Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Předlohu neznám, takže můžu hodnotit jenom film a myslím si, že je ho Singer zvládnul fakt velmi dobře. Režie, kamera, muzika, herecké výkony - všechno do sebe přesně pasuje. A triky jsou tak dobré, že mě v průběhu filmu ani nenapadlo jak jsou udělaný, protože jsem jim věřil. Dlouho jsem chodil bez zájmu kolem tohohle obalu v půjčovně a můžu říct, že to byla chyba. U dvojky už váhat nebudu :-)(12.2.2003)

Malá comicsová revoluce v přímém přenosu aneb film, který rehabilitoval okostýmované panďuláky v očích laické veřejnosti. Velmi dobrá práce, byť s trochu nevýraznou hudbou a popcornově zatím ještě uměřeným Singerem (těch eye-candy momentů je prostě málo). Ale všichni herci jsou typově dokonale zvolení. Což nás dostává k tomu nejpodstatnějšímu: Tenhle film dal kinematografii Wolverina! A Hugh Jackmana!(13.8.2002)

Velice věrná adaptace předlohy s krásnými comixovými prototypy, úžasně zahraná a trikově zvládnutá. Singer rozložil značně svědomitě 104 minut mezi akci a povídací pasáže přesně podle správného kompresního poměru a nadělil svým hrdinům jasně definovaný rejstřík schopností, díky němuž přesně víte, co můžete od postav čekat. Na množství charakterů a relativně krátkou délku mají navíc všichni ostře vykreslené povahové kontury a nadžánrové divácké přiblížení. Pro mě určitě dosud nejlepší comixový přepis. Uvidíme jak dopadne dvojka...(28.4.2003)

Znamenitá komiksová adaptace, ve které se skloubí herecká shakespearovská elita, hollywoodské celebrity, zručná Singerova režie a skvělé triky. Casting nemá chybu, především pak Wolverine a Žabák.(11.5.2003)

Nejsem nějaká velká fanynka komiksů - znám Rychlé šípy, Asterixe, Trolí války a Garfielda :-) Americké sešity typu X-Men, Spider-man, Batman, Hellboy, atd.neznám, takže když se objeví nějaký komixový film, nevím, co si od něj mám slibovat. Obvykle to skončí příšernou, v USA komerčně úspěšnou slátaninou typu Liga výjmečných, ale X-Meni u mě v tomto směru hodně vybočují. Kromě tradičních akčních a trikových pasáží totiž jde scénář víc do hloubky, obzvláště v první polovině filmu, kdy se seznamujeme s mutanty, jejich školou a ostatními problémy. Tahle část mi přišla nesmírně zajímavá a chytrá. Navíc nenajdeme ve filmu jediného špatného (nebo špatně hrajícího) herce. Samozřejmostí jsou výkony Iana McKellena a Patricka Stewarda v rolích "bossů" obou klanů mutantů, výborní jsou i Hugh Jackman a Anna Paquin. Ostatní herci už bohužel nedostávají moc prostoru, až to někdy zamrzí. Výprava, triky a akční pasáže jsou také na dostatečně vysoké úrovni. Jediná složka, která mi přišla docela nepovedená je hudba Michaela Kamena - ne že by byla vyloženě špatná nebo se do filmu nehodila, ale podle mě je trochu odfláknutá. To je věc, která byla napravena až ve dvojce Johnem Ottmanem.(2.3.2005)

Jsem jeden z těch, kterým se převedení legendárního comicsu na filmové plátno líbilo, a to včetně kostýmů, o hudbě Michaela Kamena ani nemluvě...možná mám kliku, že jsem viděl jen titulkovanou verzi, protože Rosomáka bych asi nevydejchal...mám jenom jednu vážnější připomínku - GAMBITE, KDE JSI?????(19.3.2003)

Chybí tomu nadhled.(24.10.2003)

Sociologická akční sci-fi, jež mne potěšila více práci s postavami než akčními scénami. 80% Zajímavé komentáře: Galadriel, Le_Chuck, Anderas(4.4.2006)

Velice zdařilá komiksová adaptace, naplněná výbornými triky i akcí, s vynikajícím Hughem Jackmanem v hlavní roli. Jsem zvědavý na pokračování.(24.4.2003)

