Dva mezci pro slečnu Sáru

Dva mezci pro sestru Sáru

Two Mules for Sister Sara

Dva muly pre sestru Sáru

Western / Komedie / Válečný

USA / Mexiko, 1970, 116 min (Alternativní: 101 min)

Velmi povedená westernová komedie, kde všechno je jinak než se zdá, a kde duo Clint Eastwood -parodujíc své předchozí drsňácké role- a Shirley MacLainová -v hávu nepočestné jeptišky- vytváří slušný azábavný souboj dvou pohlaví (víry a ještě něčeho víc...) . No a ten supr efektivní návod, jak vytáhnou šíp z ramene ... špica.(22.8.2003)

Tenhle poměrně podprůměrný žánrový spletenec povyšuje alespoň do průměru výtečná (jak jinak) Morriconeho hudba, poměrně (na tehdejší dobu) brutální závěrečná bitka a zajímavé jiskření mezi Clintem a jeBtiškou. Nakonec ty dvě hoďky uběhli rychle, ale vsadím se, že za týden už si to nebudu pamatovat. PS - nevím, ale v některých částech mi Morriconeho hudba přípomínala Barbara Conana.(5.7.2014)

Top western s Eastwoodem. Nejvíc mě bavily dialogy.1) Nechcete mít svou ženu? - Na co? - Aby nosila Vaše jméno, rodila Vám děti a doprovázela Vás. - A nutila mě přestat pít, hrát hazard a začít šetřit a celej den skuhrala, co jí kde bolí, né díky. - Osamělý život. - Bezva život. 2)Co je zas tohle? - musím se tady pomodlit. - Modlila jste se večer i ráno, to už snad stačí. - Projít kolem božích muk bez modlitby je hřích. - Když zavřete oči, tak né. - Prosím pane Hogenne. - Jsou to malý muka, tak stačí malá modlitba. 3) Jen si dejte, máte na to nárok. Ale ještě jsem neviděl, aby si někdo na tvrdej přivykl tak rychle. Jedna scéna lepší než druhá. Hezká hudba. 100%(4.10.2013)

Očekával jsem spíše průměrný nebo lehce podprůměrný western, takže o to příjemnější je můj pocit po jeho zhlédnutí. Vyvíjející se vztah mezi Shirley MacLaine a Clintem Eastwoodem je správným kořením snímku, kterému však nechybí ani dávka napětí, zajímavé scény a hudba mistra Morriconeho, který potvrzuje své kvality i v tomto případě, avšak nepřichází tu s žádnou melodií, kterou by si divák zapamatoval a spojoval si ji se Siegelovým počinem. Westerny z mexického prostředí nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale Dva mezci pro slečnu Sáru potěšili.(8.12.2015)

Veľmi zábavný western, v ktorom dosť nesúrodá, ale sympatická dvojica mníšky a akéhosi potulného žoldniera prežíva rôzne dobrodružstvá. Neviem či by som si to ešte pozrela, ale celkom ma to pobavilo a bolo to pre mňa, čo sa westernu týka, zase niečo iné a svojím spôsobom aj originálne. Finálna battle bola maximálne výbušná a v záverečnej scénke som sa musela smiať nahlas.(9.9.2015)

• - Natáčení probíhalo v Mexiku. (reich)

• - Hodně herců a příslušníků štábu během natáčení onemocnělo důsledkem špatné kvality vody. (Terva)

• - Clint Eastwood o filmu kdysi řekl: „Fakticky je to příběh o dvou postavách, z nichž hlavní je ta ženská a jsem si poměrně jistý, že Shirley MacLaine si toho také všimla. Je to taková Africká královna na Divokém západě.“ (ClintEastwood)