Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Texasan Cole Armin (Randolph Scott) dostal ponuku na prácu v strýkovej spoločnosti prepravujúcej rudu v Albuquerque. Cestou ale jeho dostavník prepadnú lupiči a ukradnú 10 tisíc dolárov spolucestujúcej Celii Wallace (Catherine Craig). V meste odhalí Cole jedného z lupičov, aj to, že robí pre jeho strýka. Spolu s vrátenými peniazmi sa ponúkne, že pomôže firme Celie a jej brata Teda, ktorí sú veľkou konkurenciou jeho strýka. Ten sa ale nemieni vzdať a je odhodlaný zničiť každého, kto mu bude stáť v ceste, aby ovládol tento biznis v meste, vrátane jeho vlastného synovca. Pomôcť mu v tom má aj krásna Letty Tyler (Barbara Britton), ktorú vyšle ako svojho zveda do konkurenčnej firmy. (Dale)

(více)

Recenze (4)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Svadbos mele uplne odveci, Randolph scott mal roku 1948 uz 50 -ku /bol rocnik 1898/ tak urcite nebol maldy. Reziser Ray Enright sa uz konecne pochlapil a ukazal sa ako schopny reziser natocit nadpriemerny western.  V Enrightovom filme  Return of Bad Men ucinkoval Lex Barker, tu ho niet, a rezsier ukecal Lona Chaneyho  Jr /Vlkodlak 1941/. Za seba pisem ze radsej vidim vo filme Cejniho nez Barkra   : 77 % ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Obyčejný, nenápaditě snímaný rodokaps se všemi obvyklými nešvary, bez atmosféry, psychologické kresby a propracovaného scénáře…, zato s banální hudbou a poněkud melancholicky působícím hlavním hrdinou. Všechny nedostatky však vyvažuje Gabby Hayes, klaun svého druhu, ve vrcholné formě, jehož sebeironií, jazykovým humorem a vitalitou stohy papírového patosu vzplanou a Západ opět divočí. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Nedá mi to a musím reagovat na komentář od Svadbose - dobrý western pro fanoušky Scotta, mezi které se řadím, to určitě je. Nicméně jeho věta - o mladom mužovi, ktorý sa konečne postavil proti prísnemu strýkovi - film charakterizuje poměrně dost špatně. Scottovi bylo v roce 1948 padesát, takže těžko lze hovořit o mladém muži. Svému strýci se sice postavil, ale nikoliv "konečně" ale spíše okamžitě poté, co ho prokoukl, což bylo v první půlhodině. No a "strýko" nebyl ani tak přísný jako spíš kriminálník, co si myslel, že mu projde úplně všechno. Albuquerque je zkrátka western o soupeření malé přepravní firmy s velkým magnátem Johnem Arminem, kterému zobe z ruky celé město a neštítí se uchylovat se ke zločinu, aby se zbavil konkurence. Scott jakožto jeho synovec pro něj začne pracovat, ale téměř okamžitě přejde do opačného tábora, protože mu dojde, co je strejda zač. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama