liquido26

Sherlock Holmes je film (kdo by to byl na csfd řekl? :-)), který byl natočen na motivy divadelní hry Williama Gilletta (což je první divadelní přestavitel Holmese). Díky tomu, že nevychází přímo z Doylových povídek, se zde můžeme setkat např. s Alicí Faulknerovou, snoubenkou (!!!) Sherlocka Holmese. Ano starej Sherlock se nám do toho rozhodnul praštit a přestože to byl velikej nezvyk vidět, jak se tato postavá objímá a líbá s dívkou, tak mu to samozřejmě ze srdce přeji :-D Film se odehrává v současnosti (to aby se ušetřilo :-)) ___ Sherlock se díky své plánované svatbě rozhodne pověsit svou detektivní praxi na hřebík. Nicméně plány mu překazí kdo jiný než nechvalně proslulý Napoleon zločinu prof. RsDr. Moriarty, csc., který je odsouzen k smrti, ale to se mu samozřejmě nelíbí, a tak si sám udělí milost, uprchne a rozhodne se pomstít všem, co měli podíl na jeho zatčení a odsouzení, tím pádem samozřejmě také Sherlockovi. Příběh nebyl sice nic extra, ale na druhou stranu úplně špatný taky nebyl, i když obsahoval několik nelogických míst a trochu naprosto stupidní a zbytečné vaty (např. dialog těch dvou "komických" figurek v nemocnici). Rozhodně jsem se ale nenudil. Místy to bylo i docela zábavné. Sherlock občas utrousí nějakou suchou hlášku a jednou se objeví v ženském převleku coby hluchá tetička svého nastávajícího tchána. Watson zde hraje spíše druhé housle a objeví se pouze v několika málo scénách. __ Clive Brook coby hlavní představitel Holmese se mi líbil. Sice nebyl tak výrazný jako Basil Rathbone nebo Jeremy Brett, ale nehrál vůbec špatně. Rozhodně mě zaujal víc než Arthur Wontner, který je považován za nejlepšího představitele SH do příchodu Basila Rathbona. Takže celkově vzato dávám velmi hezké tři hvězdičky :-) ()