Když osamělý jezdec Hogan zachrání ze spárů tří násilníků mladou jeptišku, ještě netuší, do čeho se to právě namočil. Sestra Sára je na útěku před francouzskými kavaleristy a míří za mexickými stoupenci prezidenta Juareze. Také nesmlouvavý a tvrdohlavý Hogan má spadeno na francouzské okupanty, ale úplně z jiného důvodu. Plánuje se totiž zmocnit tučné odměny v podobě francouzského pokladu. Sestra Sára mu může poskytnout cenné informace týkající se obrany pevnosti, a proto se tato nesourodá dvojice vydává na společnou pouť nehostinnou mexickou pustinou. Během cesty se nejen sblíží, ale začíná to mezi nimi také pořádně jiskřit. Sestra Sára se totiž nechová úplně jako spořádaná jeptiška a svému průvodci nachystá řadu překvapení. Dobrodružný western amerického režiséra Dona Siegela vyniká zejména živelnou konverzací mezi ústřední dvojicí v podání Clinta Eastwooda a Shirley MacLainové. (Česká televize)

Trailer

ClintEastwood

San Francisko, sestro - to je město rozkvětu! Velmi povedený western, který mi dlouho unikal, ale už jsem své zaváhání napravil. A nestačil se divit o co jsem přicházel. Don Siegel natočil film v takovém duchu, že byla radost se dívat a DVA MEZCI mi trochu připomínali dolarovou trilogii, k čemuž dopomohla i báječná Morriconeho hudba. Scéna, ve které se opilý Eastwood snaží vyhodit do povětří most, patří mezi ty úplně nejlepší. I přesto, že snímek ve druhé polovině maličko ztratí dech, volím maximální hodnocení, i pro skvěle natočenou finální akci. ()

Cervenak

Od posledného u nás vydaného Clintovho westernu som čakal totálny (pod)priemer, ale o to príjemnejšie prekvapenie bolo, keď som dostal výborne napísaný (super dialógy), ešte lepšie zrežírovaný (prekvapivo brutálna záverečná prestrelka) a veľmi slušne zahraný pohodový western, v ktorom Clint hrá vlastne akúsi ľudskejšiu verziu svojho leoneovského pištoľníka a sekunduje mu výborná Shirley a tradične úchvatne hrá Ennio Morricone. ()

gogo76

Jeden z mála westernov s Eastwoodom,ktoré som nevidel,a hoci som veľmi chcel nebolo kde.Som rád,že sa ku mne dostal a dokonca za super kartónovú cenu.Príbeh nenudí,Eastwood a S.MacLainová v úlohe podozrivo skúsenej mníšky dobre ladia.Táto zvláštna dvojica putuje mexicom z čoho pramení aj pár vtipných scén.Kapitola sama o sebe je E.Morricone a tradične kvalitná hudobná zložka.Aj keď mám doma snáď 10 cd od Morriconeho,ale motívy z tohto /ale aj mnoho iných/ je ťažké zohnať.Western sám osebe za tri hviezdy, ale super hudba dvíha moje hodnotenie na slabšie štyri.70%. ()

B!shop

Pribehove je to sice trochu slabsi, i kdyz Clint planuje prepadeni francouzsky posadky, vetsinou to je jenom o tom, ze s jeptiskou nekam jede a neustale kecaj a na akci dojde jen minimalne (coz ale zase vynahradi vybusny finale). Ale tady jde hlavne o skvelou hlavni dvojku, kde si Clint dal svyho typickyho drsnaka a Shirley ne zrovna vzorovou jeptisku, ktera huli, chlasta a nadava. A ackoliv je Clint fajn, Shirley ho prekonava, nicmene spolu tvori fakt dokonalou dvojici, kde neni nouze o perfektni hlasky. Jeste bych zminil Morriconeho hudbu, nenapada me jiny slovo nez uchylna, ne ze by byla spatna, jen je to ulet. I kdyz nejde o spatnej western, vic nez tri hvezdicky to bohuzel neda. ()

RHK

Drsňák Clint Eastwood cestuje pouští s tajemným posláním, přesto zachrání jeptišku Shirley MacLaine ze spárů chlípných bídáků... Obě postavy mají zábavné a vtipné dialogy, do toho naříká Morriconeho hudba, nepřátele jsou postříleni, nebo obelstěni. Proč tedy jen hodnocení na úrovni lepšího průměru? Protože Dva mezci pro slečnu Sáru jsou žánrově někde mezi westernovou komedií, romancí, válečným filmem, dobrodružnou akcí a road movie, mají ze všeho kousek a z ničeho dostatek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=syWUuboZ99w ()

• Natáčení probíhalo v Mexiku. (reich)
  • Clint Eastwood zabil během natáčení chřestýše, ale z obav před mexickými úřady tuto událost oznámil až po ukončení natáčení. (Terva)
  • Hodně herců a příslušníků štábu během natáčení onemocnělo důsledkem špatné kvality vody. (Terva)