poster

The Mummy's Curse

Horor

USA, 1944, 62 min

 • Oktavianus
  ***

  Mumie se pohybuje jako mátoha, kulhá, jednu ruku si ani není schopná odmotat z obvazů a pokud někoho nepřekvapí ze zálohy a nezjeví se těsně u něj, ani nemá šanci někoho chytit; její podoba s Frankensteinovým monstrem je v tomto případě nezpochybnitelná. Jenže to je ten problém - to není monstrum vyvolávající děs, ale poslušný neohrabaný ratlík egyptského kněze. Strašidelná není vlastně celá série o Kharisovi, je to spíš sled dobrodružných bijáků na staroegyptské téma. A jako takové to za jedno podívání stojí.(30.1.2014)

 • corpsy
  ***

  Príbeh sa ani v tejto časti série o múmii Kharis, ktorá v prvej polovici 40. rokov strašila vtedajších divákov, veľmi nezmenil. Len atmosféra a lokality prešli do o čosi pochmúrnejších dimenzií.(1.11.2011)

 • liquido26
  ***

  Poslední díl Mummy série od studia Universal. Nebylo to tak hrozné jako předchozí dva filmy s Lonem Chaneym. Hodinová stopáž tentokrát ani nenudila. Příběh byl o něco zajímavější a originálnější. Na začátku se objevil celkem zbytečný a docela dlouhý flashback z filmu Mummy's Hand, byly použity opět záběry s Timem Tylerem v roli prince Kharise, přestože mumii v samotném snímku hrál Lon Chaney jr. Děj se oděhrává 25 po událostech z Mummy's Ghost, tedy v roce 1997, ale nebýt toho, že je to ve filmu řečeno, nikdy by jste to nepoznali, protože stejně jako u předchozích snímků atmosféra 40. let zůstala zachována. Ty tři hvězdičky berte jako hodně slabé, jenom proto, že mě tenhle film bavil o trochu víc než předchozí dvě Mumie s Lonem Chaneym.(16.11.2008)

 • JohnnyD
  **

  Spočiatku to vyzerá, že film bude o niečom inom ako predošlé filmy, no po pár minútach sme opäť v tradičnom stereotype. Zmena sa nekoná - prichádza tajomný veľkňaz, pomocou listov tana zobudí múmiu, medzičasom sa zobudí i jeho milovaná Ananka a on ju začne naháňať. Bohužiaľ múmia tu budí dojem akejsi rekvizity (niečo také ako Frankensteinovo monštrum v neskorých dieloch), mystika Egypta sa rozpadla na odverklikované hlášky o listoch tana a prekliatí Kharisa. Poteší akurát prekvapujúco atmosferická vypráva hmlistých močiarov v Novom Anglicku (?) a zrúcaného gotického hradu (?!).(12.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace