Bartolomeo Romagna (John Carradine) je italský imigrant a je to taky levicový radikál. V roce 1920 je obžalován z ozbrojené loupeže, odsouzen na základě zfalšovaných důkazů k smrti a popraven na elektrickém křesle. O šestnáct let později se jeho syn Mio (Burgess Meredith) snaží najít pravdu a očistit památku svého otce. O tom, že to nebylo v pořádku, si už povídají studenti na právnických fakultách a soudce Gaunt (Edward Ellis) se z toho už nevzpamatoval. Sám sebe sice přesvědčil, že rozhodl správně, ale předsmrtná kletba odsouzeného Romagni nad ním stále visí. Sám se vrací na místo činu a tam se sejdou klíčové postavy – svědek Garth Esdras (Paul Guilfoyle), gangster Trock Estrella (Eduardo Ciannelli) a syn Mio se svou snoubenkou Miriamne (Margo). Dobro se zde konfrontuje se zlem a otázkou je, jak to dopadne a zda se najde pravda. Podle divadelní hry inspirované případem Sacca a Vanzettiho. (Peabody)

Campbell

Winterset je předělávka úspěšnýhé hry z Brodwaye a upřímě i když film získal dost ocenění a byl nominován na oskara tak pro mě to bylo utrpení. Nic proti režisérovy Santellovy dělal co mohl, ale tady je takových keců a celý se to točí kolem jednoho mafiána a politiky. A tak jsem se bohužel dost nudil Meredith dělal co mohl a zřejmě ho stejnak moc lidí nepozná a ostatní herci také hrajou jak můžou a dokážu ocenit i romantickou smyčku která tu je ale k čemu to je když se člověk celou dobu jenom nudí. ()