Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vše nasvědčuje tomu, že Walter Wade zavraždil mladého černošského studenta a bude za svůj čin potrestán. Jenže tento uhlazený vrah je z prominentní rodiny, která může ihned složit vysokou kauci a "uklidit" synka z dosahu policie. Po dvou letech se Walter tajně vrátí do Spojených států a detektiv Shaft , který ho vypátral, je přesvědčen, že teď konečně dostane slovo spravedlnost. Ale i tentokrát ji peníze umlčí. Shaft na protest vrací policejní odznak a na vlastní pěst, spolu s bývalou kolegyní Carmen, začíná shromažďovat důkazy a hledat jedinou přímou svědkyni, která se skrývá. I její život je v ohrožení. Na první pohled jednoduchý a jasný případ má až nečekaně dramatické pozadí a ve finále zcela překvapivé rozuzlení... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (233)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Drsnej Shaft není z filmů, které diváka uvedou do vytržení, nepatří mezi ty skvosty filmové historie, jejichž jména si filmoví fandové omílají stále dokola i ze spaní, a ani neoplývá hvězdným hereckým obsazením. Ale je to poctivě odvedená práce, sice jen mírně nadprůměrná, ovšem stále dost dobrá, aby si na ni fanda kriminálního žánru vzpomněl i po několika letech a zatoužil ten film vidět znovu. Největší zásluhy na vybuzení této touhy má pochopitelně největší (a vlastně jediná) herecká hvězda filmu, jíž je S. L. Jackson. Ten se do role skutečně vložil naplno a divák si díky tomu vlastně ani neuvědomí, že John Shaft není skutečná postava, ale jen a pouze filmový hrdina. Pravdou ale je, že scénář jeho figuru nevykreslil dostatečně, abych tak řekl "plasticky". Jackson ovšem tento nedostatek dokázal takřka (to slovo je namístě) eliminovat a své herecké kolegy jednoznačně zastínil. Díky jemu sklidil film alespoň taková hodnocení, jaká jsou zobrazena výše. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela velky zklamani. Rek sem si hmm Drsnej Shaft a Shafta hraje Samuel Jackson, takze drsnej Samuel, to bude naka rezba, jenze ona to je naprosto prumerna kriminalka plna cernochu a Samuel taky nijak uzasnej vykon nepredved. Je pravda, ze diky nemu nema film jeste mensi hodnoceni, ale precejen sem myslel, ze bude vic drsnejsi (treba jako Denzel Washington v Training day). Pribeh je nezajimavej a prumernej, hudba prumerna, herci prumerny. Verim, ze kdyby dali Samuelovi vic prostoru urcite by to vic rozjel, ale takle to vic jak na 3* nebude. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa volám?!“ – „Neviem.“ – TRESK! –„Ako sa volám?!“ – „Shaft!“ Sympatický, ale márny a vopred prehraný pokus o návrat blaxploitationu (rasistická xenofóbna černošská kriminálka s blbými belochmi, násilím, vulgarizmami a sexom) na strieborné plátna kín. Ani rázny a masívne charizmatický Samuel L. Jackson a niektoré zručne nakrútené scény nezakryjú priemernú réžiu, nie príliš zaujímavé obsadenie ostatných úloh (Bale, Wright) a zbytočne prekombinovaný a napriek tomu (alebo práve preto?) paradoxne nudný scenár. Nečudujem sa, že sa z toho nestala séria. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kriminálky z prostředí gangů, kde každý výstřel znamená trefu do černého, mne obvykle moc nebaví. Ovšem nový Shaft mne bavil o hodně víc, než ten původní. Asi je to tím, že Shaftův humor vybledl do barev pochopitelných i bílému pacifistovi a určitě proto, že tentokrát neplatí obvyklé tvrzení blaxploitation filmů, že pouze černá barva značí skvělý charakter. Takže černá sem černá tam, já jsem viděl zábavný film, ve kterém by mne ten hláškující detektiv bavil, i kdyby žlutý, fialový s růžovými tečkami či zelený s anténkami. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Prapodivný pokus o remake či spíše svérázné vzdání pocty drsňáckému černému šerifovi, při sledování jehož dobrodružství se kdysi mladý Samuel L. Jackson zjevně dost bavil. I tahle jeho zábava však asi byla dosti svérázná, protože bijec v "barvách" policejního týmu jednu chvíli řeší "problém" dost brutálně na to, aby se vám poněkud příčilo označit něco takového za svěží přístup, ale jste za to tvůrcům vděčni, ale jindy se chová jako ochotník a vypouští z úst nabídky kvalitního sexu, které znějí jako od Chefa ze South Parku. Připusťme, že to mohlo v sedmdesátých letech být cool, ale moje pochopení pro tyhle věci má svoje hranice, a ty bohužel v tomhle případě končí ještě před českým dabingem, který tomu nasazuje korunu. Ostatní si vedou obdobně - zápletka s hajzlem Christianem Balem je poměrně realistická a překvapivě neokoukaná od začátku až do konce, ale bohužel se proplétá s hajzlem číslo dva, a ten je tak originální, že je hodně daleko za čárou ohraničující úzení WTF!?!? Výsledkem je pohromadě vůbec nesedící poloakční cosi, v čem jsou bez problémů jen dvě věci - 1) hadry od Armaniho a 2) Richard Roundtree, který hraje "svého vlastního" strýce a dost si to užívá. Tohle prostě nevyšlo a žádná druhá šance z mé strany nebude. 50% a nazdar. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (12)

  • Jedná se o velice volný remake staré trilogie o Shaftovi z roku 1971, 1972 a 1973. (Flipnic)

Reklama

Reklama