Reklama

Reklama

Bloody Hell

  • Austrálie Bloody Hell
Horor / Thriller / Mysteriózní / Komedie
USA / Austrálie, 2020, 95 min

Obsahy(1)

Rex (Ben O'Toole) je bývalý voják a před osmi lety zažil jako zákazník banky její přepadení. V příhodném okamžiku vzal spravedlnost do svých rukou a lupiče postřílel. Nešťastnou shodou okolností při tom zemřela jedna pracovnice banky. Soud ho poslal na osm let do vězení, i když ho běžní lidé mají za hrdinu, čímž jenom napomohl rozvoji jeho rozdvojené osobnosti. Po odpykání trestu je Rex známou osobností, což se mu vůbec nelíbí, a tak se rozhodne vycestovat do Finska, kde ho nikdo nezná. Tam ho ovšem hned po příjezdu čeká velmi nemilé překvapení. (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

Recenze (68)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla dobrá komediálně hororová blbina. Hlavní hrdina má za sebou jen jednoduchou, ale poměrně originální backstory, což pro tenhle typ příběhu úplně stačí, a během chvíle už je ve spárech povedené rodinky psychopatických Finů. A musí vymyslet, jak se ze zajetí dostane, než s ním bude ámen. Bloody Hell je poměrně vyvážená směs humoru a drsnějších exploitačních scének, kterou jednoznačně táhne hlavní postava. Souhlasím s tím, že by Rexovi poměrně slušela filmová série. Vždycky by se třeba mohl sbalit a odjet do nějaké cizí země, kde by ho vždy čekalo nějaké nové peklo. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Už dávno som sa nestretol s filmom, ktorý by svojim titulom nabádal k domnienke, že sa bude jednať o krvavé lázne, zároveň by dosahoval métu červených pozícii, o ktorom by navyše mnohí vo svojich komentároch uvádzali, že ide o mimoriadne zábavný, skvele prevedený exploitation horor, pričom POTOM, ako si ho človek pustí - tak zistí - že čaká 82 minút z 95 nato, kým sa dej prehupne z neustáleho tliachania do akcie, ktorá tak či onak, neponúka žiadnu mimoriadnu gore scénu (ŽIADNU!!) po ktorej by divák otváral papuľu od úžasu. Ja rešpektujem a súhlasím, že ten námet je vydarený, konverzačka nie je nijak prihlúpla a baví, no toto nie je nič viac, ako čistý thriller s komediálnymi prvkami v duchu expla, nie prevedenia. Normálne som nasratý, lebo toto mal byť na záver dňa vrchol hororového maratónu .. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

S o čo väčšou nechuťou som si k Bloody Hell sadal, s o to väčším nadšením som to dopozeral a štvrtá hviezda tomu unikla len o nohu. Pasáže z banky sú síce od istého bodu skvelé, ale zároveň je ich predsa len veľa; toto mal byť v prvom rade príbeh o Američanovi medzi fínskymi kanibalmi a namiesto toho to občas pripomína skôr Spojenca s Denzelom Washingtonom (OK, preháňam, ale...). A keď sa práve dej neodohráva v banke, ale v spoločnosti fínskych kanibalov, tak to paradoxne vlastne ani vtedy o fínskych kanibaloch stále príliš nie je, je to skôr o chlapovi v suteréne. Rozhodne ma ale bavil sympatický ústredný hrdina, nápad s jeho oživeným vnútorným Ja bol geniálny a finálna satisfakcia v kuchyni je natočená patrične drsne, aj keď vzhľadom na to, čo si prežil, mohla byť ešte drastickejšia. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Tak tohle hodně potěšilo. Zábavná hororová komedie se svižným a nápaditým scénářem i režií a sympatickým schizofrenním hrdinou, kterého nechcete naštvat - což naštěstí někdo zapomněl říct úchylné rodince, co si ho zavře do sklepa. Chyba. Velká chyba. Je to vlastně jedno velké čekání na to, až se hrdina osvobodí z pout a i přes značný handicap si to s vězniteli vyřídí, a tím pádem je to trochu ukecané... Ale ani na chvíli mě to nenudilo a byl jsem dost zvědavý jak na ozřejmení toho, co přesně se podělalo při úvodním bankovním přepadení, tak jak proběhne závěrečné zúčtování. Kam se hrabe Freaky. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pecka z Australie s Exploitation rysy! Letošní rok zatím začíná skvěle. Tady jsem hodně spokojený a Bloody Hell bych zařadil za sympatické guilty pleasure. Po dlouhé době vidím v hororu fakt pořádného Bad Ass hrdinu a když říkám bad ass, tak je to pro mne novodobý Ash z Evil Dead! Příběh začíná bankovním přepadením, kde hlavní hrdina vezme zákon do svých rukou a všechny zloděje tam hravě zlikviduje, avšak vykoná tam nemilosrdný akt násilí místo sebeobrany a jde si odsedět 6 let. Po výstupu z vězení je pro lidi celebrita a národní hrdina doslova jej lidi nazývají Johnem Wickem či Kapitánem Amerikou !! 😃 Avšak sláva není nic pro něj a rozhodne se odcestovat do Finska, kde jej nikdo nezná, ale tam spadne do špatných rukou a objeví se v daleko horší situaci- svázaný ve sklepě s uřízlou nohou v moci bláznivé rodiny. Hlavní hrdina má ve filmu své Alter Ego, které neustále hláškuje, film má několik zajímavých překvapení, které v průběhu filmu dávkuje a to jedno je velmi nečekané! a dokonce došlo i na trochu gore ( Nůž zapíchlý v uchu, hřebíky v noze či kost od nohy zapíchlá v držce se jen tak nevidí). Velmi zábavné, hláškující s odkazy na starší filmy ( Misery!!), napínavé, vizuálně slušné, dostatek nápadů i násilí a hlavní hrdina to je člověk, kterého chci vidět znova a nejlíp i s motorovkou! Velmi zábavná jízda! Příběh***, Akce***, Humor****, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Ve filmu je spousta odkazů na slavnější klasické kousky. Rexův kamarád barman mu říká, že je jako Temný rytíř nebo Joker. Na letišti Rexe zase jeden z jeho fandů oslovuje: Johne Wicku a Kapitáne Ameriko. Ve sklepě Rexovi říká jeho alter ego, že bude mít „Velký trable v Malém Finsku“, což je odkaz na Carpenterovu klasiku Velké nesnáze v Malé Číně (1986). A hned 2x (prvně na začátku ve sklepě a podruhé na konci v autě) je ve filmu narážka na velice podobně laděnou – klasickou „kingovinu“ Misery nechce zemřít (1990). (Haymar)
  • V čase 01:01:00, kdy Rex (Ben O'Toole) sejme brokovnicí v bance jednoho ze zlodějů „face-to-face“, tak kamera to zabírá v detailu – ze shora, hned nad hlavou zloděje. Je jasně vidět, že rána projde skrz naskr (ze zad letí krev). Když ale zloděj padá k zemi, ze předu má hrudník i oblečení nedotčené. (Haymar)

Reklama

Reklama