Tohle jsem žral díl po díle. Dnes bych se už asi nenechal zlákat. Svůj účel to již splnilo.(8.7.2012)

O ano, spominam si ako keby to bolo vcera, ked som bola mala 10-rocna standa, ktora cakala cely tyzden na nedelu, aby si mohla vecer o osmej pozriet tento krasny serial. Nostalgia je potvora, a preto som si ho s odstupom 17 rokov pozrela znova a nestratil ani kusok na svojom care.(29.8.2009)

• IllIlIlIIl

Celkově nemám rád tématiku Severu proti Jihu...(28.11.2007)

Po "Kořenech" další vynikající americký seriál, i když ke slůvku vynikající se váží už letité vzpomínky. Tomuhle se zároveň podařilo udržet skvělou úroveň i ve své druhé polovině. Že tohle téma nemusí fungovat samo o sobě se přesvědčil třeba seriál "Scarlett".(9.10.2005)

6/6 Čekala jsem ledasco. U nás v rodině máme rádi mini sérii Scarlett, takže bych spíš předpokládala, že to bude vzhledem ke stáří horší, ale světe div se, seriál s Patrickem Swayzem v roli hrdého jižana je boží a maratonovatelný. Kvalitní, napínavý, poučný. Herecky skvělé výkony kam oko jen dohlédne, nejlepší je pak s přehledem Kirstie Alley jako bojovnice za zrušení otrokářství a nejkrásnější lyrická hrdinka Lesley-Anne Down. Už se těším na další série.(6.1.2017)

• - Podľa monografie Kirstie Alley (Vigrilia) sa herečka a Patrick Swayze (Orry) počas natáčania seriálu do seba zamilovali. Ale obaja už mali svojich zákonných partnerov, ktorých nechceli podvádzať. (misterz)

• - Natáčanie trvalo viac ako dva roky. Scenár obsahoval 940 scén a mal 540 strán. (misterz)

• - S výnimkou vojenských uniforiem alebo odevu zamestnancov nenosila žiadna z hlavných postáv v seriáli dvakrát rovnakú vec. Jedinou výnimkou je Ashton (Terri Garber), ktorá mala oblečené fialové šaty pri príchode aj odchode z Mount Royal. (misterz)