poster

Město andělů

 • USA

  City of Angels

 • Německo

  Stadt der Engel

 • Slovensko

  Mesto anjelov

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  *****

  Podle mě jeden z nejúžasnějších a nejlepé napsaných romantických fantasy filmů.Cageovo herectví je zde opravdu silné,stejně tak i meg Ryan či skvělý Dennis Franz.Emotivní a smutný příběh anděla,jenž chce být člověkem.Skvělá stylizace,skvělá režie,skvělé všechno,tenhle film mě hodně zasáhl a moc rád se na něj dívám.100%.(4.3.2012)

 • Eldrick
  ****

  Každý má nějaký ten film, pro který má slabost, ale stydí se to přiznat. Nemám rád romantický filmy, ale tohle je vyjímka. Velký podíl na tom má režie, soundtrack, který vždy pohladí, ale hlavně Nicolas Cage s Meg Ryan, mezi nimiž skvěle funguje chemie. Pro mě to má prostě své kouzlo anděla, ikdyž je to sebevětší kýč...(28.7.2003)

 • Lynn
  ****

  Je fakt málo filmů, který mě rozbrečej a tenhle mezi ně rozhodně patří. Bohužel ho nemůžu srovnat s Nebe nad Berlínem, ale myslim si, že je to jeden z těch lepších romantických filmů Meg Ryan. A Nicholas Cage je tu také vynikající... 3/2005 : Nyní jsem konečně zhlédla "předobraz" Města andělů, Nebe nad Berlínem. Ten termín předobraz je výstižný, protože americký remake si z německého originálu vypůjčil pouze základní dějovou linku a některé drobnosti (andělé milující knihovny), ale jinak jsou to dva naprosto rozdílné filmy. A oba jsou svým vlastním způsobem krásné. Tam, kde Wim Wenders mluví prostřednictvím poetických obrazů, nechává Brad Silberling prostor čiré romantice. A vůbec to nevadí, každý divák si může vybrat, co je mu bližší a s čím se chce ztotožnit. Proto jsem oba filmy ocenila 4*.(1.2.2004)

 • Tom Hardy
  *****

  Kýč nejtvrdšího ražení, ale moc hezky natočený. Díky schopnému Silberglingovu vedení má Město andělů velmi silnou, v podstatě snovou atmosféru. Minimalismus Nicolase Cage se pro roli zmateného anděla hodí a stejně tak mi do role ženy, která dokáže získat i srdce i toho, jenž "není schopen cítit", sedne okouzlující Meg Ryan. Výsledek je vykonstruovaný a tvrdě upřednostňuje formu nad obsahem, ale jde o tak stylisticky podmanivé dílo (vynikající práce kamery + citlivá hudba), že jde o kýč krásný, který sice nemá nic společného s realitou (a s předlohou), ale to mi naprosto nebrání v tom, abych jím nebyl okouzlen a na jeho konci nebyl dojatý. 4 a 1/2*...(2.12.2005)

 • igi B.
  **

  ...Ach jo. Tenhle anděl je falešný jak panák na maškarním bálu s křídly z papíru. Ano, je to romantické, americké, krásné, nudné až otravné... Řemeslně rutinní hollywůďácká slaďárna pro lacinou konzumaci k popcornu s pepsinou. Vlastně je to zas až psina... Dokonalá >novácká< kulturní vložka. Na oné tévé s otřesným typickým českým dabingem a zvukem vůbec. Tak jen se z toho neudělejte trumberové. Běžte raděj na "Nebe nad Berlínem", máte-li nějakou nutkavou potřebu andělů...(17.4.2006)

 • - Seth (Nicolas Cage) má po dopadu z mrakodrapu vidtě límeček od košile, v dalším záběru ale již ale ne a je ve svém původním obleku. (leriel)

 • - Andělé v záběrech nemrkají nebo mrknou jenom hodně sporadicky. Nicolas Cage trénoval "nemrkání" a vydržel upřený pohled držet až několik minut. (don corleone)

 • - Když Nicolas Cage pije a kouří v baru, muž v popředí je známý filmový režisér Michael Mann. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace