Indestructible Man

Krimi / Sci-Fi / Horor

USA, 1956, 70 min

• Oktavianus

Zajímalo by mě, proč hvězdy předchozí éry 30. a 40. let v následující dekádě degradovali na parodii sebe sama? Vždyť to byla obrovská škoda, nechat ladem vynikající talent třeba Lona Chaneye a využívat ho jen v tuctových westernech a silně podprůměrných thrillerech, jakým je i tento. Chaney Jr. z tohoto filmu totiž opět ční - nejen v herectví překonává všechny tak o dvě třídy, jeho postava znovuoživeného Řezníka (škoda, že se divák vlastně nedozví, proč se tomuto zločinci tak přezdívá... i když je to možná dobře, třeba by potom nebyl až tak sympatický :-) je jediná životná, nestrnulá a nepřehrávající. Navíc se dobře hodí do špinavých ulic města - za prostředí taky bodík pro tvůrce. Ale to je vše- Příběh je hrubě neoriginální, podobné filmy se ve 40. letech točily jak na běžícím pásu (a hrál v nich buď Karloff, nebo sám Chaney), a ani o desetiletí později scenáristé nedokázali přijít s jediným novým nápadem. Celý příběh je statický, omšelý, nezajímavý a unavený jako Lon Chaney, který se právě probudil po vlastní smrti.(1.4.2014)

• vitekpe

Bohuzel film z kategorie "Neni nutno videt", aneb standardni cernobile becko... Zajimave je, ze bezne americke vezenske obleceni nejevi znamky spaleni, prestoze v nem obleceny zabijak je popalen plamenometem... nebo jsem to nejak spatne pochopil a pomoci onoho experimentu, kterym bylo monstrum privedeno zpet k zivotu (a stalo se nezranitelnym), byl "zacarovan" i jeho odev? .......Ale ted vazne: Hlavni zenskou postavu zde hraje Marian Carr, takze ja byl nakonec samozrejme velmi spokojen, ...a na nektere sceny ve kterych nebyla, jsem zkratka pouzil tlacitko >FF>. Priznavam... :-)(19.5.2009)

• Lima

Plakátové info: JE NELIDSKÝ! JE NEPŘEMOŽITELNÝ! JE NEZASTAVITELNÝ! KŘIK JAKO REAKCE ŠOKU, Z PLÁTNA NAPUŠTĚNÉHO 300.000 VOLTY HRůZY!!! ___ Neřekl bych, že Lone Chaney Jr. tady ostatní herecky převyšuje, jak tady chlapci píšou. Spíš je to smutný pohled, na kdysi hororovou hvězdu. Za celý film, vyjma začátku, nepronese jedinou větu (jak mu velel scénář „volty mu zničily hlasivky“), sem tam sejme nějakého poldu, gangstera, či vlastníma rukama zvedne auto, jinak je pořád mírně shrbený, ruce v kapse a do toho detailní prostřihy na jeho tvář, kdy vypadá, jak by měl zrovna zácpu a tlačil ven něco nepěkného. Jak říkám, smutný to pohled. Oceňuji, že většina filmu se odehrává v zajímavých exteriérech L.A. namísto nudných kulis, finále je patřičně explozivní (doslova), ale jinak moc zábavy tenhle přímočarý revenge filmeček nenabízí. Snad jen pobaví skutečnost, že Chaney přežije jako správný nezničitelný muž zásah pancerfaustem a grilování plamenomety, což mu sice uškvaří obličej, ale košile, ta zůstane neporušena. Snad aby hvězda neukázala tukové faldíky, či co :o)(8.2.2018)

• MM_Ramone

Nijak výnimočný film o vzkriesenom zločincovi, s drsnou prezívkou Mäsiar (Butcher), ktorý sa post-mortem mstí tým, ktorých viní za svoju popravu. S nadľudskou silou a telom, ktoré ustojí aj zásah z bazuky, likviduje jedného za druhým. Popri čom si to zlizne sem tam aj nejaký policajt alebo doktor. "Indestructible Man" je taký obyčajný, starý, hollywoodsky horrorový thriller. **(19.9.2008)

Celkem obstojné béčko z 50 let který hlavně zachraňuje Chaney coby Butcher. Chaney byl skvělej herec, tady sice sem tam přehmátl ale jinak zahrál záporáka slušně. Konec byl sice blbej, a to nemluvím o scénách ze střechy kdy Butcher hází lidi ze střechy, tyhle scény byly vyloženě odfláknuty. Film je celkem rychlý a ani moc nenudí. 3*.(27.11.2013)

• - Lon Chaney (Charles Benton) tu neprehovorí počas celého filmu, až na výnimku hneď v úvode odohrávajúcom sa v jeho väzenskej cele. (beso74)

• - V kinách premietaný ako dvojprogram s filmom Invasion of the Body Snatchers (1956). (beso74)