Bloody Hell

• Austrálie Bloody Hell

Rex (Ben O'Toole) je bývalý voják a před osmi lety zažil jako zákazník banky její přepadení. V příhodném okamžiku vzal spravedlnost do svých rukou a lupiče postřílel. Nešťastnou shodou okolností při tom zemřela jedna pracovnice banky. Soud ho poslal na osm let do vězení, i když ho běžní lidé mají za hrdinu, čímž jenom napomohl rozvoji jeho rozdvojené osobnosti. Po odpykání trestu je Rex známou osobností, což se mu vůbec nelíbí, a tak se rozhodne vycestovat do Finska, kde ho nikdo nezná. Tam ho ovšem hned po příjezdu čeká velmi nemilé překvapení. (C0r0ner)

Arsenal83

Solídna hororová komédia svojim nástupom, vyzeralo to sľubne prvých 20 minút. Potom to tempo podľa mňa postupne klesá a len záver príde s niečím väčším. Ak sa film nebude brať príliš vážne, je celkom pozerateľný. Nie príliš veľa krvi, horor to je vlastne len pár zábermi a dočkáme sa aj zopár dobrých hlášok. Jedna z nich: "Suck my balls! No, it’s fucking disgusting!" ()

Marze

Takový absurdní humor a hyperaktivní film. Postavy jsou směšné a je to taková blbina. Ale přináší to závan čerstvého vzduchu. ()

korbitch22

Zvláštní, rodina plná úchylů, ale jenom zabíjejí lidi a krmí syna, nikdo nešuká vlastní sestru, takže Livingdead zase nespokojený. Ach jo. Chuděra inscestní kluk. V každým případě Wirkola 2.0, jen naprosto ustřeleným způsobem bez lehkosti, naopak až příliš se režisér snaží do kanibalské komedie vnášet něco jako art. Má to svoje kouzelný pasáže, jinak ale místy předvídatelné artové psycho. 60%. ()

heyda

Taková hororová komedie, která měla několik skvělých momentů, ale také docela otravný kamerový střih. Určitě za jedno zhlédnutí (pro fanoušky žánru) to stojí. Občas jsem se slušně pobavil. 60% ()

TheEvilTwin

Film, který si nebudeme pamatovat tak moc kvůli námětu, jako spíš kvůli Bena O'Toole, který tady má snad nejlepší hlavní roli za poslední roky v celé kinematografii. Hrdina, který zachránil banku a zabil lupiče, jde do vězení a po propuštění odjíždí za klidem do Finska, kde jej ale unese psychopatická rodina zvrhlých kanibalů - a musím říct, že na tak prostoduchý nápad jsem se nadstandartně bavil. Hrdinův příběh je zajímavý, rodina je správně odporná a zvrhlá (sadistické dvojčata, jedno 200kilové monstrum, řezník...), dočkáme se kopy vtipů (fanoušci na letišti...), krve, uřezaných končetin a to hlaví, čím film vtáhne, jsou hrdinovy rozpravy se sebou samým, takže se divák nikdy nenudí, není ticho a pořád je na scéně co dělat. Finále s nastřelovačkou hřebíků je úžasné a ačkoliv to není žádná světoborná pecka a jde spíš o jednohubku na večer, já jsem vlastně spokojený a pobavil jsem se skvěle. ()

Necrotongue

Když se v žánru filmu objeví slova horor a komedie, dá se už předpokládat, jak bude asi celá záležitost vypadat, a tento film mi to jen potvrdil. V zásadě to byla strašná hovadina, na které bych nenechal nit suchou, kdyby nebylo extrémně sympatického hlavního hrdiny a kdyby si úchylná část mé osobnosti tolik neužívala to cákání krve, ledabylé zacházení s částmi lidské anatomie a americkou představu o Finsku. Snímek bych nedoporučoval veganům a vegetariánům, pro milovníky golfu je ale jeho shlédnutí téměř povinností:-) ()

JASON_X

Tvůrci zvídavému a intelektuálně založenému divákovi nekompromisně předkládají odvážnou ba převratnou tezi, že při tvorbě lidské osobnosti nejsou vůbec směrodatné geny ani rodinná výchova. Jednoznačným důkazem téhle smělé myšlenky budiž Alia, která ačkoliv se ironií sudby narodila do klanu zdegenerovaných a sadistických kanibalů, vyrostla z ní křehká, jemnocitná a soucitná dívka, která neváhá riskovat vlastní život při záchraně neznámého cizince ze spárů svých pokrevních příbuzných. Za mě tak 80%, ale ani o chlup víc. Protože i když mi film svým černým a hravým humorem, neotřelým stylem režie i typově podobnou hlavní postavou (Rex) neodbytně připomínal nedávný vynikající Boss Level, a i když jsem se u něj dobře pobavil, bylo v něm přeci jen (vzhledem k možnostem námětu) poněkud málo akce a ani Rexova pomsta nebyla příliš vypečená, respektive s padouchy bylo skoncováno až milosrdně rychle, tešil jsem se na krvavější a brutálnější vyvrcholení. https://www.youtube.com/watch?v=7yh9i0PAjck&ab_channel=cosmicrat P.S.: Jak zjišťuju, oni "finští" herci ve filmu, šprechtící plynně finsky, nebyli nejspíš vůbec Finové, což je pro mě velkým překvapením. ()

