Herci a hudba pomohli priemernej kriminálke.A neodpustím si na tomto filme dokumentovať to, že Christian Bale je fakt dobrý.Po najkladnejšej postave kariéry /či je niekto väčší superman než Ježiš?/ predviedol tú najzápornejšiu. Bezchybne obe.Shaft ako film bezchybný nie je, správny koniec to však nahradí.(14.3.2009)

Že je Samuel L. Jackson frajer, to věděj snad i na Papui-Nový Guinei. A v roli Shafta má opět takový koule, že vedle těch jeho nosej sloni v pytlíku dvě M&M's. Děj se od začátku do konce ubírá svižným tempem, Bale je slušnej šmejd a dotoho hraje mimojiné i bombastická hudba Isaaca Hayese, což mi v tomto případě pro pěkný 4* bohatě stačí. [7.5/10 červen 2010](6.6.2010)

Samuel L. Jackson se na tuhle roli skvěle hodí, i když už to nemá ten punc 70. let a blaxploitation. Tohle je prostě normální moderní akční film, kde je v hlavní roli celkem drsná postava, u které si přejete, aby byla ještě o něco drsnější. Těch hlášek tu zase tolik není, ale příběh je celkem pěkně zamotaný, i když vrcholí očekávaným způsobem.(21.4.2015)

„Ako sa volám?!“ – „Neviem.“ – TRESK! –„Ako sa volám?!“ – „Shaft!“ Sympatický, ale márny a vopred prehraný pokus o návrat blaxploitationu (rasistická xenofóbna černošská kriminálka s blbými belochmi, násilím, vulgarizmami a sexom) na strieborné plátna kín. Ani rázny a masívne charizmatický Samuel L. Jackson a niektoré zručne nakrútené scény nezakryjú priemernú réžiu, nie príliš zaujímavé obsadenie ostatných úloh (Bale, Wright) a zbytočne prekombinovaný a napriek tomu (alebo práve preto?) paradoxne nudný scenár. Nečudujem sa, že sa z toho nestala séria.(14.11.2005)

V dnešní době se opět vrací éra "cool" filmů z podsvětí, kde hrdiny jsou většinou černí upchlíci před zákonem, po celou dobu vám do uší duní rap a všechny postavy jsou tak in, že z toho div nehulíte marjánku. Tak dávno, dávno před tím tu byl drsnej polda z periferie s tváří ještě drsnějšího Samuela, pořádně nakrknutej na každýho haj***, kterej porušuje zákon nebo, a to ještě víc, má něco proti černejm. Já nejsem rasista, to by mě nikdy ani nenapadlo takhle povrchně soudit lidi, ale ten první styl filmů, co jsem jmenovala, není nic pro mě, asi kvůli té používané hudbě a vizáži, ale Shaft, to už je jinčí kafčo, tady se i já napiju. Abych ale řekla pravdu, ze začátku jsem myslela, že se mi Shaft líbit nebude, a že ani Christian Bale mě nedonutí se dívat celou dobu, ale nakonec mě i Samuel, i ostatní herci, i štáb i všechno přesvědčilo, že ten film je dobrý. Dobrý. A možná trošku lepší než dobrý... Všechny ty dnešní cool filmy by se od Shafta měly hodně co učit.(18.11.2006)