidem Nivenem. Škoda. Škoda tak vtipného textu. 50%(12.8.2005)