• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Válečný

Velká Británie, 2020, 99 min

Páčilo sa mi to nenásilne podanie LGBT tématiky, ale to je asi tak všetko. Niektoré momenty boli zaujímavé, no bolo ich málo a väčšinou utopené v natiahnutej vate nudnej šedivosti. Posledné minúty sa snažili, len žiaľ prišlo mi to až príliš nereálne a náhodilé na to, aby ma to aspoň trocha presvedčilo a zanechalo nejakú emotívnu stopu. Priemer. 60/100(24.11.2020)

Na „Summerland“ se dobře koukalo, i když vlastně nepřináší nic moc nového. Je to hezký příběh, kdy tentokrát sledujeme naprosto uspořádaného mladého chlapce, který má vše v hlavě srovnané, a neochotnou opatrovnici, se kterou jsou jen problémy, ale postupem času se to pochopitelně změní. Asi hned po úvodu víte, jak to celé skončí, i když jedno překvapení si režisérka pro nás překvapila v samotném závěru. Pohodový film, u kterého vypnete, navíc ani nezabere tolik času, protože trvá snesitelnou hodinu a půl. A Gemma Arterton je v roli naprosto boží. Její (ne)zájem o dítě jsem jí věřil do samotného konce a baštil jsem každou její grimasu.(23.10.2020)

Gemma Arterton byla vždycky krásná v poněkud blbějších filmech. Teď byla v dobrém filmu a krásná nebyla ani za mák, leč výborná ano. Tohle válečné téma bez vojenských akcí si zfilmování plně zasloužilo v hezkých exteriérech, což se stalo a bylo výmluvným svědectvím o životě, až dojemným. Čtyři hvězdičky to určitě jistí.(21.10.2020)

• sator

V polovině 70. let žije samotářská spisovatelka Alice Lambová (Gemma Arterton) u moře v malém městečku v Kentu, kde je šikanována místními dětmi a vnímána jako čarodějnice. Během druhé světové války jí byla v rámci válečného úsilí svěřena péče o mladého chlapce Franka, který přišel z Londýna, kde to není bezpečné. Ačkoli Alice se o něj nechce starat, protože se obává, že by to narušilo její práci. (3.9.2020)

• Arsenal83

Vždy si rád pozriem film, kde hrá Gemma, kým teda nebude mať 30 kíl nadváhu, pretože to jej z rodokmeňa a britskej DNA hrozí. Lenže tu jej rola bola jednak slabo zahraná, niekedy až afektovane, a po druhé vôbec nechápem, v čom je ten film tak zaujímavý, že má hodnotenie v červených číslach. Dáma bez šťavy, rýdza nuda a z desaťročného dievčaťa urobili v starej dobe feministku s textom, ktorý dieťaťu do huby nepatrí.(4.10.2020)

• Gemma Arterton