poster

Město andělů

 • USA

  City of Angels

 • Německo

  Stadt der Engel

 • Slovensko

  Mesto anjelov

 • Kanada

  City of Angels

 • Austrálie

  City of Angels

 • Velká Británie

  City of Angels

 • Nový Zéland

  City of Angels

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Komentáře uživatelů k filmu (469)

 • Bay_watch
  odpad!

  Takhle utahanej a nudnej film se jen tak nevidí. Mezi oběma protagonisty byste nenašli ani kapku chemie, tudíž se Cageův romantický projev scvrkl na nehybné civění do Ryaniných vytřeštěných očí. Tvůrcům bych poradil, aby to skončili už někde v půlce. Aspoň by mě ušetřili absolutně debilního konce. (Spoiler?) P.S. Při scéně, jak jede Meg Ryan na kole naslepo se vzpaženýma rukama jsem si říkal "ty woe, se vsadim, že ji něco přejede...", a co se nestalo...(23.3.2008)

 • Tom Hardy
  *****

  Kýč nejtvrdšího ražení, ale moc hezky natočený. Díky schopnému Silberglingovu vedení má Město andělů velmi silnou, v podstatě snovou atmosféru. Minimalismus Nicolase Cage se pro roli zmateného anděla hodí a stejně tak mi do role ženy, která dokáže získat i srdce i toho, jenž "není schopen cítit", sedne okouzlující Meg Ryan. Výsledek je vykonstruovaný a tvrdě upřednostňuje formu nad obsahem, ale jde o tak stylisticky podmanivé dílo (vynikající práce kamery + citlivá hudba), že jde o kýč krásný, který sice nemá nic společného s realitou (a s předlohou), ale to mi naprosto nebrání v tom, abych jím nebyl okouzlen a na jeho konci nebyl dojatý. 4 a 1/2*...(2.12.2005)

 • Radyo
  ***

  Další z amerických remaků evropských filmů. Tentokrát se nejedná o žádný propadák, ale slušně odvedenou práci a jeden z povedenějších filmů Nicolase Cage v posledních letech.(25.7.2002)

 • Djkoma
  *****

  Smutné, krásné a neuvěřitelně působivý film... Mám slabost pro anděli =o))(3.6.2004)

 • gouryella
  ***

  Nuda a zase jen nuda - Cage se proste do romantickych filmu naprosto nehodi.(3.8.2002)

 • T2
  ***

  Rozpočet $55miliónovTržby USA $78,685,114Tržby Celosvetovo $198,685,114║ Rozbeh filmu dobrý ale potom to začne vyznievať akousi prázdnotou akoby to už potom nemalo čo výrečne povedať. /60%/(13.1.2009)

 • larelay
  *****

  Tento nadherny filmik je pre mna spomienkou na moju prvu lasku a mozno prave preto, je pre mna niecim vynimocnym :) Krasny pribeh, vyborni herci a brilantny sountrack. Co viac si moze clovek priat :)(13.9.2006)

 • Radek99
  ***

  Oproti německému originálu hodně nepovedený americký remake nádherného poetického Nebe nad Berlínem... Pryč je metafyzické bezčasí předlohy, ona památná jiná rychlost času, v níž plyne Wendersův andělský lyrizující film. Když ale odhlédneme a zapomeneme na existenci německého černobílého nedostižného originálu, máme před sebou film, který může divákovi i mnohé nabídnout. Nečekejte zázraky (myšleno ty umělecké, v intencích umělecké tvorby Wima Wenderse) a dostanete hollywoodské pohlazení po duši... A to také někdy není málo...(12.10.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Mohla to být romance jaká tu roky nebyla. Jenže Nicolas Cage, Meg Ryan, scénář a režisér byli proti. A tak natočili další z nekonečné řady tuctových limonád made by Hollywood.(28.6.2007)

