Reklama

Reklama

Obvyklí podezřelí

  • USA The Usual Suspects (více)
Trailer 2

Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (HBO GO)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 263)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrná detektivka, kterou pointa povyšuje ještě o stupeň víc. Podle některých narážek se ale dá vytušit, hlavně podle povah některých postav... Ocenil jsem, že vždycky, když byl někdo rozstřílen na hadry, kamera to snímala nejen pro první signální. Atmosférou film připomíná ony staré kriminálky. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pokud jste toto dílo viděli a z nějakého důvodu ho přestali sledovat pár minut před koncem, protože jste si mysleli, že už je vám vše jasné, zaručuji vám, že jste viděli úplně jiný film. Zní to trochu divně? U tohoto filmu vůbec ne. Geniální závěr v posledních sekundách staví celý děj na hlavu. Mimochodem, první Oscar pro Kevina Spaceyho a Oscar za scenář. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Naprosto bezchybná kriminálka, s bravurními hereckými výkony, skvělou atmosférou a jednou nečekanou pointou. Na rozdíl od jiných filmů postavených na pointě, tento film na ní nestojí. To zjistíte při dalších zhlédnutích, kdy si můžete doslova vychutnávat každý záběr a sledovat, jak brilantně je celý příběh budován až do svého závěru. Bryan Singer se předvedl jako zručný režisér a svou pověst si ani v dalších filmech nezkazil. A oscarový výkon Kevina Spaceyho? K tomu není třeba nic dodávat, kdo viděl, ví o čem mluvím. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Policajný výsluch jedného kriminálneho výrastka zliepa flashbackovú mozaiku uplynulých udalostí, vedúcich k tragickej explózii lode v prístave. Sofistikovaný čierny film noir thriller, v ktorom je nakoniec všetko úplne ináč, než sa zdá i na predposledný pohľad. Perfektný scenár, postavený na komplikovaných flashbackových súvislostiach a detailnej charakterizácii postáv, natočený za neuveriteľných 6 miliónov USD. Jeden vtedy ešte neznámy herec tu mal obrovské šťastie. Dostal rolu, ktorá ho spravila polobohom. Aspoň pre mňa určite. Chcem OBVYKLÝCH PODOZRIVÝCH 2, kde si jeho postavu užijem dlhšie než desať sekúnd a nezostane pre mňa len nejakým zjavením, mýtickým stelesnením geniality! :) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Výborná dedektýfka, s dnes už bohužel až příliš profláknutou pointou...smutné, ale vzhledem k tomu, že to značí obrovskou diváckou popularitu, zasloužené. Velká dávka přidané hodnoty a známka kvality tkví v tom, že narozdíl třeba od Šestého Smyslu, se na Usual Suspects dá dívat znovu a znovu, i když už to všechno víte a znáte. Dvorní skladatel John Ottman se taky nedrží nijak zpátky, takže vážení přátelé, připravte se na pořádnou jízdu. 90% ()

Galerie (50)

Zajímavosti (52)

  • Kevin Spacey (Verbal) se v rámci přípravy setkal s lékaři a odborníky na dětskou mozkovou obrnou. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama