Město andělů

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

• Anderton

Melanchólia automaticky nezabezpečuje pôsobivosť, námet kultovej klasiky umeleckosť a Meg Ryan nezaručuje hneď silnú romantiku. Nie som nijaký obdivovateľ pôvodného filmu, s ktorým má tento kvázi remake pomerne málo spoločné, ale keď jemu som dal tri, tak tu sa nedá hodnotiť rovnako. Meg by mala v svojom obľúbenom žánri držať svojej stratégie a s mužmi sa radšej popichovať. A naučiť sa poriadne bicyklovať.(8.6.2012)

Jak jsem čím dál starší, míň a míň mi vadí tyhle totální zátahy na city, ve kterých hraje někdo typu Meg Ryan (Julie Roberts) a Nicolase Cage (Richard Gere). Ono by se totiž mělo uvážit, že některý filmy přesně takovýhle mají bejt, a pokud se teď pohybujeme v žánru "sladké americké drama", tak je tenhle film takřka dokonalej. K tomu má příjemnou snovou atmosféru a nádhernou hudbu, která ho přece jen trochu povyšuje nad standardní standard. Nicolas Cage tu hraje výborně, Meg Ryan (a že jí normálně nemusím) taky dost dobrá, jen ten konec mi přišel takovej trochu vynucenej, jako by se po vší tý sladkosti režisér rozhodl, že to zamilovanejm hrdinům pěkně spočítá. Moje zatvrzelé okoralé srdce film sice neobměkčil, ale dívalo se na to pěkně a příjemně. Takže 79%(14.4.2012)

• fmash

Nechci psát totéž jako ve své recenzi hirnlego, se kterou zde takřka ve všem souhlasím. Jenže s tím rozdílem, že já Nebe nad Berlínem viděl před Městem andělů. Tenhle remake je odpudivá parafráze, pardon. Objektivnější hodnocení by patrně obnášelo celkem silné 3 hvězdy, jenže vzhledem k okolnostem... já prostě nemůžu.(31.5.2010)

Ak by som to nebral ako "remake" Neba nad Berlínom, je to na pomerne solídne 4* kvôli zaujímavej melancholickej atmosfére a slušnej hudbe. Ak by som ale išiel do porovnávania, musel by som Mesto anjelov skopať pod čiernu zem, lebo ide prinajlepšom o totálne sploštenie a zhollywoodštenie originálu, kde filozofická hĺbka je nahrádzaná prílišnou jednoznačnosťou, pomalé "spoznávanie" človeka a jeho duchovného sveta sladko-romantickým príbehom, hĺbavé vnútorné monológy vykecávaním sa a pod. Nebo nad Berlínom je dielo, ktoré človeka obohatí, ak je ochotný premýšľať, Mesto anjelov je instatný produkt, ktorý treba len "spotrebovať". V hodnotení volím zlatú strednú cestu a dávam alibistické 3* a 6 / 10(27.3.2008)

Je mi líto, ale před spuštěním filmu jsem se zapomněl naladit do snového sladkého rauše, v jakém byl patrně celý natáčecí štáb. Nápad s anděly parádní, s Nicholasem už méně, a se záplavou polopatického klišé, která maže jakékoli prvky dramatu, už tuplem nepovedený. Nic, pro co bych si tuhle limonádu měl hodit do košíku. A pak také doufám, že můj anděl má tvář pohledné Maggie, ne smutný psí pohled pana Ghost Ridera...(4.5.2012)

• - Scéna na střeše s Dennisem Franzem a Nicolasem Cage byla natočena opravdu na střeše pomeřně vysoké budovy. Oba trpí závratěmi. (don corleone)

• - Seth (Nicolas Cage) má po dopadu z mrakodrapu vidtě límeček od košile, v dalším záběru ale již ale ne a je ve svém původním obleku. (leriel)

• - Když se Meg Ryan dívá do zrcadla, není v něm vidět vedle ní stojící Nicolas Cage. Záběr byl natočen na dvakrát: jednou s Ryan a Cagem, jednou bez herců a poté spojen dohromady. (HellFire)