 • hirnlego
  **

  Když jsem tento film viděla poprvé (což bylo už relativně dávno), docela se mi pro svůj námět a atmosféru (myslím ve scénách s anděly) líbil - jenže jak už jsem napsala - to bylo dávno. Za pár let jsem totiž zhlédla klenot jménem Nebe nad Berlínem, a veškerý můj, byť jen nepatrný obdiv Města andělů, byl ten tam! Amíci z toho udělali prachsprostý romantický doják téměř bez jediné špetky filosofie originálu, o atmosféře ani nemluvě! I když - dalo by se říct, že je to vlastně spíš klad tohoto filmu - jsou to takové Wings of Desire převedené do skousnutelného formátu pro naprosto nenáročného diváka. Ovšem tak docela to také není pravda - v MA je totiž většina věcí natočena dost jinak (je to přeci jen Hollywood...a nemůžu si pomoct, ale ta nádherná majestátní Berlínská knihovna by si o tu zde zobrazenou ani neotřela boty!) - ale hlavně konec je naprosto jiný. [Kdo neviděl oba filmy, dál nečte!] Zatímco v NNB vše skončí happyendem, v MA umírá hlavní ženská postava - což se mi tu naopak vyloženě líbí. Je to takové "nehollywoodské" - i když na druhou stranu je to vlastně možná docela vypočítavý záměr tvůrců - přitáhnout osoby ženského pohlaví, donutit je vybrečet se z podoby a pánům tak dát šanci je utěšovat - no, taky možnost. Cage mi tu kupodivu tolik nevadí a anděla, který je ze všeho - pro nás obyčejného a obvyklého - věčně na větvi, ztvárnil (dle mého názoru) docela věrohodně (srovnávat s originálem bych si samozřejmě nikdy nedovolila!). . . . . Stručně, jasně, výstižně: nenáročný romantický slaďák s dobrým námětem, který je zde však jaksi bezpředmětný, neboť jde o remake - skvostnému originálu nesahá ani po kotníky!(17.4.2006)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $198,685,114(8.1.2007)

 • novoten
  ****

  Film, který by se dal považovat za sen. Plný fantaskních obrazů, hlubokých myšlenek, nezaměnitelné atmosféry a s neodvratitelným probuzením.(16.4.2006)

 • Viktooorka
  *****

  věříte na anděli??? néé??? to jste nikdy v životě neřekli: "Andělíčků můj strážníčku opatruj mi mou dušičku??" ale určitě jo?? :) a co andělé smrti?? věřit a doufat v něco nadpřirozeného jo snad lidské... útěk od každodeního reálného života.. v každém z nás alespoň jednou zahoří myšlenka, je někdo, kdo má nad námi ochranný křídla?? Město andělů "poukazuje" nad tím, že i andělé smrti nejsou jen monstra co nás odvádí do věčných lovišť.. ale snaží se nám pomoct překonat tu cestu :) a tak by to mělo být.. každý konec, má nový začátek :) k tomu když se anděl chce stát lidskou bytostí, kvůli lásce.. to snad zahřeje na duši každého :)(31.3.2009)

 • tron
  ****

  „Ľudia zomierajú.“ – „Nie na mojom stole.“ Môj obľúbený film, v ktorom sa Brad Silberling vyrozprával z traumatickej vraždy (!) svojej priateľky Rebecci Schaeffer (zastrelil ju šialený fanúšik). Odvtedy Brad nakrúca zvláštne príbehy, ktoré svojou krutosťou a zvláštnou poetikou trhajú srdce diváka. Jeho drzá chuť ukazovať smrť a všetko s ňou súvisiace trocha inak (všimnite si, v koľkých temných scénach hrá veselá pesnička) odzbrojuje. Mesto anjelov je krásne zrežírované, dobre napísané, pôsobivé, poetické a príjemne zahrané. Dnes je to neuveriteľné, ale mať v roku 1998 vo svojom filme Nicolasa Cagea a Meg Ryan znamenalo totálny jackpot. Páčilo sa mi šikovne vymyslené univerzum anjelov, i koniec.(31.10.2004)

