poster

Chlapci ze sousedství

 • český

  Děti ulice

 • anglický

  Boyz n the Hood

Krimi / Drama

USA, 1991, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KlonyIlony
  ****

  Velice pěkný sociálně-realistický film, který ukazuje černošské ghetto v celé jeho komplexnosti. V sítí vztahů, do které jsou postavy zapleteny, najdeme širokou škálu lidí - od nezaměstnané poflakující se mládeže po tvrdé gangstery, od zbědovalých fetujících matek s několika dětmi po nadějné studentky, které to dotáhly na univerzitu, nadějné atlety i tělesně postižené, člověka bojující za pozdvižený své komunity i sebenenávistného policajta, který má odpor k "vlastním lidem". Z filmu je citit silná motivace zlidštit černošskou chudinu, ukázat složitost jejich problémů, individuální touhy jejich členů a divákovi dodat pocit katarze (sounáležitost s "vlastními lidmi", odhození rasových předsudků atd.).(22.12.2012)

 • kaylin
  *****

  Tohle je krásná ukázka toho, co vlastně představuje život v ghettu. Mluví se o rasismu, ale ta nenávist není jen směr bílí-černí, ale je i ve směru černí-černí. Stejně jako je mezi bílými. Jednoduše, prostě nejde o to, jakou barvu pleti má, zabíjet se mezi sebou budou lidé pořád a je jedno, z jak banálních to bude důvodů, jestli pro peníze anebo pro pomstu. Je tu jen naděje, že se někomu podaří uniknout.(21.2.2016)

 • Scrytcher
  **

  Vadný a rozptýlený film, jež naprosto netuší, co by chtěl říct dřív a v jakém pořadí to má vyprávět. Cuba Gooding Jr. 3/4 filmu probrečí a všem se snaží urputně dokázat, že i přes život v ghettu z něj vyrostl ukázkový Mirek Dušín. Když už se začne zdát, že aura inteligence krouží alespoň kolem Fishburna, rozsekne ty nejzajímavější části snímku diskuzemi s vlastním synem o jeho sexuálních zkušenostech a zbytečným moralizováním. Boyz n the Hood by rádi byli komentářem k pouličnímu nasílí mezi černochy, nakonec zůstávají pouze bezmyšlenkovitou honbou za pomstou. Na Spika Lee to nemá ani omylem...(18.8.2011)

 • grizly007
  *****

  Film černej jak bota ale klasický 90tý se vším všudy. Nevkusně oblečený negři dýlující fet kteří od rána do večera posedávaj na verandě a držkujou na všechno .) dobrý hlášky i když o komedii se nejedná. Prostě typickej nigga film pro který musíte mít speciální cítění jinak vás to bavit nebude .) k tomu luxusní soundtrack a nemám výhrady. 5*(20.5.2013)

 • vander19
  *****

  Na tento film som čakal veľmi dlho. Takmer 2,5 roka kým sa mi ho podarilo zohnať. Videl som Juiced s 2Pacom a tak nejako podobnou cestou som sa dostal aj ku tomuto filmu. Jedná sa o režijný debut Singletona, ktorý je navyše podporený výborným a v tej dobe mladým Morpheus Fisburnom. Fisburnovho syna si zahrala začínajúca černošká hviezda Cuba Gooding Jr. a v tej dobe debutujúci Ice Cube zase chlapca od naproti. Od tej doby sa pravidelne Ice Cube a Singleton stretávali na placi a spolupracovali spolu. Ale tu ich job bol asi najkvalitnejší čo som do teraz videl. Dej nás hodí do L.A. Mesta, ktoré je posiate gangstermi, UZInami, hnusnými americkými muscle cars a vraždami. Scenár nás krásne prevedie cez detstvo chlapcov až po koniec ich teen veku. Tre ako mladík vyrastá s matkou, ale vďaka svojej inteligencií a veľkohubosti ho tá pošle k otcovi na výchovu. Fourious - Fishburn ako bývalý vojak sa so synom nemezná a dá mu pocítiť tvrdost, ale nie násilne, ale skôr tak pravo otcovsky a výchovne. Tre si rýchlo nájde priateľou a začnú na vlastnej koži pocitovať silu ghetta, kde žijú. Tvrdosť ulice a vôňu olova.(19.10.2014)

 • - K dosažení co nejlepší hereckých výkonů při natáčení režisér neoznamoval hercům chvíle, kdy se budou ozývat vystřely, aby umocnil jejich vystrašené reakce. (Ignus.cz)

 • - Zbraň, ktorú Doughboy (Ice Cube) používa, je Colt Double Eagle. (Real Tom Hardy)

 • - Mnoho postav ztvárněných ve filmu inspirovány osobami ze života režiséra filmu Johna Singletona. (Ignus.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace