Campbell

Celkem obstojný tv film o nějaký couře z Egypta či tak nějak která se proměnila v kočku a jde terorizovat civilizaci. Příběh je správně béčkovej ale na TV film slušně zrežírovanej. Ve filmu je nejlepší atmosféra která působí dobře, co už je horší je samotná zlá kočka má okolo sebe vždycky plno dalších koček, takže jsem čekal že kočky budou útočit ale ne. Hlavní kočka má nějaký schopnosti se kterýma si bohatě sama vystačí, v tomhle ohledu mě to lehce zklamalo protože to pak nebylo ani zábavné. Naštěstí je film celkem krátký takže moc ale nenudí. Jen škoda že film se v půlce stal spíše kriminálkou. ()

darkrobyk

Tajemná sbírka z Egypta obsahuje i mumii kněžky sloužící kočičí bohyni Basted (zmiňována je i její souputnice lví bohyně Sachmet), která má lidské tělo a kočičí hlavu. Na krku jí visí masivní zlatý amulet, na němž je hlava kočky se smaragdovýma očima. Jakmile je amulet sňat zlodějem a odnesen, mumie ožije. Na sebe může brát podobu krásné dívky (půvabná Meredith Baxterová), nebo černé kočky, která se jako upír živí lidskou krví. Zajímavý námět přetavil scénárista Robert Bloch (Psycho) do průměrného TV filmu. Vraždy se odehrávají mimo kameru, nebo formou stínohry, krví se šetřilo. Místy napínavá atmosféra - úvodní scéna příjezdu a ve sklepení muzea či ohrožení vybraných postav. Bohužel transformace v kočku se divák nedočká. Nejlepší je Gale Sondergaardová v roli majitelky čarodějnického obchodu Hester Black. Za zmínku stojí cvičená černá kočka a scéna, kde je koček celá smečka. Plusem je hudba a milosrdná stopáž. 2,5* ()