Město andělů

• Irsko

• Austrálie

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

„Ľudia zomierajú.“ – „Nie na mojom stole.“ Môj obľúbený film, v ktorom sa Brad Silberling vyrozprával z traumatickej vraždy (!) svojej priateľky Rebecci Schaeffer (zastrelil ju šialený fanúšik). Odvtedy Brad nakrúca zvláštne príbehy, ktoré svojou krutosťou a zvláštnou poetikou trhajú srdce diváka. Jeho drzá chuť ukazovať smrť a všetko s ňou súvisiace trocha inak (všimnite si, v koľkých temných scénach hrá veselá pesnička) odzbrojuje. Mesto anjelov je krásne zrežírované, dobre napísané, pôsobivé, poetické a príjemne zahrané. Dnes je to neuveriteľné, ale mať v roku 1998 vo svojom filme Nicolasa Cagea a Meg Ryan znamenalo totálny jackpot. Páčilo sa mi šikovne vymyslené univerzum anjelov, i koniec.(31.10.2004)

• igi B.

...Ach jo. Tenhle anděl je falešný jak panák na maškarním bálu s křídly z papíru. Ano, je to romantické, americké, krásné, nudné až otravné... Řemeslně rutinní hollywůďácká slaďárna pro lacinou konzumaci k popcornu s pepsinou. Vlastně je to zas až psina... Dokonalá >novácká< kulturní vložka. Na oné tévé s otřesným typickým českým dabingem a zvukem vůbec. Tak jen se z toho neudělejte trumberové. Běžte raděj na "Nebe nad Berlínem", máte-li nějakou nutkavou potřebu andělů...(17.4.2006)

• Bay_watch

Takhle utahanej a nudnej film se jen tak nevidí. Mezi oběma protagonisty byste nenašli ani kapku chemie, tudíž se Cageův romantický projev scvrkl na nehybné civění do Ryaniných vytřeštěných očí. Tvůrcům bych poradil, aby to skončili už někde v půlce. Aspoň by mě ušetřili absolutně debilního konce. (Spoiler?) P.S. Při scéně, jak jede Meg Ryan na kole naslepo se vzpaženýma rukama jsem si říkal "ty woe, se vsadim, že ji něco přejede...", a co se nestalo...(23.3.2008)

... tu by už asi Toma Hanksa nikto nikomu nezožral. Každopádne námet je skvelý a v správnych rukách by z toho mohla byť riadna melancholická bomba. A Silberling vyzeral byť tým správnym tvorcom. Chyba. Film sa nesie v príliš pozvoľnom tempe, čo by v princípe nevadilo, vadí ale to, že nad celým filmom plávajú akési emócie, ktoré ale vôbec nie sú preložené do obrazov. Silberling servíruje príliš veľa civilných scén zo skutočného života miesto toho, aby sa do filmu snažil preniesť akúsi nadpozemskú melancholickú mágiu (viď. Burton, Jeunet, Del Toro, či Kelly). A to je hlavný problém. Casting (Cage!) i námet sú úžasné, ale réžia je prekvapujúco totálne nezvládnutá a po ukončení filmu (napriek veľkému potenciálu) mi v pamäti neuviazla ani jedna scéna.(10.9.2008)

• fmash

Nechci psát totéž jako ve své recenzi hirnlego, se kterou zde takřka ve všem souhlasím. Jenže s tím rozdílem, že já Nebe nad Berlínem viděl před Městem andělů. Tenhle remake je odpudivá parafráze, pardon. Objektivnější hodnocení by patrně obnášelo celkem silné 3 hvězdy, jenže vzhledem k okolnostem... já prostě nemůžu.(31.5.2010)

• - Seth (Nicolas Cage) má po dopadu z mrakodrapu vidtě límeček od košile, v dalším záběru ale již ale ne a je ve svém původním obleku. (leriel)

• - V momentě kdy se Nicolas Cage připravuje ke skoku hraje v pozadí hudba - modlitby s názvem „Our Father“ a „Hail Mary“ recitované v polštině. (HellFire)

• - Během závěrečné scény „přeměny“ problesknou Sethovi vzpomínky. Jednou z nich je těhotná žena, kterou je Elisabeth Shue. (HellFire)