Město andělů

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Romantické filmy moc nemusím, tenhle film nebyl ale jen o romantice, měl zvláštní poutavý nádech, takže člověka dost bavil. Dost dobré, zvláštní scény duchů se zde objevovali. Nicolas Cage hrál dobře. I zbytek hereckého obsazení v pořádku. Hudba průměr. Konec filmu byl také dobrý. Sice je film na mě moc romantický, některé chvíle jsem moc nemusel, ale celkově je to obstojná podívaná, která se dá vydržet. Takže dobrý průměr ve výsledku. Mé hodnocení je 57% = ***(11.12.2012)

Teda tohle je fakt nefér, bůůůů.... :-( (A ještě se k tomu pojí ono závěrečné "For Dawn", což je věnování tragicky zesnulé producentce Dawn Steel, která se bohužel kvůli nádoru na mozku nedočkala kino-premiéry...) Nicméně zpracování poměrně tradičního hořko-sladkého příběhu o lásce a životě se zde dotýká téměř andělských výšek :-) Meg Ryan ve své nejlepší době a Nicolas Cage ještě s poměrně bujnou kšticí, navíc parádní soundtrack se skvělým songem od Goo Goo Dolls a neméně dobrou skladbou od Alanis Morissette. 9/10!(21.11.2010)

Je fakt málo filmů, který mě rozbrečej a tenhle mezi ně rozhodně patří. Bohužel ho nemůžu srovnat s Nebe nad Berlínem, ale myslim si, že je to jeden z těch lepších romantických filmů Meg Ryan. A Nicholas Cage je tu také vynikající... 3/2005 : Nyní jsem konečně zhlédla "předobraz" Města andělů, Nebe nad Berlínem. Ten termín předobraz je výstižný, protože americký remake si z německého originálu vypůjčil pouze základní dějovou linku a některé drobnosti (andělé milující knihovny), ale jinak jsou to dva naprosto rozdílné filmy. A oba jsou svým vlastním způsobem krásné. Tam, kde Wim Wenders mluví prostřednictvím poetických obrazů, nechává Brad Silberling prostor čiré romantice. A vůbec to nevadí, každý divák si může vybrat, co je mu bližší a s čím se chce ztotožnit. Proto jsem oba filmy ocenila 4*.(1.2.2004)

Je mi líto, ale před spuštěním filmu jsem se zapomněl naladit do snového sladkého rauše, v jakém byl patrně celý natáčecí štáb. Nápad s anděly parádní, s Nicholasem už méně, a se záplavou polopatického klišé, která maže jakékoli prvky dramatu, už tuplem nepovedený. Nic, pro co bych si tuhle limonádu měl hodit do košíku. A pak také doufám, že můj anděl má tvář pohledné Maggie, ne smutný psí pohled pana Ghost Ridera...(4.5.2012)

No konečně nějaký romantický film, který končí na tento žánr nezvykle. Sice jsem čekala, že se něco stane, protože zbývalo ještě 15 minut do konce, ale už byl jakoby happyend...ale stejně. Dala bych i 5*, protože snímek mě opravdu rozbrečel, dojal a překvapil svým nezvyklým koncem no samozřejmě měl i nezvyklý námět, ale Nicolas Cage je sice dobrý herec, avšak pro akční filmy typu Lovci pokladů, ne romantické snímky, kde se tváří jak idiot, který vyvaluje furt oči. Takže v závěru 4*(12.7.2012)

• - Když se Meg Ryan dívá do zrcadla, není v něm vidět vedle ní stojící Nicolas Cage. Záběr byl natočen na dvakrát: jednou s Ryan a Cagem, jednou bez herců a poté spojen dohromady. (HellFire)

• - Věnování "For Dawn" patří producentce Dawn Steel, která zemřela na mozkový nádor před uvedením filmu do kin. (don corleone)

• - Dialog mezi Sethem a Maggie – „Pojďme někam.“ „Kam?“ „Je mi to jedno.“ „Co budeme dělat?“ „Cokoliv.“ – je identický s dialogem mezi Nicolasem Cagem a Deborah Foreman ve filmu Dívka z údolí (1983). (HellFire)