The Wizard of Mars

L. Frank Baum (kniha)

Austin McKinney

John Carradine
  • zelvopyr

Četl jsem několik knih Wizard of Oz už dávno, takže vím, kde se stala chyba. Správně pouze Strašák měl trpět tím, že má "no brains". Tady to byl problém všech herců. Skutečně, retardovanější dialogy jsem dlouho neviděl -- ale i s tím se dá v béčkových filmech vystačit. Tady k tomu nechali hrát nejhloupější a nejméně charismatické herce všech dob. Výprava, která přiletěla na oběžnou dráhu Marsu, omylem přistála -- a to tak, že už raketa nešla opravit. Po delším cestování a menších peripetiích čtveřice narazila na cestu ze žlutých cihel, která je dovedla do starého města, kterému vládla mocná hlava čaroděje J. Carradina, který byl pouhou iluzí. Za mě to bylo vizuálně krásné, jak má pohádka být, a strašlivě blbé, přestože nemohu upřít vynalézavost některých prvků. P.S. legrační jsou už nadpisy komentářů na IMDB: "Idiot astronauts go to Mars.... hopefully, they won't make it back alive", "This is one confusing piece of trash!", "Morons mess up on Mars", "It's hard to sit through this seemingly endless film....", "No Doubt the Worst 'Mars Movie' Out There", "Too rotten for MST3K!", "Well...it's got John Carradine...and it's in color...umm...did I mention John Carradine?" .... no prostě svým stylem klenot. P.P.S. 2x jsem u toho usnul.(21.10.2012)