Pandemie: COVID19

• Velká Británie Pandemic: COVID-19
všechny plakáty
Velká Británie, 2020, 43 min

Erik Thompson (vypravěč)

Odborníci s využitím nejnovějších poznatků z předních lékařských linií odhalí, proč je tato nová forma koronaviru tak smrtelná a jaké kroky se podnikají v boji s ním. (Discovery Channel)

Dzeyna

Vhodné jako informační materiál, nicméně nic světoborného se nedozvíte. Tedy pokud celou pandemii už pár týdnů sledujete. ()

Arsenal83

Dnes je tých informácií po celom internete oveľa viac než je zhrnuté v tomto dokuemnte. A ani tu nemáme istotu, že sú pravdivé. Podľa mňa panika predčila realnu hrozbu. Niekomu to evidentne vyhovuje. Ale možno sa mýlim a už žiadny komentár o mesiac na čsfd nenapíšem. Uvidíme, ale zatiaľ si verím. ()

Johnny.ARN

Je super s odstupom času vidieť takýto dokument. Trafili všetko, čo predpovedali a je vidno, že vedci mali pravdu, na rozdiel od dezolátov skurvených. 3 z 5 ()

BOURQUE

Veľmi obecný a povedal by som, že taký „začiatočný“ dokument o epidémii Covid-19. Je to prakticky zhrnutie známych informácií z novín a TV, bez výraznejšej pridanej hodnoty. Najväčší problém vidím v tom, že v celom dokumente je zo strany tvorcov cítiť väčšiu subjektivitu (na úkor objektivity). Oveľa pôsobivejší a viac prínosnejší dokument (možno spíš mini séria) sa dá natočiť až vtedy, keď to celé budeme mať za sebou. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Likan7

Ta snaha o vzrušující drama mě dost bilo do očí. Pandemie sama o sobě je dramatická, netřeba to ještě uměle nafukovat hudbou, podsvícením aktérů a rádoby vzrušující řeči. Jako informativní souhrn ale ¨"dokument" funguje velmi dobře. ()

Ivo odpad!

Stojí pán na Václaváku a dělá: "kšá, kšá, kšá!" Ptají se ho, co dělá. On, že zahání slépky. Říkají: "Vždyť tu žádné nejsou." Odpoví: "No tak vidíte, že to pomáhá." A to je zhruba celá tahle "pandemie" v kostce ... Když ponecháme stranou celý tenhle obludný hoax, umělou hysterii, nepravdivé informace, cílenou manipulaci, mega byznys a usilovné bubu strašení za každou cenu (což vše asi vyjde dříve nebo později naplno najevo), spoustě lidí vedle toho všeho možná nedochází jedna úplně elementární věc: naše i jiné vlády nyní ve dne v noci pokrytecky (a chaoticky) demonstrují jak nesmírně, srdceryvně a dojemně jim záleží na tom, aby snad nedejbože náhodou někdo neonemocněl a nezemřel a jediný buněčný vlásek se mu nezkřivil - a údajně právě kvůli tomu násilím vězní lidi, dělají z nich bezmocné šašky a zastaví chod světa (s katastrofálními důsledky), ale zdraví je zdraví že? Z toho jednoznačně vyplývá, že podle této elementární logiky tedy tyto "vlády" teď musí okamžitě, bez výjimky a v rámci elementární logiky navždy a ve všech zemích (včetně naší agrofertové republiky) zakázat veškerý alkohol, cigarety, nezdravá jídla a potraviny (nechápu proč to neudělali už dávno), zavřít natrvalo všechny hospody, bary, macdonaldy, cukrárny atd., donutit lidi aby cvičili minimálně hodinu denně (jinak vysoká pokuta), zhubli povinně 30 kg atd. Protože právě kvůli tomu všemu reálně onemocní a zemře každý rok 1000000x více lidí než na nějaký koronavirus a i koronavirem a dalšími x respiračními onemocněními se vážněji nakazí zejména lidé, kteří si už zničili zdraví výše zmíněnými věcmi a mají proto výrazně oslabenou imunitu a celkově poškozené zdraví. A alkohol, cigarety, cukr atd. jsou zároveň 100x nakažlivější než nějaký virus, protože to jsou devastující drogy a jsou všude snadno a reklamně dostupné. Jinak to celé nedává naprosto žádný smysl a je to jen silně zvrácené pokrytectví ?? Nebo ne ? Hlavně že se teď budou s požehnáním vlády opět slavnostně otevírat hospody, bary atd. Je to pak jako usilovně řešit zrnko prachu na oku a přitom stát celou dobu po krk v h*vnech. Hrát si na násilné a nesmyslné zachránce zdraví lidí a národů a ani v náznaku neřešit ty skutečné problémy a příčiny závažného zdravotního stavu převažující části populace. (Tím samozřejmě nechci říct, že by něco podobného "vlády" měly dělat, to ani náhodou, ať si každý jí a dělá co chce, jen to dost bije do očí ...) Anebo že by celý tenhle tyjátr nebyl vůbec o lidech a obětavé ochraně jejich zdraví? ;) P.S.: jak úlevné je vědět, že všechny ostatní nemoci a potíže teď přestaly jako mávnutím kouzelného proutku existovat a zůstal tu jen ten zlý koronavirus (na který však ve skutečnosti zemřelo jen minimum lidí v rámci primární příčiny vč. Itálie, Španělska atd.) - ale každému zemřelému je třeba teď okamžitě povinně přidat hlučnou a dojemnou mediální covid nálepku, i když třeba spadl ze střechy nebo ho přejelo auto). Že například v letech 2017 a 2018 zemřelo v Itálii podle statistik více lidí na respirační choroby než letos je další zajímavá drobnost... Lživost a zvrácenost celé této mediálně-politické "pandemie" byla trefně a ryze fakticky shrnuta například zde () (méně) (více)