Město andělů

Stadt der Engel

Mesto anjelov

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Jeden z nejromantičtějších romantických filmů vůbec. Meg Ryan je tady opravdu náherná a smutné oči Nicolase Cage dozajista rozpálí srdíčko nejdené mladé puberťačky. Sice už je to o trochu velký kus jinde než původní Nebe nad Berlínem, ale i tak si Město andělů drží hodně slušný příběh a hlavně neupadá do zbytečného klišé patetickým happyendem. A to se u tohoto typu filmů jen tak nevidí.(11.4.2005)

Bílý anděl v černém, Nicolas Cage...totiž Seth s nádhernýma očima a zhuleneckým výrazem se zamiloval do Meg...totiž Maggie a neví jestli zůstat andělem a nemoci být se svojí láskou a nebo být člověkem a logicky být se svojí láskou. Člověk by řekl, že to bude vyderačská debilotina.... a hle, on je to skvělý emotivní a citlivý romantický film se silnou scénou v závěru a před závěrem a před před závěrem. I Grieve od Peterea Gabriela je božská.(14.6.2014)

Když jsem se jednou tady na profilu zeptala kamaráda, proč ohodnotil tak nízko, odpověděl mi:-kafe s deseti cukrama!-Jasně, že jo......ale krásný..........kdy se do vás zblázní anděl? Tedy ne, že ne, ale pak se z něj vyklube maximálně anděl padlej. Takže - jen oči Nicolase Cage toho udělají hodně.....scéna ve srubu, kdy ona o něm ještě neví, ale silně tuší, ta je nádherná... hezká hudba .scenérie, krásný a smutný, tak jako to někdy bývá i v pozemském životě a nemusíte toho anděla mít...........utřela jsem slzičku, to šlo samo. A stále odolávám tomu, si pustit originál Nebe nad Berlínem..........(31.3.2012)

Remake Nebe nad Berlínem, z něhož mám smíšené pocity, Wendersův poeticky opus zůstal bez debat nepřekonán, Město andělů ku škodě páchne Hollywoodem, Nicolas Cage a Meg Ryan v době relativně největší slávy v hlavních rolích jsou toho jasným důkazem, srdcelomný a dá se říct skoro až patetický (ubrečený) scénář jakbysmet, Nebe nad Berlínem je životabudič, kde andělé závidí lidem a kde analogicky empatický divák jakým jsem i já může litovat anděly, po doznění titulků Města andělů jsem naopak andělům záviděl. Ano, může to být čistě můj problém, ovšem je s podivem, že dva filmy vycházející z obdobné předlohy, mohou působit na konkrétního diváka, tedy mou maličkost, tak odlišně... Romantickým City of Angels ovšem je, ne že ne, možná nejpamátnější mainstreamová čistá romance, s kterou jsem se setkal, hodnocení a nadšené komentáře plně chápu, je možné, že kdybych neznal už zmíněné "Nebe nad..." výsledná by vypadala diametrálně jinak, takto však nezbývá nic jiného, než zklidnit ovace... 60%(12.1.2014)

Musim si jit koupit hrusku a znovu prozkoumat jeji zrnitost a to jak se rozpousti na jazyku jako jemny pisek :-) Par minut po projekci a ja se citim tak zvlastne, ale dobre, takova prijemna relaxace. Celym filmem vladne vyborna konejsiva atmosfera. Opravdu skoro az snova. Nadherne obrazy, prace s kamerou, prijemna (avsak nevtirajici) hudba. Vynikajici Nicolas Cage! Jako zmateny andel byl opravdu skvely. No a Meg Ryan.. to uz je jen takova tresnicka na dortu :-) Jen skoda toho zaveru, vubec mi to tam nepasovalo, jako by tam nekdo ten zvrat vpacil nasilne. Nicmene presto je Mesto andelu velmi prijemna zalezitost, kdykoli se na to rad podivam znovu. 75%.(3.2.2009)

• - Když se Maggie zeptá Setha čím se živí, tak odpoví, že je poslíček. V řečtině se řekne poslíček "angelos". (don corleone)

• - Když Nicolas Cage pije a kouří v baru, muž v popředí je známý filmový režisér Michael Mann. (don corleone)

• - Během závěrečné scény „přeměny“ problesknou Sethovi vzpomínky. Jednou z nich je těhotná žena, kterou je Elisabeth Shue. (HellFire)