Ve svých jedenácti letech jsem si X-meny vcelku oblíbil. Svůj komiksový příběh se ve mně docela ujal a já se bavil. Sice to nebyl žádný zázrak, ale tenkrát to všechno s komiksovými hrdiny začínalo a já koukal na hrdiny, kteří měli schopnosti, o kterých jsem vždycky jenom snil a maximálně četl, i když komiks o X-Menech jsem zrovna nikdy nečetl a ani dnes mě to nijak neláká. Zábava to ale je, akce je požehnaně a důkaz toho, že vznikla celá trilogie dokazuje, že právě tenhle příběh je jeden z mála těch komiksových, které dokázali bavit, mě určitě, ale že by mě to lákalo dál, to už moc ne. --- Pokud mají něco, co zadrží naši stíhačku, zaslouží si nás chytit.(15.3.2008)

Pomalejší rozjezd, ale pak už je to v pohodě. Tento díl je takové částečné nakousnutí toho co nás bude čekat v dalších dílech. Uvedení do světa, který si začíná zvykat na mutanty(at už kladně či záporně). V přístích dílech očekávám veliký nárust bojů, počtu hrdinů a rozvinutí wolverinovi minulosti. Výborný scénář a skvělá Singerova režie(a jeho milovaná kamera :o))) dodávají filmu skvělí komiksový nádech.(12.6.2004)

Jeden z filmů, který se mi svého času velice líbil v kině. A s přibývajícími léty, zatímco se můj věk v podstatě zdvojnásobil, se nic nezměnilo. X-Men je zábavný komiksový film, na němž lze vidět, že si není moc jistý v kramflecích (působí to tak nějak lehce opatrně a nedotaženě), což mu trochu sráží hodnocení, ale nevadí, druhý díl už na maximum dosahuje :-) X-Men postavy v pořadí oblíbenosti: Wolverine, Cyclops, sakra zapomněl jsem na Magneta. Takže Magneto, Wolverine, Cyclops, Storm, sakra zapomněl jsem na Rogue... Magneto, Wolverine, Cyclops, Rogue, Storm, ... ale ne, Profesor X :-D(24.9.2009)

Pro me jednoznacne ta nejlepsi comicsova adaptace vsech dob. Hlavne Jackmanuv Wolverine je naprosto vernym prepisem comicsove predlohy.(1.8.2002)

Scénář: David Hayter .. Hodně dlouho se mi série X-Men vyhýbala a nakonec jsem viděl její první část až včera v televizi.. a musím říct, že jsem byl velmi potěšen! Záměrně píši jen "potěšen" protože do nadšení by to potřebovalo ještě trochu lepší scénář. Na druhou stranu musím pochválit vynikající režii, herce a vizuální stránku. Celkově je to u mě čistokrevných 80%. Kéž by takhle dopadly všechny komiXové adaptace...->(28.2.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $157,299,717Tržby Celosvetovo $296,339,527/videl v kine: 95%/(10.8.2005)

Překvapivě výtečné komixové sci-fi, které funguje nejen jako triková a akční zálěžitost, ale též na rovině postav a příběhu. Gambit profesora Xaviera (Patrick Stewart) a Magneta (Ian McKellen) je vskutku elektrizující a rozhodně se nejedná o tradiční souboj dobra se zlem v čisté formě. Napětí do jinak trochu obnošené zápletky dodává právě zážitky z koncentračního tábora poznamenaný Magneto, z jehož pohledu vyhlíží konflikt mutantů a lidí jako možné opakování událostí druhé světové války. Samozřejmě se nehrabe příliš do hloubky, zůstává, jak už to v Hollywoodu chodí, pouze u názvuků etiky, ale víc by ani X-meni nesnesli. Zejména díky výtečným hercům a slušným trikům patří tenhle snímek k nejlepším komixovým adaptacím, které kdy byly k vidění. A to už vůbec nemluvím o otevřeném potenciálu pro další díly...(11.9.2004)

Zážitkem pro mě jsou všechny scény s McKellenem. Velmi dobrý byl i Jackman, naopak mě moc nezaujal Stewart.(11.7.2003)

Druhá nejlepší adaptace comicu (hned po Vráně). Skvělé obsazení a charaktery, zajímavý scénář, velice dobré triky a především zajímavá myšlenka. Což ve většině comicsovejch filmů dneska nenajdete.(24.8.2002)

Nejlepší komixová filmová adaptace, kterou jsem měla tu možnost vidět. Poctivá filmařská práce, která baví, těší, dojímá, překvapuje... // Viděno 4x...(24.5.2008)

Skvěle udělaná zábava, akorát toho žabího mutanta si mohli odpustit.(1.6.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41