Ženy milovali krívajúceho Patricka Swayzeho, nenávideli Davida Carradinea a závideli Lesley Anne Down krásu. My sme nenávideli Patricka Swayzeho, lebo ho ženy milovali, chceli sme byť drsňáci, ako David Carradine a obdivovali sme krásu Lesley Anne Down. Takéto vysokorozpočtové a dobre napísané historické seriály točia dnes už iba v HBO.(9.1.2013)

Prvá séria vynikajúco ukazuje americký svet pred občianskou vojnou. Na osudoch postáv sa dozvedáme, v čom boli základné rozpory medzi severom a juhom. Dôležité ale je, že sa nám tu nevnucuje obraz toho len dobrého severu a zlého juhu. Naopak, ukazujú sa tu a svetlé stránky a zápory na oboch stranách rovnako. Herecky u mňa víťazí David Carradine čo by odporný záporák, zo žien zase fanaticky nepekná Kirstie Alley. Príbeh vás vtiahne do deja, postáv je mnoho, nájdete si viacero obľúbených. Skutočne premakaný seriál, hoci zobrazuje pre mňa nie až tak populárnu tému občianskej vojny v USA(6.3.2016)

Tenkrát v tv jsem hltal každý díl a netrpělivě čekal na další. Jeden z nejlepších historických seriálů na téma války severu proti jihu o kterém jsem si myslel, že mi je ukradené a přesto mě to chytlo a nevynechal ani jeden díl. Víc než válka Severu proti Jihu a politika kolem ní mě ale zajímaly intriky hlavních představitelů, různé neskutečně dobře zahrané charaktery postav. Viděno znovu po letech už mě to tak nebere, hodně natahované, zamilované, připomíná mi to spíš nějakou telenovelu na pozadí války Severu proti Jihu,(29.8.2010)

Jo, to se ještě točily seriály, které měli začátek a konec a nedopisovaly se za pochodu, jak je tomu u dnešních sraček a lá Lost. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale když se tak zamyslím, kolik takových povedených historických seriálů dneska je? A výborný casting! Každá postava výrazově přesně zapadala: Klaďasové byli všichni sympatičtí , záporáci naopak. Plný počet.(26.1.2008)

Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. První série mapuje společenské poměry před válkou Severu proti Jihu. Škoda jen, že už vím dopředu, jak to skončí, kdo vyhraje a kdo prohraje :-( Patrick Swayze se po Hříšném tanci v mých očích plně rehabilitoval. Komu se daná tématika líbí, doporučuju The Birth of a Nation. (21.10.2011)

• - Podľa monografie Kirstie Alley (Vigrilia) sa herečka a Patrick Swayze (Orry) počas natáčania seriálu do seba zamilovali. Ale obaja už mali svojich zákonných partnerov, ktorých nechceli podvádzať. (misterz)

• - S výnimkou vojenských uniforiem alebo odevu zamestnancov nenosila žiadna z hlavných postáv v seriáli dvakrát rovnakú vec. Jedinou výnimkou je Ashton (Terri Garber), ktorá mala oblečené fialové šaty pri príchode aj odchode z Mount Royal. (misterz)

• - V rámci prípravy na rolu Georga Hazarda strávil James Read niekoľko týždňov na ranči Patricka Swayzeho (Orry Main), kde ho ten učil jazdiť na koni. (misterz)