poster

Nejméně očekávaný den: Zákulisí týmu Movistar 2019 (TV seriál)

 • Španělsko

  El Día Menos Pensado

 • angličtina

  The Least Expected Day: Inside the Movistar Team 2019

Dokumentární / Sportovní / Životopisný

Španělsko, 2020, 3 h 5 min (Minutáž: 23–40 min)

Hrají:

Mikel Landa
 • campix
  ***

  Se sportovními dokumentárními seriálu se poslední dobou na Netflixu roztrhl pytel. Všechno, co jsem zatím viděl, bylo naprosto výborné. Bohužel The Least Expected Day je přílišnou reklamou stáje Movistar. Nějaké problémy uvnitř stáje během velkých závodů jsou pouze naťuknuty a tam by se přesně dalo vrtat a získat zajímavější informace. Je zajímavé vidět fungování jedné z největších cyklistických stájí na světě, ale tato dokumentární série bohužel nemůže udělat cyklistice takovou službu jako třeba Drive to Survive pro Formuli 1. Hraje se tu hodně na jistotu a za 6 epizod s délkou kolem půl hodiny se tu pokryje téměř celá sezona. Věřím, že tenhle formát by byl ideální například pouze pro dění kolem Tour. Celkově je to hodně zkratkovité a skrývá to spoustu věcí, nebo to alespoň tak působí.(5.5.2020)

 • Jirkush
  ***

  Na tenhle seriál jsem se jako fanoušek profi cyklistiky hodně těšil, ale nakonec mě to trochu zklamalo. Vůbec mi nesedl styl, kterým je El Día Menos Pensado natočený, například rozdělení na 6 dílů, kdy první díl je jen takový naťuknutí, druhý díl je Giro, 3., 4. a dvě třetiny 5. je Tour a Vuelta má poslední 1 a 1/3, jsem vůbec nepochopil. Celkově to vypovídá i o obsahu: skáče se z místa na místo, z tématu na téma, všechno se jen nakousne a hned se jde dál na další etapu. Během Tour to v týmu skřípalo, ale toho skřípání v seriálu moc neuvidíte a důvody, proč k němu došlo, už vůbec ne. Není to sice úplný propadák, například díl s Carapazem byl pěkný, ale potenciál, zůstal z velké části bohužel nevyužitý...(7.9.2020)

 • waits
  *****

  Velice povedený pohled na fungování špičkového teamu během sezony. Movistar není teamem pro klasiky (s výjimkou Valverdeho), hlavní pozormost se soustředuje na Giro a Tour. Záběrů z trati není nijak moc a pokud jsou, tak často pohledem sportovního ředitele z doprovodného vozu. Miniserie se snaží ukázat závody z pohledu jezdců a lidí kolem nich, zavede nás ke snídaním před závodem a ke kávě po závodu, nakoukne do osobního života jezdců, nechá je komentovat probehlou situaci do kamery ve stylu talking-heads ve viditelných dotáčkách, časté jsou záběry z a do doprovodného vozu. Naštěstí pro režiséry i pro nás byl rok 2019 pro Movistar docela dobrodružný - boj o Giro s dvěma leadry s pěkným koncem a boj o Tour také s dvěma leadry, který už tak úspěšný nebyl - pnut až nepřátelstvi na jedné a kamarádstvína druhéstraně mezi jezdci bylo viditelné.A na konec Vuelta s vice zabery z trati a s (opet) neujasnenou pozici leaderu. Pro fandy cyklistiky je těch sest epizod požitkem, az už máte tenhle španělský team rádi nebo ne.(15.11.2020)

 • Kusbi
  ****

  Po fotbalu, americkém fotbalu, formuli 1 a jistě i dalších sportech se svého dokumentárního seriálu dočkala i cyklistika. Konkrétně pak španělská stáj Movistar. Osobně jsem nikdy nebyl fanouškem tohoto týmu, ale musím uznat, že pohled za oponu jeho fungování se povedl. Dokument ukazuje fungování ředitelů týmu, vzájemnou komunikaci mezi jezdci a občas zajde i do jejich osobních životů. Pozitivem je též to, že se v seriálu objevují i kontroverzní momenty, díky čemuž celek nepůsobí jako reklama. Myslím si, ale že by dílů mohlo být méně (a s celkovou kratší stopáží), s tím, že by se každý zaměřil na jednu z Grand Tours - takhle je to trochu utahané. Problémem je i občasná nepřehlednost řazení děje dokumentu, která se projevila zejména v prvním dílu, který byl značně chaotický. Jinak snad lze konstatovat, že dokument ze zákulisí sportů se nedá natočit vyloženě špatně, minimálně já jsem žádný špatný zatím neviděl.(18.4.2020)

 • kubilov
  *****

  Velmi velmi dobrý sportovní dokument, kterému strašně pomohlo, že se předem zaměřil na stáj Movistar a její sezonu 2019, která byla plná nečekaných vzestupů a drtivých pádů. Krásná práce se střihem, chtělo by to jen ještě trochu zpřehlednit, vynikající nápad zaměřit se na jednotlivé jezdce, jejich osobnosti a jednotlivé osudy. Spokojenost a velmi nadprůměrné 4* --- Když se to ve mně týden uleželo, je to dokonce za 5*(20.9.2020)