poster

Chlapci ze sousedství

 • český

  Děti ulice

 • anglický

  Boyz n the Hood

Krimi / Drama

USA, 1991, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bauer
  *****

  K tomuto filmu jsem se dostal opravdu náhodou, když jsem hledal na youtube jeden klip od Ludacrise, tak jsem objevil jen písničku k tomuhle filmu a hned bylo jasné, že půjde o stylový kousek s " motherfucking niggaz " , který musím za každou cenu vidět.Dále jsem si zde našel, že režisérem je John Singleton, režisér cool filmů jako je Rychle a zběsile 2 nebo Čtyři bratři ,takže pátrání všude možně po tomto filmu začalo ve velkým a jsem rád, že jsem ho nakonec objevil. Sledujeme život tří chlapců, kteří žijí v černošském ghettě a kterým změní ke konci filmu něco život. Scénář bych řekl, že je opravdu špičkový, originální, bez jakýchkoliv chyb a hlavně realistický, což Vám umožní lépe se vžít do děje. Laurence Fishburne v roli otce, jenž se stará o svého syna, nemá opravdu chybu. Cuba Gooding Jr je v těch jeho hadrech taky výbornej ale rapper Ice Cube mně mile překvapil, nedávno jsem ho viděl v xXx 2 a to byl tedy příšerný herecký výkon. Takže herecké výkony jsou opravdu na velmi vysoké úrovni. Tento film doporučuji každému a bez váhání dávám 5*!(27.6.2007)

 • Anderton
  ****

  Život v ghettách je bludný krvavý kruh, čoho ďalším "dôkazom" je aj tento uhrančivý film. Singleton dokáže upútať od prvého do posledného momentu, pričom perfektne graduje dej a napätie smerom k záveru. Dá sa však s pokojným svedomím povedať, že Spike Lee by sa s formou vyhral o niečo viac. Nakoniec je tak Boyz ´n´the Hood najmä film o hereckých výkonoch. Každá z dôležitých postáv hrá rozdielny charakter, pričom každý sa musí vysporiadavať s viac menej podobnými životnými situáciami. Cesta sa však zo spomínaného bludného kruhu dá nájsť iba vtedy, ak sa chce, ale bohužiaľ zrejme najmä vtedy, ak má človek v tomto prostredí aj šťastie. To preto je tu aj ten motív stieracích žrebov.(6.7.2019)

 • SallyZen
  *****

  Naprosto výborný Singletonův debut, vůbec se těm nominacím na Oscara nedivím. Problém, který je stále aktuální je tu vykreslen naprosto důveryhodně a ty jejich černoššský přízvuky tomu dodávaj ještě více důveryhodnosti. Postavy se mi líbili a také důraz, který byl kladen zde na výchovu. Je tu velice dobře vidět ten rozdíl mladíka vychovaného a vedeného a napproti tomu flákačů, který neměli ani otce doma (pokud jo nestaral se). Herecký obsazení parádní a celkově to na mě udělalo obrovský dojem. Jednoduše natočený film, ale naprosto parádní. 90%(3.5.2014)

 • plagjoklas
  *****

  tak toto je ťažký film. Len som si najprv myslel ze sa bude odohravat cely v Comptone co by mohlo byt omnoho zaujimavejsie. No film mal tu spravnu nigga atmosferu. Lowrider na kazdom kroku, chlast skryty v sackoch sedenie na verande tazke pozy :) proste je to tam vyobrazene tak ako to tam je :) a to sa mi paci. Herecke vykony boli podla mna velmi dobre dokonca aj Ice Cube ma prekvapil ktoreho ako herca nemam moc rad (raper je 100000krat lepsi :))(17.5.2006)

 • vander19
  *****

  Na tento film som čakal veľmi dlho. Takmer 2,5 roka kým sa mi ho podarilo zohnať. Videl som Juiced s 2Pacom a tak nejako podobnou cestou som sa dostal aj ku tomuto filmu. Jedná sa o režijný debut Singletona, ktorý je navyše podporený výborným a v tej dobe mladým Morpheus Fisburnom. Fisburnovho syna si zahrala začínajúca černošká hviezda Cuba Gooding Jr. a v tej dobe debutujúci Ice Cube zase chlapca od naproti. Od tej doby sa pravidelne Ice Cube a Singleton stretávali na placi a spolupracovali spolu. Ale tu ich job bol asi najkvalitnejší čo som do teraz videl. Dej nás hodí do L.A. Mesta, ktoré je posiate gangstermi, UZInami, hnusnými americkými muscle cars a vraždami. Scenár nás krásne prevedie cez detstvo chlapcov až po koniec ich teen veku. Tre ako mladík vyrastá s matkou, ale vďaka svojej inteligencií a veľkohubosti ho tá pošle k otcovi na výchovu. Fourious - Fishburn ako bývalý vojak sa so synom nemezná a dá mu pocítiť tvrdost, ale nie násilne, ale skôr tak pravo otcovsky a výchovne. Tre si rýchlo nájde priateľou a začnú na vlastnej koži pocitovať silu ghetta, kde žijú. Tvrdosť ulice a vôňu olova.(19.10.2014)

 • - Když byl film promítán v USA, v některých kinech došlo k přestřelce mezi gangy, protože na sebe narazili ve stejném kině. (Ignus.cz)

 • - Tyra Ferrell si zahrála ve filmu matku Morrise Chestnuta a Ice Cuba i přesto, že byla starší pouze o 7 let. (Ignus.cz)

 • - John Singleton se nominací na Oskara za nejlepšího režiséra stal v té době nejmladším režisérem, který si nominaci vysloužil. (Ignus.cz)