Samuel L. Jackson mně skvěle pobavil a ani celkově mě film nezklamal. Název filmu všechno vystihuje - Shaft drsňácky opravdu působí a ty jeho hlášky rozhodně pobaví. Je vidět, že svoji roli si Jackson opravdu užíval. Svou práci na place dobře odvedl i Christian Bale, jako Shaftova lovná zvěř a hlavní záporák. Hudba je zde natolik kýčovitá, až je hezká, což je zajímavé! Možná jsem snad očekával více akčních scén, ale rozpočet tak vysoký nebyl, tak si to asi nemohli filmaři dovolit. Ještě se mi tu také zdálo možná až příliš herců černé pleti, jinak je to ale fajn thriller na víkendový nudný večer.70%(5.7.2007)

Yeah that shit, madafaka, yeah bro, what's up brother... To je asi tak polovina všech nejlepších dialogů :D Ale o tom to není, Shaft je prostě odreagovačka s vynikajícím Samuelem L. Jacksonem, která rozdává víc kulek než nádavek. Film je to srandovní, spousta střelby, honičky, všude samej namachrovanej černoch a Shaft, ze kterýho se každej posadí na prdel, což je ještě větší sranda, ale je to film tak proč to brát jako realitu., že? Slušná žánrovka co nijak neurazí.(20.1.2011)

Kvalitní detektivka z devadesátek (tedy již z nového tisíciletí, ale ten nostalgický nádech nás zavání o dekádu zpět). Jackson v roli drsného detektiva, s kterým byste měli být zadobře a neudělat si z něj vašeho nepřítele, to by se mu nemuselo líbit a následné vyústění by se nemuselo zamlouvat zase vám. Jedny z nejlepších vedlejších rolí (perfektní Bale v roli slizouna, Wright v roli gangstera, Hedaya zase ztvárňující zkorumpovaného příslušníka policejních jednotek). Ten příběh zavání dost jednoduchostí, ale neuškodí, jednou za čas je nutné si pustit něco, u čeho vypnete všechny mozkové závity, prostě film, kde hned víte, kdo hraje hrdinu a kdo si na druhou stranu střihl hlavního antagonistu. Překvapila taktéž Colette v roli svědkyně vraždy. Ačkoliv film zavání vtipem a celkově odlehčeností, což považuji za správné řešení, tak se zde najdou chvíle, jež se moc zábavně nejeví (osud dvou zkorumpovaných detektivů). Akce zde moc nečekejte, ale když přijde, tak si zase přijdete na své. Závěr s překvapivým zvratem, jenž mě dost překvapil. Nic světoborného, ale i tak mě to vskutku chytlo. 68 %(9.7.2018)

Newyorští živlové, třeste se. Tenhle chlapík sice má přímočaré metody, ale celkově tak nějak furt připravujeme půdu pro pořádnou řežbu, ale ta jaksi nepřijde. A to ani poté, co Samuel L. Jackson odevzdá policejní odznak. Přitom nafrněný milionářský synek Christian Bale se nebál vzít do ruky železnou tyč a udělat z ní smrtící nástroj, po propuštění na kauci zmizel do Evropy, jednou se však vrátí a ani s portorikánským dealerem, se kterým si zanotoval ve vězení, na Shafta nevyzraje. První problém je v tom, že Shaft u nás není žádným fenoménem. Tohle drsné černošské ražení ze 70. let u nás nikdo moc nezná. Další je v tom, že rutinér John Singleton nikdy díru do filmového světa neudělá, jeho syroví Čtyři bratři jsou o třídu lepší. Tady jedeme na neutrál. Hodně se fuckuje, málo řeže nebo střílí. Sic je to celé příjemně staromódně natočené a má velmi slušné herce, výsledkem je rutinní krimithriller, kterej je motherfucker drsnej tak akorát na papíře.(27.6.2017)

Úplně průměrné akční krimi, které se od jemu podobných liší pouze hvězdným hereckým obsazením. A i když má jak S.L. Jackson, tak Bale charismatu na rozdávání, tomuto filmu nepomůže ani jeden. Naštěstí ale nejde ani o žádnou katastrofu a při vhodném naladění a nejspíš i originálnu dabingu (česká verze je opravdu odpudivá) by dokázal zapůsobit jako kvalitní béčko.(17.4.2009)