• S.Quentin QUALE
  ***

  K hodnocení přistupuju neutrálně, je to samozřejmě hovadina, ale je to taky zajímavé sledovat, jakou měli Amíci představu o Protektorátu. O samotném provedení atentátu se nemá vůbec cenu bavit, ale na tomto snímku je vidět, jaký měl atentát a vypálení Lidic (a Ležáků) celosvětovou odezvu už v dané době.(18.12.2016)

 • Kragujevac
  **

  Where is my home! Where is my home! Tak sem se zase po čase zasmál . Tento americký film si za předlohu bere okupované česko. Konečný obraz spíš vypadá jako by česko bylo někde na balkáně. I ty postavy absolutně neodpovídají českým charakterům. Atentát na Heindricha je samozřejmě totálně historický nepřesný, ale to bych neviděl jako problém, neboť v té době určitě v americe moc informací o československém atentátu na tohoto kata moc nebylo, a tak to pro američana vyznívá trochu jako drobnost. Avšak pro člověka žijícího v česku, to je jako pěst na oko. Herecké výkony byly dost mizerné a jak již jsem psal, scénář byl taky dost o ničem.(24.2.2013)

 • fragre
  ***

  Tak je to film určený pro rychlou spotřebu. Dobrodružný příběh s přidanou hodnotou protinacistické agitace. O Lidicích mohli v té době v Americe vědět jen to, že byly vypáleny, muži postříleni, ženy s dětmi odvezeny do koncetráku. Takže rychle spíchli jakýž takýž příběh, který měl ukázat nacistickou krutost. No, Heydrich je zde takový cynický a ironický záporák, že by hnedle mohl hrát v Tarantinových Hanebných parchantech. A konec je dobově vypjatě patetický, ale nepostrádá působivosti.(17.4.2017)

 • Keiniku
  *****

  Uuugh, tohle byl příšerný film. Příšerný v tom nejlepším slova smyslu. Čert vzal, že to tak úplně nebylo, na rok po atentátu je to dost dobré. Celé Lidice a všichni jejich obyvatelé mě dokonale fascinovali, jak to všechno mluvilo anglicky, ten začátek, anglicky zpívaná česká hymna na konci (mimochodem zní mnohem líp než v češtině...ne, nejsem patriot, já vím)...Carradinův hubený Heydrich je tak odporný nácek, že byste se ho nedotkli ani desetimetrovou tyčí, a stejně vás ve své posledné scéně docela dostane...V určitých momentech jsem zírala s otevřenou pusou, kdo mohl mít nervy na to natočit tak krutou scénu (návrat otce), jinde jsem jenom pokyvovala hlavou a "no jistě, přesně to se od toho zku...zlého muže dalo čekat...". Ne, vážně, tohle bylo dost hustý. (Jenom mi vrtá hlavou, proč byl Himmler tak kulatý.)(17.2.2014)

 • Volodimir2
  *

  No nazdar a to malo byť čo? To nie je film o niečom, to je film o skutočnej udalosti a tak je predpoklad, že sa bude aspoň čiastočne držať faktov. Pochopiteľne, že ide o rok 1943 a tak množstvo údajov ešte nebolo úplne známych. Tento film sa zameral na Lidice. Obdobný film z dielne Američanov, taktiež zameraný na atentát na Heydricha bol I kati umierajú, 1943 a to je úplne rovnaký film plný historických nezmyslov, ale témou tohto filmu bola hranica strachu, ktorá v Prahe po atentáte nastala. Takže ostaneme presa len pri krásnom Seqvencovom „Atentáte“ ktorý bol historický oproti tomuto filmu svetové dielo.(4.6.2015)

 • - Na začátku filmu v čase 01:18 je mapa Československa, kde je špatně zaznamenána pozice Prahy. Lidice jsou zaznamenány úplně špatně. Jejich skutečná poloha je kousek od Prahy. (Horryx)

 • - Ve scéně na náměstí přijíždí i Jeep Willys. Tato vojenská technika však není německá, ale americká. (Horryx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace