• Venkovan
  *****

  Průmyslník George Hazard ze Severu a plantážník Orry Main z Jihu v přátelském poutu, které nerozdělí nepřízeň politická, kulturní, státní ani rodinná. Sever a Jih je seriál, který diváka provede historií Spojených států a díky oběma hlavním postavám a jejich rodinám dává nahlédnout na rozdíl mezi oběma státy v kulturní a společenské rovině.(18.5.2013)

 • velkyvezir
  ****

  Televizní klasika, na kterou se teď (2011) dívám hlavně proto, že je tam Patrik Swayze ve vrcholné formě těsně před Hříšným tancem a posléze Bodem zlomu. A Davic Carradine je tam záporák par excellence, ani bych se nedivil, kdyby právě tento seriál dovedl Tarantina k myšlence obsadit jej jako Bila v Kill Bill.(12.3.2011)

 • NinadeL
  ****

  6/6 Čekala jsem ledasco. U nás v rodině máme rádi mini sérii Scarlett, takže bych spíš předpokládala, že to bude vzhledem ke stáří horší, ale světe div se, seriál s Patrickem Swayzem v roli hrdého jižana je boží a maratonovatelný. Kvalitní, napínavý, poučný. Herecky skvělé výkony kam oko jen dohlédne, nejlepší je pak s přehledem Kirstie Alley jako bojovnice za zrušení otrokářství a nejkrásnější lyrická hrdinka Lesley-Anne Down. Už se těším na další série.(6.1.2017)

 • MirkaP
  ****

  Na první shlédnutí se mi to moc líbilo, zajímavý děj, pěkná hudba, dobří herci. Dokonce i knížky jsem si koupila! Jsem ráda, že to momentálně opakují, i když v blbý čas, takže to vidím jen čas od času. Přestože některé postavy jsou dost šablonovité (kladní jsou až k nesnesitelnosti a hysteričtí až k smíchu), ráda se znovu dívám, octnu-li se u TV. 7/10(12.4.2011)

 • sandinista
  *****

  Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. První série mapuje společenské poměry před válkou Severu proti Jihu. Škoda jen, že už vím dopředu, jak to skončí, kdo vyhraje a kdo prohraje :-( Patrick Swayze se po Hříšném tanci v mých očích plně rehabilitoval. Komu se daná tématika líbí, doporučuju The Birth of a Nation. (21.10.2011)

 • - Podľa monografie Kirstie Alley (Vigrilia) sa herečka a Patrick Swayze (Orry) počas natáčania seriálu do seba zamilovali. Ale obaja už mali svojich zákonných partnerov, ktorých nechceli podvádzať. (misterz)

 • - S výnimkou vojenských uniforiem alebo odevu zamestnancov nenosila žiadna z hlavných postáv v seriáli dvakrát rovnakú vec. Jedinou výnimkou je Ashton (Terri Garber), ktorá mala oblečené fialové šaty pri príchode aj odchode z Mount Royal. (misterz)

 • - Natáčanie trvalo viac ako dva roky. Scenár obsahoval 940 scén a mal 540 strán. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace