Město andělů

• Irsko

• Austrálie

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Romantické filmy moc nemusím, tenhle film nebyl ale jen o romantice, měl zvláštní poutavý nádech, takže člověka dost bavil. Dost dobré, zvláštní scény duchů se zde objevovali. Nicolas Cage hrál dobře. I zbytek hereckého obsazení v pořádku. Hudba průměr. Konec filmu byl také dobrý. Sice je film na mě moc romantický, některé chvíle jsem moc nemusel, ale celkově je to obstojná podívaná, která se dá vydržet. Takže dobrý průměr ve výsledku. Mé hodnocení je 57% = ***(11.12.2012)

Co k tomuhle filmu mám dodat? Když jsem se na něj díval v jedenácti, moc se mi to nelíbilo. V jedenácti letech moc mladé kluky romantické drama neberou to asi ví každý. Ale když se na ten film dívám dnes, se sedmiletým odstupem, tak je to uplně něco jiného. Tak nádherný film plný touhy a vášně jsem dlouho neviděl. Meg Ryan už dlouho moc nemusím, ale když vidím ve filmu Nicolase Cage, tak prostě vím, že se dívám na správný film, a vím že to není ztráta času. Cage je herec s velkým H a dokáže zahrát snad cokoliv(25.5.2007)

Každý má nějaký ten film, pro který má slabost, ale stydí se to přiznat. Nemám rád romantický filmy, ale tohle je vyjímka. Velký podíl na tom má režie, soundtrack, který vždy pohladí, ale hlavně Nicolas Cage s Meg Ryan, mezi nimiž skvěle funguje chemie. Pro mě to má prostě své kouzlo anděla, ikdyž je to sebevětší kýč...(28.7.2003)

Podle mě jeden z nejúžasnějších a nejlepé napsaných romantických fantasy filmů.Cageovo herectví je zde opravdu silné,stejně tak i meg Ryan či skvělý Dennis Franz.Emotivní a smutný příběh anděla,jenž chce být člověkem.Skvělá stylizace,skvělá režie,skvělé všechno,tenhle film mě hodně zasáhl a moc rád se na něj dívám.100%.(4.3.2012)

Sentimentální příběh, jehož největším mínusem je častá hra na city, ze které se cca po 45 minutách vytratí šarm a hloubka. Poté už mi celý ten sled romantických výlevů neříkal téměř nic. Nick s Meg mi přišli standardní a hudební kompozice na mě působila až příliš obyčejně. Jedno se ale filmu musí nechat. Málokterý je obdařen tak uklidňujícím dojmem jako právě tento lék na nervy.(6.3.2012)

• - Věnování "For Dawn" patří producentce Dawn Steel, která zemřela na mozkový nádor před uvedením filmu do kin. (don corleone)

• - Scéna na střeše s Dennisem Franzem a Nicolasem Cage byla natočena opravdu na střeše pomeřně vysoké budovy. Oba trpí závratěmi. (don corleone)

• - Během závěrečné scény „přeměny“ problesknou Sethovi vzpomínky. Jednou z nich je těhotná žena, kterou je Elisabeth Shue. (HellFire)