 • B!shop
  ****

  Ale jo, je to pekna romantika. Nastesti to neni moc komedie, ale spis fantasy a drama, coz je jedine dobre. Pribeh je sice vicemene klasickej, ale diky pritomnosti andelu rozhodne zajimavej. Jeste bych ale chtel videt film, keryho je tohle remake. Mozna by filmu neuskodila kratsi stopaz. Taky je fajn, ze konec nedopad klasicky, jak to v podobnejch filmech bejva, i kdyz mi prislo, ze ten zaver tu je takovejhle, aby se rozbrecelo co mozna nejvic lidi. Nejlepsi jsou sceny s andelama, jak stoji a kontrolujou Cage. Co se tyce hercu, Cage odvadi svuj lepsi standart a k Meg Ryan se docela hodi a spolu jim to slusne jde. Proste takovy klasicky, slusne natoceny romanticky drama se solidnima hercema, ale diky ty myslence s andelama se to dostava do slusnyho nadprumeru, takze to ty 4* da.(19.4.2006)

 • movie
  *****

  Jeden z mých oblíbených filmů. Pomalejší, hypnotický, trošku zamyšlený ... Pro někoho obyčejná slaďárna, pro mě něco víc.(1.9.2007)

 • Marius
  ***

  Dlhé, nudné, sladké.(26.12.2004)

 • Boss321
  ****

  Překrásný romantický snímek s excelentním Nicolasem Cagem (neuvěřitelně procítěně a citlivě zahraná role anděla) a krásnou Meg Ryan, do které se "anděl" zamiluje. Celý film je navíc doprovázen úžasnou hudbou. Je to sice krásný, dojemný snímek s ne zrovna klasickým, ale za to k slzám dohánějícím happyendem, ale na pět hvězdiček tomu něco málo chybí....P.S. kdybych viděl nebe nad Berlínem možná bych hodnotil trochu jinak......(6.12.2007)

 • Faidra
  **

  Tak jaké jsi bylo, Město andělů? Bohužel musím odpovědět stejně jako vzdělaná kurtizána v Žebrácké opeře na otázku, co soudí o Descartovi: "Trochu plytké." A nemyslím si, že se na rozdíl od Descarta Městu andělů tímto prohlášením křivdí. Protože v celém filmu jsem nenašla jediný okamžik, který by vybočoval z průměru, a naproti tomu s tisíckrát slyšenými frázemi typu "zůstaň u mě, dokud neusnu," by se dala přehradit ne Vltava, ale Amazonka. To vše za doprovodu Cageových unylých pohledů, kdy se snaží docílit zdání nadpozemskosti tím, že nemrká. Anthony Hopkins stejným trikem dosáhl toho, že jeho Lecter působí démonicky, Cageovi se ale rozhodně nedaří vypadat andělsky a spíš vzbudí v divákovi vzpomínku na úsloví, že je to vůl jak anděl. Pozemská polovina tohoto podivného páru to pro změnu ochucuje nesmyslnými lékařskými detaily (desetiminutová lhůta na resusciaci pacienta zní poněkud zvláštně, když k nezvratnému poškození mozku dochází po pěti minutách bez kyslíku). A to jsem ještě - já barbar - neviděla Nebe nad Berlínem, ovšem o tvář protáhlou do dvojnásobné délky se mi romance, která je víc slabá, nudná a unylá než andělská, postarala i tak.(12.9.2007)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(7.10.2012)

 • igi B.
  **

  ...Ach jo. Tenhle anděl je falešný jak panák na maškarním bálu s křídly z papíru. Ano, je to romantické, americké, krásné, nudné až otravné... Řemeslně rutinní hollywůďácká slaďárna pro lacinou konzumaci k popcornu s pepsinou. Vlastně je to zas až psina... Dokonalá >novácká< kulturní vložka. Na oné tévé s otřesným typickým českým dabingem a zvukem vůbec. Tak jen se z toho neudělejte trumberové. Běžte raděj na "Nebe nad Berlínem", máte-li nějakou nutkavou potřebu andělů...(17.4.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace