Zapomenutá nukleární válka (TV seriál)

• Německo

Der vergessene Atomkrieg

• angličtina

The Forgotten Nuclear War

Dokumentární / Historický

Německo, 2017, 2x51 min

Detlev Konnerth

"Američania sami prezentovali ako dobrodincov". To by som povedal, že je snáď aj nadčasový výrok. V záujme ľudstva, ako sami tvrdili, premenili krásny ostrov na rakovinový raj. Kontaminácia, vypadávania vlasov, potraty, narodené deformované deti a nakoniec predčasné úmrtia. A tí hajzli sa ešte vyhovárali, že na vine je vietor. Na Bikinách sa dá stále žiť, dovolenkovať, len tie potraviny. Všetko čo vyrastie, všetko , čo vylovíš je nebezpečné a tak sa musí dovážať. Ako som uviedol k Planéte Zem, je to krásna planéta, len škoda, že na nej žijú ľudia. Toto je jeden z tých dôvodov.(11.5.2020)

Zajímavý dokument, který užívá hodně dokumentárního materiálu, ale také mapuje současný život lidí, jejichž předci zažili jaderné testy na blízkých atolech. Historické snímky jsou tradiční, jako je známe, mapování současného života je sice trošku nudné, ale o to smutnější, neboť ukazuje život lidí, kteří nemají k ničemu moc vekou motivaci a žijí jen z toho, co je jim na ostrov dopraveno.(9.4.2020)

Hodní Američané(30.6.2020)