tento film ma úplne uchvátil. samuel l. jackson sa svojej roli úplne odovzdal a hral ju tak ,aká mala byť (nekompromisný "negerský" fízel ktorý vraha dostane za každú cenu aj ked pri tom prekračuje zákon) bale bol tiež skvelý-ved tento film spolu s americkým psycho ho katapultoval medzi megahviezdy. a na tom že tento film si zaslúži 5* ma utvrdil pre mňa nečakaný koniec(22.7.2010)

Oddechová akční kriminálka s kolísavou tendencí: Prvních asi 40 minut je zcela průměrných, pak nastupuje výborných cca 30 minut a dalších 30 minut zase průměrných, tentokrát ale trochu jinak - začátek je detektivka, konec je akční film. Úplný závěr se mi nelíbil (kdo viděl, asi pochopí, proč), protože postavil na hlavu celé přechozí snažení hlavního hrdiny. Raději bych se ale věnovala té lepší prostřední půlhodině, která je víc soustředěná na postavu Waltera Wadea. Jeho nové "spojenectví" je velice zajímavé a je škoda, že se tvůrci nezaměřili přímo na něj (ale to by byl holt jiný film). Ukazuje takový "hezky spořádaný sestup" po žebříčku zločinu - spolčení s dealerem, krádež rodinných šperků, objednávka vraždy a téměř i prodej drog... To mohlo být zajímavé téma. Shaft je typický filmový drsňák, málem až komiksový hrdina, a tak nejspíš taky měl vypadat. To je OK. Ale od jisté přestřelky, kdy zemře nebudu-říkat-kdo a zachrání se nebudu-říkat-kdo, to jde s filmem z kopce a kromě tisíckrát viděné akce nenabídne nic nového. Celkově je trošku nad průměrem.(30.1.2008)

• masiko

Vážně jsem doufal, že toho kreténa Shafta někdo ke konci odbouchne a já budu moci dát 2*. Je trošku smutný, když oba záporáci jsou 1000x sympatičtější než hlavní hrdina. Pak se těžko kouká na to, jak se Shaftovi všechny kulky vyhybaj, ale když vystřelí on, trefí vždycky. Ne že bych Jacksona neměl rád, ale tohle mu prostě nesedlo a i herecky byl dost mizernej. Takže 1* za Christiana, aspoň že ten nikdy nezklame...(14.3.2010)

• Styxos

Začátek byl velmi velmi slibný. Jenže čím víc se blížil konec tím to bylo horší a horší. A výsledek je fakt slabý čajíček. Každopádně už před 14 lety Samuel L. Jackson ukázal, že Fury prostě musí mít svůj vlastní film. Bale hraje dobrýho psychouše a Arnold skládá hold Dirty Harrymu Lalo Schifrina (nebo původní hudbě?)(5.9.2014)

Pokud máte nějaký problém, Shaft je tu od toho, aby jej vyřešil. Sice to není vždy v rámci zákonů (a to je Shaft polda!), ale co už, účel světí prostředky. Jenže když je soudem díky svému zámožnému otci dvakrát osvobozen (resp. propuštěn na kauci) vrah černošského kluka, Walter Wade (Christian Bale), nezbývá Shaftovi , než aby vzal spravedlnost do svých rukou... Jedno se nedá tomuto filmu rozhodně upřít - to si takto pustíte dvd, sednete na gauč a než se nadějete, jsou tu závěrečné titulky. Ve filmu není žádné hluché místo, u kterého byste začali pokukovat po hodinkách kdyže to bude vlastně konec nebo se nedejbože začali nudit. Na druhou stranu, pár dní po shlédnutí filmu si už horkotěžko bude divák vzpomínat, o co vlastně ve filmu šlo. Jediné na co se rozhodně nedá zapomenout je herecký koncert - jak Samuela L. Jacksona, tak i jeho protivníků, Christana Bale nebo Jeffreyho Wrighta (ten tu obzvlášť exceloval)..(31.12.2010)