poster

Město andělů

 • USA

  City of Angels

 • Německo

  Stadt der Engel

 • Slovensko

  Mesto anjelov

 • Kanada

  City of Angels

 • Nový Zéland

  City of Angels

 • Irsko

  City of Angels

 • Velká Británie

  City of Angels

 • Austrálie

  City of Angels

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Ale jo, je to pekna romantika. Nastesti to neni moc komedie, ale spis fantasy a drama, coz je jedine dobre. Pribeh je sice vicemene klasickej, ale diky pritomnosti andelu rozhodne zajimavej. Jeste bych ale chtel videt film, keryho je tohle remake. Mozna by filmu neuskodila kratsi stopaz. Taky je fajn, ze konec nedopad klasicky, jak to v podobnejch filmech bejva, i kdyz mi prislo, ze ten zaver tu je takovejhle, aby se rozbrecelo co mozna nejvic lidi. Nejlepsi jsou sceny s andelama, jak stoji a kontrolujou Cage. Co se tyce hercu, Cage odvadi svuj lepsi standart a k Meg Ryan se docela hodi a spolu jim to slusne jde. Proste takovy klasicky, slusne natoceny romanticky drama se solidnima hercema, ale diky ty myslence s andelama se to dostava do slusnyho nadprumeru, takze to ty 4* da.(19.4.2006)

 • Elfias Dóže
  ***

  Remake Nebe nad Berlínem, z něhož mám smíšené pocity, Wendersův poeticky opus zůstal bez debat nepřekonán, Město andělů ku škodě páchne Hollywoodem, Nicolas Cage a Meg Ryan v době relativně největší slávy v hlavních rolích jsou toho jasným důkazem, srdcelomný a dá se říct skoro až patetický (ubrečený) scénář jakbysmet, Nebe nad Berlínem je životabudič, kde andělé závidí lidem a kde analogicky empatický divák jakým jsem i já může litovat anděly, po doznění titulků Města andělů jsem naopak andělům záviděl. Ano, může to být čistě můj problém, ovšem je s podivem, že dva filmy vycházející z obdobné předlohy, mohou působit na konkrétního diváka, tedy mou maličkost, tak odlišně... Romantickým City of Angels ovšem je, ne že ne, možná nejpamátnější mainstreamová čistá romance, s kterou jsem se setkal, hodnocení a nadšené komentáře plně chápu, je možné, že kdybych neznal už zmíněné "Nebe nad..." výsledná by vypadala diametrálně jinak, takto však nezbývá nic jiného, než zklidnit ovace... 60%(12.1.2014)

 • fmash
  **

  Nechci psát totéž jako ve své recenzi hirnlego, se kterou zde takřka ve všem souhlasím. Jenže s tím rozdílem, že já Nebe nad Berlínem viděl před Městem andělů. Tenhle remake je odpudivá parafráze, pardon. Objektivnější hodnocení by patrně obnášelo celkem silné 3 hvězdy, jenže vzhledem k okolnostem... já prostě nemůžu.(31.5.2010)

 • akisha
  ****

  Jak jsem čím dál starší, míň a míň mi vadí tyhle totální zátahy na city, ve kterých hraje někdo typu Meg Ryan (Julie Roberts) a Nicolase Cage (Richard Gere). Ono by se totiž mělo uvážit, že některý filmy přesně takovýhle mají bejt, a pokud se teď pohybujeme v žánru "sladké americké drama", tak je tenhle film takřka dokonalej. K tomu má příjemnou snovou atmosféru a nádhernou hudbu, která ho přece jen trochu povyšuje nad standardní standard. Nicolas Cage tu hraje výborně, Meg Ryan (a že jí normálně nemusím) taky dost dobrá, jen ten konec mi přišel takovej trochu vynucenej, jako by se po vší tý sladkosti režisér rozhodl, že to zamilovanejm hrdinům pěkně spočítá. Moje zatvrzelé okoralé srdce film sice neobměkčil, ale dívalo se na to pěkně a příjemně. Takže 79%(14.4.2012)

 • Lucjen
  *****

  Nicolas Cage - Meg Ryan. Veľmi zvláštna dvojica. No ako si na nich zvyknete(a že to netrvá dlho), zažiari na vás iskrenie medzi nimi. Aj keď Cagea ho poznám skôr ako akčnú postavu, ani tu sa nestratil. Navyše mám rada témy o anjeloch. Nevidela som Wings of Desire, takže neviem, aké hodnotenie by bolo po zhliadnutí. No za seba môžem povedať, že film bol naozaj krásny. Dokonca ma mrzí koniec, tomuto by som happyend nie odpustila, ale dopriala. No myšlienku film nestratil ani po zvrate.(27.6.2012)

 • - Seth (Nicolas Cage) má po dopadu z mrakodrapu vidtě límeček od košile, v dalším záběru ale již ale ne a je ve svém původním obleku. (leriel)

 • - V momentě kdy se Nicolas Cage připravuje ke skoku hraje v pozadí hudba - modlitby s názvem „Our Father“ a „Hail Mary“ recitované v polštině. (HellFire)

 • - Během závěrečné scény „přeměny“ problesknou Sethovi vzpomínky. Jednou z nich je těhotná žena, kterou je Elisabeth Shue. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace