• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Obsahuje spoilery: "Lidi jako ty jsou důvod, proč jsem se jako dítě bála chodit do školy." Svět ví, že existují mutanti. Senátor Kelly je proti jejich existenci na zemi, čehož využívá Magneto, který chce naopak, aby na zemi byli pouze mutanti. To je hlavní dějová linka... Nejvíce se mi líbila scéna hon na Mystic, kde Wolverine vylezl z chodby, kde pak Kyklop zvedl ruku k brýlím a chtěl po něm střelit. "Klid. To jsem já." - "Dokaž to." - "Sviňáku." Ta jejich rivalita. :-) Pak scéna, kde Magneto zvedá policejní auta. Ono celkově Ian McKellen byl ve své roli perfektní. Od začátku až do poslední scény, ve které hraje šachy s Charlesem v plastovém vězení. Každá postava je propracovaná a promyšlená do sebemenšího detailu. Halle Berry dostala jediná hrozně málo prostoru. Průšvih byl dabing: Rosomák? Bouře? Tulačka? Jinak povedené vizuální efekty a triky se filmu zajisté nedají upřít. Povedená týmová, kterou rozhodně stojí za to vidět. - 70%.(26.3.2019)

Předlohu neznám, takže můžu hodnotit jenom film a myslím si, že je ho Singer zvládnul fakt velmi dobře. Režie, kamera, muzika, herecké výkony - všechno do sebe přesně pasuje. A triky jsou tak dobré, že mě v průběhu filmu ani nenapadlo jak jsou udělaný, protože jsem jim věřil. Dlouho jsem chodil bez zájmu kolem tohohle obalu v půjčovně a můžu říct, že to byla chyba. U dvojky už váhat nebudu :-)(12.2.2003)

Malá comicsová revoluce v přímém přenosu aneb film, který rehabilitoval okostýmované panďuláky v očích laické veřejnosti. Velmi dobrá práce, byť s trochu nevýraznou hudbou a popcornově zatím ještě uměřeným Singerem (těch eye-candy momentů je prostě málo). Ale všichni herci jsou typově dokonale zvolení. Což nás dostává k tomu nejpodstatnějšímu: Tenhle film dal kinematografii Wolverina! A Hugh Jackmana!(13.8.2002)

Velice věrná adaptace předlohy s krásnými comixovými prototypy, úžasně zahraná a trikově zvládnutá. Singer rozložil značně svědomitě 104 minut mezi akci a povídací pasáže přesně podle správného kompresního poměru a nadělil svým hrdinům jasně definovaný rejstřík schopností, díky němuž přesně víte, co můžete od postav čekat. Na množství charakterů a relativně krátkou délku mají navíc všichni ostře vykreslené povahové kontury a nadžánrové divácké přiblížení. Pro mě určitě dosud nejlepší comixový přepis. Uvidíme jak dopadne dvojka...(28.4.2003)

Znamenitá komiksová adaptace, ve které se skloubí herecká shakespearovská elita, hollywoodské celebrity, zručná Singerova režie a skvělé triky. Casting nemá chybu, především pak Wolverine a Žabák.(11.5.2003)

Nejsem nějaká velká fanynka komiksů - znám Rychlé šípy, Asterixe, Trolí války a Garfielda :-) Americké sešity typu X-Men, Spider-man, Batman, Hellboy, atd.neznám, takže když se objeví nějaký komixový film, nevím, co si od něj mám slibovat. Obvykle to skončí příšernou, v USA komerčně úspěšnou slátaninou typu Liga výjmečných, ale X-Meni u mě v tomto směru hodně vybočují. Kromě tradičních akčních a trikových pasáží totiž jde scénář víc do hloubky, obzvláště v první polovině filmu, kdy se seznamujeme s mutanty, jejich školou a ostatními problémy. Tahle část mi přišla nesmírně zajímavá a chytrá. Navíc nenajdeme ve filmu jediného špatného (nebo špatně hrajícího) herce. Samozřejmostí jsou výkony Iana McKellena a Patricka Stewarda v rolích "bossů" obou klanů mutantů, výborní jsou i Hugh Jackman a Anna Paquin. Ostatní herci už bohužel nedostávají moc prostoru, až to někdy zamrzí. Výprava, triky a akční pasáže jsou také na dostatečně vysoké úrovni. Jediná složka, která mi přišla docela nepovedená je hudba Michaela Kamena - ne že by byla vyloženě špatná nebo se do filmu nehodila, ale podle mě je trochu odfláknutá. To je věc, která byla napravena až ve dvojce Johnem Ottmanem.(2.3.2005)

Jsem jeden z těch, kterým se převedení legendárního comicsu na filmové plátno líbilo, a to včetně kostýmů, o hudbě Michaela Kamena ani nemluvě...možná mám kliku, že jsem viděl jen titulkovanou verzi, protože Rosomáka bych asi nevydejchal...mám jenom jednu vážnější připomínku - GAMBITE, KDE JSI?????(19.3.2003)

Chybí tomu nadhled.(24.10.2003)

Sociologická akční sci-fi, jež mne potěšila více práci s postavami než akčními scénami. 80% Zajímavé komentáře: Galadriel, Le_Chuck, Anderas(4.4.2006)

Velice zdařilá komiksová adaptace, naplněná výbornými triky i akcí, s vynikajícím Hughem Jackmanem v hlavní roli. Jsem zvědavý na pokračování.(24.4.2003)

Jeden z filmů, který se mi svého času velice líbil v kině. A s přibývajícími léty, zatímco se můj věk v podstatě zdvojnásobil, se nic nezměnilo. X-Men je zábavný komiksový film, na němž lze vidět, že si není moc jistý v kramflecích (působí to tak nějak lehce opatrně a nedotaženě), což mu trochu sráží hodnocení, ale nevadí, druhý díl už na maximum dosahuje :-) X-Men postavy v pořadí oblíbenosti: Wolverine, Cyclops, sakra zapomněl jsem na Magneta. Takže Magneto, Wolverine, Cyclops, Storm, sakra zapomněl jsem na Rogue... Magneto, Wolverine, Cyclops, Rogue, Storm, ... ale ne, Profesor X :-D(24.9.2009)

Ve svých jedenácti letech jsem si X-meny vcelku oblíbil. Svůj komiksový příběh se ve mně docela ujal a já se bavil. Sice to nebyl žádný zázrak, ale tenkrát to všechno s komiksovými hrdiny začínalo a já koukal na hrdiny, kteří měli schopnosti, o kterých jsem vždycky jenom snil a maximálně četl, i když komiks o X-Menech jsem zrovna nikdy nečetl a ani dnes mě to nijak neláká. Zábava to ale je, akce je požehnaně a důkaz toho, že vznikla celá trilogie dokazuje, že právě tenhle příběh je jeden z mála těch komiksových, které dokázali bavit, mě určitě, ale že by mě to lákalo dál, to už moc ne. --- Pokud mají něco, co zadrží naši stíhačku, zaslouží si nás chytit.(15.3.2008)

Pomalejší rozjezd, ale pak už je to v pohodě. Tento díl je takové částečné nakousnutí toho co nás bude čekat v dalších dílech. Uvedení do světa, který si začíná zvykat na mutanty(at už kladně či záporně). V přístích dílech očekávám veliký nárust bojů, počtu hrdinů a rozvinutí wolverinovi minulosti. Výborný scénář a skvělá Singerova režie(a jeho milovaná kamera :o))) dodávají filmu skvělí komiksový nádech.(12.6.2004)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $157,299,717Tržby Celosvetovo $296,339,527/videl v kine: 95%/(10.8.2005)

Pro me jednoznacne ta nejlepsi comicsova adaptace vsech dob. Hlavne Jackmanuv Wolverine je naprosto vernym prepisem comicsove predlohy.(1.8.2002)

Překvapivě výtečné komixové sci-fi, které funguje nejen jako triková a akční zálěžitost, ale též na rovině postav a příběhu. Gambit profesora Xaviera (Patrick Stewart) a Magneta (Ian McKellen) je vskutku elektrizující a rozhodně se nejedná o tradiční souboj dobra se zlem v čisté formě. Napětí do jinak trochu obnošené zápletky dodává právě zážitky z koncentračního tábora poznamenaný Magneto, z jehož pohledu vyhlíží konflikt mutantů a lidí jako možné opakování událostí druhé světové války. Samozřejmě se nehrabe příliš do hloubky, zůstává, jak už to v Hollywoodu chodí, pouze u názvuků etiky, ale víc by ani X-meni nesnesli. Zejména díky výtečným hercům a slušným trikům patří tenhle snímek k nejlepším komixovým adaptacím, které kdy byly k vidění. A to už vůbec nemluvím o otevřeném potenciálu pro další díly...(11.9.2004)

Scénář: David Hayter .. Hodně dlouho se mi série X-Men vyhýbala a nakonec jsem viděl její první část až včera v televizi.. a musím říct, že jsem byl velmi potěšen! Záměrně píši jen "potěšen" protože do nadšení by to potřebovalo ještě trochu lepší scénář. Na druhou stranu musím pochválit vynikající režii, herce a vizuální stránku. Celkově je to u mě čistokrevných 80%. Kéž by takhle dopadly všechny komiXové adaptace...->(28.2.2005)

Druhá nejlepší adaptace comicu (hned po Vráně). Skvělé obsazení a charaktery, zajímavý scénář, velice dobré triky a především zajímavá myšlenka. Což ve většině comicsovejch filmů dneska nenajdete.(24.8.2002)

Zážitkem pro mě jsou všechny scény s McKellenem. Velmi dobrý byl i Jackman, naopak mě moc nezaujal Stewart.(11.7.2003)

Skvěle udělaná zábava, akorát toho žabího mutanta si mohli odpustit.(1.6.2006)

Adaptace komiksu jak má být. Není to bezduché (viz Daredevil) a postavy jsou propracované+herecké výkony. Akorát té akce mohlo být trošku více.(3.5.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42