poster

Město andělů

 • USA

  City of Angels

 • Německo

  Stadt der Engel

 • Slovensko

  Mesto anjelov

 • Irsko

  City of Angels

 • Kanada

  City of Angels

 • Nový Zéland

  City of Angels

 • Austrálie

  City of Angels

 • Velká Británie

  City of Angels

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lucasion
  *****

  "She would give anything on Earth...He would give Eternity, for a Love that lasts forever" O Městě Andělů mi kdysi vyprávěl táta. Prozradil mi, jak to končí a já neměl nikdy odvahu se na to skutečně podívat. Musím říct, že zamilovanější film snad neexistuje. Maggie (Meg Ryan) je doktorka a při operaci jí zemře na stole člověk. Seth (Nicholas Cage) je anděl, kterého při operaci zahlédne. Párkrát se odhodlá za ní jít a postupně se jí snaží říct kdo doopravdy je. Ovšem anděl necítí dotek, vůni ani pohlazení. Seth se do Maggie opravdu zamiluje a... Pokud chcete znát tyhle protivné tři tečky, tak se podívejte na City of Angels. Film má nádhernou hudbu, která skrz vás prostupuje, a vy se noříte do dojemného příběhu o neuvěřitelné lásce. Narovinu asi napíšu, že to je asi nejzamilovanější film, co jsem kdy viděl. Nicholas a Meg mají užasnou chemii a vy tomu příběhu věříte. Velice procítěný film, na který jistě budu ještě velice dlouho vzpomínat. "You choose fall to earth, and when you wake up. You will be.... - Human." (90 procent)(2.7.2013)

 • SOLOM.
  ****

  Jeden z těch drama/ romantických kousků, které můžu, ač se jim jinak snažím vyhýbat jako čert kříži. Příběh nabitý emocemi, který je postaven především na solidních hereckých výkonech ústřední dvojice. Okouzlující Meg Ryan a charismatický Nicolas Cage ruku v ruce propluli celým filmem, který chytne nejednoho diváka u srdce. Smrt si nevybírá a i když je někdy krutá, stejně jednou přijde pro všechny…(12.4.2018)

 • Radek99
  ***

  Oproti německému originálu hodně nepovedený americký remake nádherného poetického Nebe nad Berlínem... Pryč je metafyzické bezčasí předlohy, ona památná jiná rychlost času, v níž plyne Wendersův andělský lyrizující film. Když ale odhlédneme a zapomeneme na existenci německého černobílého nedostižného originálu, máme před sebou film, který může divákovi i mnohé nabídnout. Nečekejte zázraky (myšleno ty umělecké, v intencích umělecké tvorby Wima Wenderse) a dostanete hollywoodské pohlazení po duši... A to také někdy není málo...(12.10.2007)

 • Rocky62
  ***

  Sentimentální příběh, jehož největším mínusem je častá hra na city, ze které se cca po 45 minutách vytratí šarm a hloubka. Poté už mi celý ten sled romantických výlevů neříkal téměř nic. Nick s Meg mi přišli standardní a hudební kompozice na mě působila až příliš obyčejně. Jedno se ale filmu musí nechat. Málokterý je obdařen tak uklidňujícím dojmem jako právě tento lék na nervy.(6.3.2012)

 • Tom Hardy
  *****

  Kýč nejtvrdšího ražení, ale moc hezky natočený. Díky schopnému Silberglingovu vedení má Město andělů velmi silnou, v podstatě snovou atmosféru. Minimalismus Nicolase Cage se pro roli zmateného anděla hodí a stejně tak mi do role ženy, která dokáže získat i srdce i toho, jenž "není schopen cítit", sedne okouzlující Meg Ryan. Výsledek je vykonstruovaný a tvrdě upřednostňuje formu nad obsahem, ale jde o tak stylisticky podmanivé dílo (vynikající práce kamery + citlivá hudba), že jde o kýč krásný, který sice nemá nic společného s realitou (a s předlohou), ale to mi naprosto nebrání v tom, abych jím nebyl okouzlen a na jeho konci nebyl dojatý. 4 a 1/2*...(2.12.2005)

 • - Když se Meg Ryan dívá do zrcadla, není v něm vidět vedle ní stojící Nicolas Cage. Záběr byl natočen na dvakrát: jednou s Ryan a Cagem, jednou bez herců a poté spojen dohromady. (HellFire)

 • - Věnování "For Dawn" patří producentce Dawn Steel, která zemřela na mozkový nádor před uvedením filmu do kin. (don corleone)

 • - Andělé v záběrech nemrkají nebo mrknou jenom hodně sporadicky. Nicolas Cage trénoval "nemrkání" a vydržel upřený pohled držet až několik minut. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace