Obvyklí podezřelí

Podozriví

Zvyčajní podozriví

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 1995, 106 min

Nadprůměrná detektivka, kterou pointa povyšuje ještě o stupeň víc. Podle některých narážek se ale dá vytušit, hlavně podle povah některých postav... Ocenil jsem, že vždycky, když byl někdo rozstřílen na hadry, kamera to snímala nejen pro první signální. Atmosférou film připomíná ony staré kriminálky.(26.5.2003)

Trochu netradiční akční kriminálka s opravdu překvapivým vyústěním, skoro až Shyamalanovskou pointou. To vše skýtá inteligentní scénář. Jen velká škoda, že je tak prosťoučký a jednoduchý. Čěhož si byl vědom i Singer, a proto to má pouhých 106 neboli tak krátká historka se na víc minut roztáhnout nedá. Příběh je vskutku jednoduše imbecilní, plyne příliš chladně, klidně a bez pořádné atmosféry. Singer ve mě nedokázal vyvolat ten onen pocit, že ti titulní hrdinové jsou vážně v průseru. Toto je snímek, o kterém by se nemělo vědět nic dopředu (nebo ještě lépe neposlouchat uživatele Mr. Loba, který pointu vypráví na potkání :)). Už jenom ten pocit, že na konci čeká nějaké překvapení ubere na 50% zážitku z celého filmu.(23.8.2006)

Keby som nečítal tieto komentáre naokolo, asi by mi tá pointa naozaj ušla, ale tak podvedome som vycítil odpoveď na otázku kto je Kayser Soze......Perfektne zostrihané flashbacky v kriminálke, v ktorej "sovy nejsou čím se zdají být" . Hviezdne obsadenie nezaváha ani nachvíľu a predvádza perfektné výkony, obzvlášt Kevin Spacey si toho Oscara naozaj zaslúžil (aj keď by som ho v tom roku dal Pittovi za 12 opíc), Byrne nezaostáva, Stephen Baldwin strieľa v štýle Desperada a Benicio je tak sladký :-)))))))))))))))). Najlepšie je keď o tom filme neviete vôbec nič. Potom to musí byť fakt bomba. Po LA Confidential asi najlepšia krimi čo som videl.(21.7.2004)

Geniální krimi ( ten scénář! ) se skvělou závěrečnou pointou a stejně dobrými hereckými výkony. V některý scénách má film až hororovou atmosféru (za vydatné pomoci hudby). Tenhle film je snad taky jediná slušná role Stephena Baldwina.(27.5.2003)

Pokud jste toto dílo viděli a z nějakého důvodu ho přestali sledovat pár minut před koncem, protože jste si mysleli, že už je vám vše jasné, zaručuji vám, že jste viděli úplně jiný film. Zní to trochu divně? U tohoto filmu vůbec ne. Geniální závěr v posledních sekundách staví celý děj na hlavu. Mimochodem, první Oscar pro Kevina Spaceyho a Oscar za scenář.(13.4.2003)

• - Obľúbený film Stana Leeho. (HFCJ)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se tvrdí, že Keyser Soze (Scott B. Morgan) je německo-tureckého původu. K tomu odkazuje i samotné jeho jméno. Keyser od německého Kaiser (král) a Soze, což v turečtině znamená něco jako výřečný. (FoxMulder)