Morholt

Po záchraně rukojmích z banky a odsezení si "zaslouženého" trestu za likvidaci lupičů se Rex, pronásledovaný médii i fanoušky, vydá na cestu do Finska, kde ho nikdo nezná a kde bude mít podle svých představ klid. Nicméně záhy po příjezdu do Skandinávie se probere visící ze stropu a navíc bez nohy. Rozjeté to bylo solidně, hlavní hrdina je sympaťák trochu připomínající Downeyho, blonďatá šílená rodinka coby věznitelé je také fajn a najde se zde pár slušných chvilek včetně výborného finále. Nicméně na můj vkus se film až příliš často věnuje rozmluvám hlavního hrdiny se svým vnitřním já, což je místy dost únavné. čekal jsem i trochu víc gore, které se vlastně omezuje především na pahýl uříznuté nohy. Celkově příjemná jednohubka, která ale měla mnohem větší potenciál. 60% ()

mm13

Najviac sa mi páčili rozhovory so samým sebou, tie boli perfektne napísané, stvárnené aj zahrané. Inak žiaden zázrak, hlavne sa tam všetci správajú presne tak, ako to scenárista vymyslel a režisér potreboval. Zbúchané. ()

Astaroth12

Mám rád hrdinov, ako bol Boris s Go Goa Gone alebo Juan s Juan de los Muertos. Lenže tí bojovali so zombie nákazou a tento hrdina zas s narušenou rodinou. Lenže tento hrdina má ešte aj svoje alter ego a dáva mu cenne rady do života . Práve on tam vniesol silnú dávku vtipu a charizmy. Je to zaručene vtipná záležitosť, ktorá vie, ale i pritvrdiť. Takže príde i na nôž v uchu či iné mordovačky, ale škoda, že sa to deje skoro cele vo finále. Toho gore tu mohlo byt určite o niečo viac a aj ten ohyzdný troll tu nebol dlho. Je tu veľa dialogov na známe filmy, ako Kapitán Amerika, Misery nechce zomrieť a dalšie. A veľa z nich aj pobavilo. Myslel som, že keď sa to odohráva vo Fínsku, tak tu budú i zábery na krásnu prírodu, ale skoro celý dej sa odohrával v dome, takže s prírody nebolo nič. Ja som sa bavil a tak silné 4* si zaslúži. ()

agentmiky

Nenáročná jednohubka ze země protinožců, která v rámci žánru rozhodně ostudu neudělala (chápu, že tady nikterak vysoké ambice nebyly, ale mohlo to dopadnout daleko hůře). Samotné jádro příběhu je pěkně šílené a ujeté....no a postava schizofrenického Rexe je ještě ujetější. Jméno Ben O'Toole mi doposud nic neříkalo, ale hlavně díky němu se tento projekt nerozpadnul jako domeček z karet, on filmu dokázal nasadit ty pomyslné podpěry. Rozmluvy se sebou samým patří k tomu nejlepšímu, s čím se tento film za těch 95 minut vytasí. Jak jsem již naťuknul, tak zápletka s unesením hlavního hrdiny Finy, uříznutím jeho nohy a následným útěkem musela vypadat absolutně prapodivně již na papíře, ale chvála bohu, že výsledek se dal snést. Je to sice leckdy přehlídka žánrových klišé jako prase, ale charisma Rexe to zachraňovalo, jak jen se dalo. Brutální závěr nešetřící krví potěšil, překvapilo i to přerostlé "monstrum" na konci. Na zahnání nudy ideálka. 6/10 ()

topi

Přepadení v americké bance se přesune dějem do Finska, kde se podíváme na zub jedné vyšinuté rodince. Potěší pár odkazů na kultovní filmy nebo dynamický střih, celkově je však Bloody Hell spíše průměrná hororová komedie, kopírující zavedené žánrovky. ()

Martin741

Dlho som vedel o australsom reziserovi Greg Mcleanovi, ktory natocil vyborny film Wolf Creek. Tuna dalsi neznamy australsky reziser natocil horor Bloody hell. Poriadny bad ass ako zaporak, mordy su brutalne, ta finska rodinka bola posahana hodne. Ja bych tam nechal aj to vykecavanie, malo to zmysel prave . 77 % ()

bourec

Ten film má osmdesátkovej look, je plnej divnodivnejch scén, ale i trocha tý zábavy v něm najdete. Bohužel snímek minimálně v půlce stopáže přešlapuje na místě. A pak bych se taky přiznal k menší oblíbenosti podobnejch úchyláren.40%. ()

C0r0ner

Velmi sympatický hlavní hrdina (2x), parta šílenců z Finska a jeden dům. Ideální nenáročná podívaná na jedno zhlédnutí, kde se mrtvolami nešetří, sem tam solidní fór a uteče to jako nic, takže dohromady spokojenost, a i když to rozhodně není "velká" filmařina, tak se mi takové podobné věci líbí mnohem víc, než právě ta "velká" filmařina. 75% ()

dubinak

Kdyby všechny hororové komedie byly takhle v pohodě, tak bych byla spokojená. Sice pořád nevím, jestli si to ty čtyři s jistotou zaslouží, poněvadž to mohlo být klidně ještě trošku vtipnější co se týče druhu humoru. Jeho zdrojem je hlavně rozhovor mezi hrdinou a jeho svědomím, což byl podivný prvek scénáře, ale zároveň to vůbec nekazil. Najde se tu i nějaké gore, ale rodinka mohla být prozkoumána více do hloubky a nesoustředit se celou dobu jen na hlavní postavu. ()