Nikdykde (TV seriál) (neoficiální název)

Neverwhere

Drama / Fantasy

Velká Británie, 1996, 3 h (Minutáž: 30 min)

Komentáře uživatele B!shop k tomuto TV seriálu

No tak zaprve, serial nema 6x60, ale 6x30 minut. Jelikoz jsme necet knizku, moc sem nevedel, co od toho cekat, ale docela jsem se tesil. Prvni, co me flaklo do xichtu, je neskutecna lacinost, to i pohadky na CT maj vyssi rozpocet nez tohle. Jenze za chvily si na to clovek zvykne a ono to nakonec i pomaha atmosfere. A atmosfera je tady fakt kouzelna, mozna ne hned od prvniho, ale urcite uz od druhyho dilu vas totiz celej serial perfektne vtahne a je to cely desne zajimavy. Akorat je skoda, ze to je taky takovy desne jednoduchy, ve vetsine dilu jde o to nekam dojit a s nekym pokecat a obcas tu jsou naznaky, ze je celej Podlondyn hodne rozlehly misto s velkou historii a spoustou pribehu a postav, takze je skoda, ze o tech par postavach, co tu vystupuje, vime jen jmeno a jednoduchej popis ve stylu ta otvira dvere, ten je lovec a podobne. Nevim jesli predloha taky vsechno jen takhle nakousne, ale rozhodne by si to zaslouzilo zpracovat daleko komplexnejs. Jinak co se tyce hercu, ty jsou fajn, Bakewell ma naprosto ultimatni prizvuk, Vandemaar a Croup jsou skvely hlaskujici zaporaci a i ostatni hrajou solidne. Kdyz clovek prekousne tu neskutecnou lacinost, kdy to na prvni pohled vypada, jak kdyz se skupina bezdomovcu a posuku mota kanalama, tak si serial skvele uzije, jako ja, chtel jsem si pustit jen jeden, dva dily a nakonec sem to musel dokoukat do konce.(24.1.2009)