Cizinec na útěku (TV film)

Stranger on the Run

Drama / Thriller / Western

USA, 1967, 97 min

Fonda coby roztomilý tulák-pijan, který je obviněn z vraždy starší dámy... a banda podivně spravedlivých šerifů, kteří se na konci mezi sebou postřílí.(10.4.2013)

Henry Fonda opět vynikající. Co se námětu týče, tak mohu též chválit, avšak chce se říct, že tento film není prvním, kde je postava ztvárněná H. Fondou obviněna ze zločinu. Doporučuji snímek Nepravý muž.(21.4.2020)

Zvláštne, ako na staré kolená taká hviezda ako bol Fonda účinkoval v toľkých televíznych filmoch. Tento nemá ničím výnimočný príbeh, proste hl. hrdina sa ocitá na nesprávnom mieste v nesprávnom čase. Na tv spracovanie to má síce obstojnú akciu, ale inak je to skôr nuda, čomu dopomáha hlavne pomalé tempo, poslabší záporáci a aj zápletka.(10.3.2017)

• JohnSmith

Henry Fonda sice hraje pěkně, ale do této role mi nějak nesedl. Celkově je ten western poněkud nudný a nezajímavý.(10.10.2014)

WHO ARE YOU? THE MAN WHO CAME TO SAVE YOUR COW!!! Tenhle film mohl jít klidně do kin a ne jen na televizní obrazovku. Fonda i Duryea jsou pořád ve formě i když už trošku strhaní. Navíc se jedná o jeden z posledních Danovejch filmů. Rok na to zemře.(15.9.2014)