Pohled do zrcadla (TV seriál)

• francouzský

Regard dans le miroir, Le

Krimi

Francie, 1985, 4x51 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

Nebýt Bruno Cremera, jednalo by se o celkem obyčejnou kriminálku. Ale když v druhém díle nastoupí na scénu, ani divák přesně netuší, zda je skutečně policista, nebo patří k těm, kteří pronásledují Doru. Z Cremera sálá až mystický chlad a Dora proto oprávněně přemýšlí, zda se má schoulit do Erikovy silné náruče.(20.7.2013)

Seriál plný záhad, napětí a přízraků minulosti s chvílemi až hrozivou atmosférou.(20.8.2007)

Vzpomínám si, když tento krimi film dávali v televizi koncem osmdesátých let a jak jsem byl napnutý jako struna, trochu jsem se bál a hlavně jsem byl pořádně vyjukaný, protože to byl neuvěřitelný kontrast v porovnání s komouškýma přihlouplýma detektivkama. Dnes už to vidím také trochu jinak, některé dialogy a scény jsou trochu rvané přes závit, ale i tak jde pořád o slušné krimi.(15.1.2014)

Prosím, kdo má, může sehnat, byl bych strašně vděčný!!!!!! Doteď se mi o tom zdává. Bylo mi deset a tajně jsem to sledoval, když naši nebyli doma... :-)(1.6.2008)

Ako tak čítam komentáre, zrejme každý si tento seriál odbil v mladom veku. A poviem vám, bola to ale riadna nočná mora. Tá fotografia ma strašila po celý čas, no a keď som pred chvíľkou zazrel úvodné titulky, až nepravda...Myslím, že toto by sa uživilo aj dnes.(11.2.2019)

Na tohle nikdy nezapomenu...(11.11.2010)

Noční můra tv dětství (seriál běžel v tradiční páteční termín, po též tradičním přírodopisném seriálu), která se mi tehdy dokonce vloudila do snů. Děsuplná a sugestivní atmosféra doléhala už v prvních vteřinách úvodní znělky a jejího střihu.. Brr... Jinak dnešníma očima docela obyčejná detektivka, vyprávěná klasickou formou svérázné 8. dekády, s přirozeným bonusem dobových estetických i každodenních reálií, které oživují vzpomínky na vnímání kluka.(6.11.2017)

Skvělý seriál. Nikdy na to nezapomenu, hlavně na ty oči. Strašně jsem se u toho tehdá bál a zároveň se nemohl odlepit od obrazovky. Ty oči mě stále pronásledují...(16.12.2008)

V dětství sem mel s Dory Stern a z toho jejího snu jak v něm běžela a k tomu ta hudba ( tu mám v hlavě dodnes ) panickou hrůzu.(10.1.2012)

Můj děsivý seriál z detství...Zvláštní je, že si nepamatuji tvář žádné postavy a ani hlavní hrdinky, ale toho slizouna mám před očima celé roky. On byl moje noční můra. Ráda bych se na to podívala znovu, at posoudím, jak to budu vnímat po tolika letech.(24.6.2012)

Pohled do zrcadla jsem viděl jako dítě, čili dejme tomu 30 let zpátky. Úplně se mi vytratila hlavní pointa tj. kdo je vrah a proč. Z úvodní znělky jsem míval pravidelně bobky u řiťky. Tyhle pocity vyprchaly. Zůstala děsivost fotografie Elisabety. Zápletka je pěkná. Vždycky jsem měl rád hrabání se v minulosti, ztrátu paměti a tyhlety věci. Očima dospělého mi vadí, jak na sebe hlavní postavy neustále bezdůvodně křičí a perou se (asi pro větší dramatičnost). Cremer mi tu vůbec nesedl. Bouquet v roli rodinného přítele byl patřičně slizký a Aurore Clément sympatická. Natočené je to lehounce béčkově, ale celkem poctivě. Takže zaslouženě za čtyři.(5.6.2017)

Ano velice kvalitně natočení seriál s výbornou Aurore Clément, která se dozvídá šokující pravdu o svém životě, její matka byla polskou židovkou a jejím otcem nadporučík SS Ortel, který likviduje každého, který odhalí jeho temnou minulost.(17.6.2014)

Tenhle seriál jsme na základce prostě MILOVALI!!! Děj už si vlastně moc nepamatuju, ale tehdy jsme z toho byly úplně nemocný! Tady je alespoň odkaz na strašidelné titulky...jen tam nějak nejsou ty oči? http://www.youtube.com/watch?v=QOwVUAVOrjM(29.7.2011)

Kéž by to znovu někde uvedli!(8.10.2011)

Skvělý krimi/drama seriál. Nostalgie z dětství. Co já se po něm napátral :-). Vzkaz pro csfd: vysílal se v 80tých letech na československé televizi pod názvem "Pohled do zrcadla".(13.2.2007)

Trauma z detstva.....(29.11.2015)