Město andělů

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Německo, 1998, 114 min

Verím na anjelov presne tak isto, ako verím, že Nicolas Cage je herec vhodný do romantického filmu, ale zrejme sa tento film ku mne dostal v nejaký najcitlivejší deň mojej periódy a bol som ochotný jeho sentimentálnu gýčovosť prehryznúť - ba dokonca si ho aj užiť a rozcítiť sa. Mráz behal po chrbte, slza "ukápla" z kútika oka, a moje zatvrdnuté metalové srdiečko aspoň na chvíľku vzplanulo všeobímajúcou láskou a nehou. No čo vám budem hovoriť - aj muži majú svoje dni :)(27.3.2010)

Pre mňa výnimočný film. Jednak kvôli Meg Ryan, ktorú považujem za krásnu ženu a skvelú herečku - v jej podaní aj úplne banálne vety znejú presvedčivo a zvodne. Potom kvôli Nicolasovi Cageovi, ktorý určite nepatrí medzi prototyp romantického herca a tu bol skvelý. Hlavne to bolo ale celkové poňatie príbehu, ktorý bol síce veľmi jednoduchý, ale poňatý veľmi citlivo. Jeden z najkrajších romantických filmov, kde nechýba krásna hudba.(17.1.2015)

Jeden z těch drama/ romantických kousků, které můžu, ač se jim jinak snažím vyhýbat jako čert kříži. Příběh nabitý emocemi, který je postaven především na solidních hereckých výkonech ústřední dvojice. Okouzlující Meg Ryan a charismatický Nicolas Cage ruku v ruce propluli celým filmem, který chytne nejednoho diváka u srdce. Smrt si nevybírá a i když je někdy krutá, stejně jednou přijde pro všechny…(12.4.2018)

Co k tomuhle filmu mám dodat? Když jsem se na něj díval v jedenácti, moc se mi to nelíbilo. V jedenácti letech moc mladé kluky romantické drama neberou to asi ví každý. Ale když se na ten film dívám dnes, se sedmiletým odstupem, tak je to uplně něco jiného. Tak nádherný film plný touhy a vášně jsem dlouho neviděl. Meg Ryan už dlouho moc nemusím, ale když vidím ve filmu Nicolase Cage, tak prostě vím, že se dívám na správný film, a vím že to není ztráta času. Cage je herec s velkým H a dokáže zahrát snad cokoliv(25.5.2007)

• Frajer42

Město andělů s andělem Nicolasem by bylo město andělů pěkně na hovno. Nick by už konečně měl pochopit, jaké filmy ano a a jaké filmy ne. Poté bychom mohli být všichni šťastní. Film jsem viděl strašně dávno a pamatuji si z něho pouze to, že se mi totálně nelíbil. Myslím, že jsem ho tehdy ani moc nesledoval, protože to byla strašná sračka. Jinak se mám fajn.(9.9.2012)

• - Scéna na střeše s Dennisem Franzem a Nicolasem Cage byla natočena opravdu na střeše pomeřně vysoké budovy. Oba trpí závratěmi. (don corleone)

• - Když se Meg Ryan dívá do zrcadla, není v něm vidět vedle ní stojící Nicolas Cage. Záběr byl natočen na dvakrát: jednou s Ryan a Cagem, jednou bez herců a poté spojen dohromady. (HellFire)

• - V momentě kdy se Nicolas Cage připravuje ke skoku hraje v pozadí hudba - modlitby s názvem „Our Father“ a „Hail Mary“ recitované v polštině. (HellFire)