Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Tento film se ke mně dostal až v roce 2007 a průser je, že jsem si tady nejdřív přečet několik komentářů, takže jsem už dopředu věděl, jaká je pointa. Lidi, nepište ty spoilery do komentářů, kurva!!! Jinak je ten film po všech stránkách špička. Jenom ta předem vyzrazená pointa mi trochu zkazila zážitek, ale zase by bylo nespravedlivý, abych kvůli tomu filmu ubral na hodnocení, takže s 5-ti hvězdama vůbec neváhám.(2.11.2007)

The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he did not exist. Genialita na druhou. Film, kde si nemůžete být jisti, že to, na co koukáte, je skutečně tak, jak to vypadá. A to říkám jako někdo, kdo Obvyklé podezřelé sledoval s tím, že zná onu šokující pointu. Ale i přes tuhle nepříjemnost jsem si tento skvělý film užil a co víc - viděl jsem Stephena Baldwina, jak opravdu HRAJE!!! :-) O genialitě Kevina Spaceyho se tu rozepisovat snad nemusím. Tohle je jeden z filmů, který 100% musíte vidět.(10.7.2010)

Rafinovaný, kvalitní scénář umožňuje tvůrcům neustále překvapovat a s divákem si hrát jako kočka s myší. Ten až do posledního záběru neví, na čem vlastně je a díky originalitě snímku a a jeho vtipnosti tak vznikl slavný thriller často vykrádaný a citovaný v dalších filmech a seriálech. Celkový dojem: 95 %.(21.1.2009)

"Pokoušíte se ze mne něco dostat, agente Kujane?" Obvyklí podezřelí mě věrně doprovázejí mým filmovým životem. Oni mi ukázali, jak velký může být rozdíl mezi viděným, slyšeným a pravdou. Oni se po více než dvaceti projekcích proměnili z komplikovaně napínavého thrilleru ve výtečnou komedii. A to jen na základě drobných detailů, které v průběhu let pozvolna vyplouvají na povrch. Stojí za to se s tímto snímkem pomazlit, občas si ho promítnout před očima a nechat ho, ať si se mnou hraje.(25.7.2011)

„Najväčším umením Satana bolo presvedčiť nás, že neexistuje.“ Výborná, vizuálne vymaznaná ostrá kriminálka Bryana Singera. Každý z hercov dostal dobre napísanú rolu, dokonca i tí, od ktorých obvykle nič fajn nečakáte (Stephen Baldwin). Nevraviac o šikovných rolách, aké získali Chazz Palminteri, Gabriel Byrne a samozrejme Kevin Spacey. ZVYČAJNÍ PODOZRIVÍ patria k snímkam so šokujúcou záverečnou pointou. Tú odvtedy mnohí parodovali (SPOILER Scary Movie SPOILER). Osobne si ale myslím, že i na druhý, či tretí raz je to vďaka kvalitnej réžii, napínavému scenáru, ostrým krvavým scénam a zaujímavým hereckým výkonom, hodné 80%.(1.7.2006)

• - Americký filmový institut film zvolil desátým nejlepším filmem v žánrové kategorii mysteriozní. (Karlos80)

• - V jedné ze scén přistává čtyřmotorový Boeing 747, avšak v dalším střihu přistává jiné, již dvoumotorové letadlo. (PATTXA)

• - Policistu, který mluvil k podezřelým během předváděčky, hrál scenárista filmu Christopher McQuarrie. Jeho pobídka k postavě Benicia Del Tora, aby text přečetl anglicky, nebyla ve scénáři, reakce Del Tora tak byla skutečná. (casyy)