Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiální text distributora)

Ivoshek

Neviděl jsem to celý, jenom kousek. Trochu se mi vybavil Sloní muž, ale ten rozhodně nebyl mezi teenagerama na střední tak populární. Když to srovnám, tak Rockyho výhoda je, že ho nevozili ukazovat po poutích a nemlátili klackem. Oproti tomu John Merrick neměl za matku Cher. Fakt bych nevěděl, co z tohohle si vybrat jako horší osud. Jako film mě to nebavilo, přišlo mi to moc limonádový a americký. Pokud chcete film o člověku s divně tvarovanou hlavou, sáhněte radši po Sloním muži od Lynche. ()

sud

Filmů na podobné téma je hodně. Většinou se jedná o slzopudné kýčovité dojáky, které plnou parou tlačí na divákovy city. Do této sorty však v žádném případě nepatří "Maska" režiséra Petera Bogdanoviche. Ani na chviličku nesklouzne k sentimentu, je opravdový a nenuceně baladicky smutný. Něco podobného se povedlo snad jen Clintu Eastwoodovi téměř o dvacet let později v "Million Dollar Baby". Bogdanovich se navíc ani nepokoušel o konfrontaci postiženého mladíka se zlým okolím. On natočil snímek s vidinou ukázat lidem život tohoto chlapce (zfilmováno dle skutečného příběhu) a že i pod znetvořeným obličejem se může skrývat dobré srdce. Jinak skvělá Cher, chlapský Sam Elliott a Eric Stolz v životní roli. Chválím i český dabing - Jana Hlaváčová, Pavel Rímský a Martin Sobotka odvedli skvělou práci. Více takovýchto filmů! 80%. ()

dobytek

Je to taková ždímačka na slzy pro citlivější diváky. Kromě toho, že je to natočeno podle skutečnosti, tak já na tom nic extra zajímavýho nevidim. Taky si řikám, do jaký míry to je podle skutečnosti. Nějak mi to celý připadalo dost vyumělkovaný. Týpek sice má držku, že by s tim moh rozhánět demonstrace, ale je nejchytřejší, nejvtipnější a nejoblíbenější. Pak se navíc dá dohromady s pěknou blonckou, která je slepá, takže jí ten jeho xicht nevadí. Skutečnej osud Rockyho Dennise sice neznám, ale ať mi nikdo neřiká, že to ve filmu nebylo až moc pohádkový. Mně se to prostě nelíbilo. ~ POZOR spoiler!!! ~ A když hlavní hrdina na konci zemřel, tak mi to bylo úplně jedno. Akorát jsem si v tu chvíli řikal, že když už je po něm, tak snad už brzy bude konec. ~ konec spoileru ~ Když se tak podívám, jakejm filmům jsem dal 3 hvězdičky, tak za normálních okolností bych šel s hodnocenim možná ještě níž. Ale v poslední době jsem měl "štěstí" na takový sračky, že mi v kontextu s tim, připadal tenhle film aspoň průměrnej. 50% P.S.ad Ivoshek: Pokud chcete vidět v televizi někoho s divně tvarovanou hlavou a nemáte rádi Lynche, podívejte se na seriál Stockinger. ()

JirkaLexa

Velice dobré drama dle skutečné události končící velmi smutně, ale po většinu děje relativně pozitivní sled událostí v životě Rockyho. Jedinné mínus byl český dabing a horší kvalita způsobenou dobou vzniku filmu, to ale není důvod ke snížení hodnoty. Velmi citově založený a dojemný film, co více hodnotit? ... 85% ()

Lacike

Zaujimavy komentar Han22. Neviem do akej miery bol vyobrazeny podla reality celkom vyrovnany stav hlavneho hrdinu napriek neprijemnemu osudu, ktory mu zivot prichystal, ale mne to nevadi. Filmy beriem ako samostatne dielo bez ohladu na to ake boli skutocne udalosti a tento film funguje pefektne. Prave ten pozitivny pristu hlavneho hrdinu je na nom najkrajsi a Stoltz aj pod brutalnou maskou podava famozny vykon. Dalej ma bavi skvely vztah medzi jeho matkou v podani Cher a motorkarom Samom Elliottom. Mozno ze prave vdaka tej pohodovej komunite motorkarov v ktorej sa hlavny hrdina pohyboval dokazal vyrast v takeho dobraka. Vysledkom je film s inspirativnym pribehom. 8/10. ()

• Poté, co dostala Cher roli matky, její přítel Val Kilmer chtěl hrát Gara. Byl ale odmítnu kvůli nízkému věku. (jarjarbinx)
  • Rusty Dennis (Cher) měla 14. října 2006 nehodu na motocyklu, na jejíž následky zemřela po měsíční hospitalizaci ve věku 70 let. Fakt, že přežila oba své potomky, vždy komentovala slovy: „Moje děti si užívaly každý den života. Každý okamžik!“ (kenny.h)
  • Skutečná Florance „Rusty“ Dennis (Cher) prodala filmová práva na Rockyho (Eric Stoltz) příběh za 15 000 amerických dolarů. Většina peněz šla na léčbu Rockyho bratra Joshuy (1955–1987), který se v polovině 80. let nakazil virem HIV a v prosinci 1987 podlehl nemoci AIDS. (kenny.h)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich